Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 316. až 330. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #76780
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Igorko : ať čtu jak čtu připadá mi to jako nesmysl.Je úplně jedno,jestli kapra vyvrhnu nebo ne,v mražáku promrzne celý,vnitřnosti na maso nenají žádný vliv a po rozmražení je dobré tak akorát na karbanátky…..

    #76786
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Kolegové. Na posledním srazu v Praze jsme u stolu probírali na čem je dobré ryby péci či smažit. V podstatě vzešlo následující: na sádle (rozumí se doma škvařené), na másle a na oleji. Vím, že vepřové řízky zásadně na sádle. Ryby smažím na oleji nebo másle, popřípadě na obojím dohromady. Nejsem znalec, ale asi má každý z nás jiné zkušenosti. Ale zkusím tresky upéci či usmažit na sádle. Je to živočišný tuk a naši předci na něm jídla dělali mnoho desítek let. Jako malý kluk vím, že se doma chovala prasata a téměř vše se peklo na sádle a nemocní jsme z toho nebyli. Asi tímto nepotěším příznivce moderní výživy. Mám za to, že nejsem sám, komu sádlo nevadí. Každý rok v Norsku mj. konzumujeme škvarky zalité v sádle a je nám dobře.

    #76801
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    igorko napsal:

    Kamarat mi dal tip – nie som si istý či to bude fungovať aj pre morské ryby, ale pre sladkovodné určite.

    Keď chytí kapra, len ho očistí zo šupín a vôbec ho nevypitvá. Týmto ryba nepremrzne – keď ju neskoršie vyberie, nechá rozmraziť v chladničke, následne vypitve – chutí ako čerstvá.

    Výborná možnost pro saňové psy nebo medvědy.Špatný tip i na karbanátky.Nemělo to být v rubrice Vtipy?

    #76807
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    ZM- Také vlákno ešte není založené,do ktorého by sa to hodilo.A asi nebude.

    #76816
    Hanz
    Účastník
    (27 odpovědí)

    Ahoj Všem, na smažení mořských ryb používáme s oblibou Ramu Cullinesse. Vyzkoušejte, myslím, že budete mile překvapeni. Je to tuk máslové chuti, který se ovšem tak rychle nepřepaluje.

    #76833
    IGORECKO
    Účastník
    (587 odpovědí)

    Skúste použiť tzv. “prepustené maslo”. Ma vinikajúcu chuť najmä do omáčok.

    Inak sa volá GHEE maslo. Po poľsky KLAROWANE.

    #76835
    IGORECKO
    Účastník
    (587 odpovědí)

    ZM napsal:

    igorko napsal:

    Kamarat mi dal tip – nie som si istý či to bude fungovať aj pre morské ryby, ale pre sladkovodné určite.

    Keď chytí kapra, len ho očistí zo šupín a vôbec ho nevypitvá. Týmto ryba nepremrzne – keď ju neskoršie vyberie, nechá rozmraziť v chladničke, následne vypitve – chutí ako čerstvá.

    Výborná možnost pro saňové psy nebo medvědy.Špatný tip i na karbanátky.Nemělo to být v rubrice Vtipy?

    Aj ja som si to myslel, pozeral som ako tela na nove vrata. Ale jedol som – chuti fakt inak.

    #76839
    Jiran
    Účastník
    (1990 odpovědí)

    Mě poradil kolega, že rybu před uložením do mražáku jen osušit a umýt ji až před přípravou. Je pravda, že je kvalita masa po rozmražení lepší.

    #76844
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Rybu z Norska doviezť aj s vnútornosťami ? 🙁 Z druhej strany – limit máš nachytaný za polovičný čas …;-):-D

    #76845
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    dub- …..ale aj s parazitmi. Je to super smrad,keď sa vyvrhuje ryba.

    Máme kamaráta,ktorý vždy vybehne z filetárne a vyvrhne to zo seby rovno do trávy.

    #76848
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Hanz napsal:

    na smažení mořských ryb používáme s oblibou Ramu Cullinesse. Vyzkoušejte, myslím, že budete mile překvapeni. Je to tuk máslové chuti, který se ovšem tak rychle nepřepaluje.

    V tejto otázke súhlasím s kimom. Maslo, sádlo, olej a kombinácia masla s olejom je asi to najlepšie. Umelo vyrobené tuky by som ja osobne na pečenie rýb neskúšal.8-O

    #76852
    vd
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Súhlasím s Jiranom, minulý rok som na Gartene ryby neumýval po vyfiletovaní a také som ich dal zamraziť. Sú oveľa lepšie po rozmrazení, ako máčané v sladkej vode. Nakoniec sa doma po rozmrazení umývajú vo vode aj tie, ktoré sa vo filetárni močia v sladkej vode.

    #76866
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Já si představuju filetárnu,bednu ryb,většinou nevykuchaných a soustavu hadrů,kterými se ryby otírají.V bednách jsou obecňačky nažrané kraby…

    Pocit,že neopláchnuté maso bude i po několika měsících v mrazáku lepší než omyté čistou mořskou nebo sladkou vodou u mě nenastane.Teplota vzduchu je nad 6°C…Ve chvíli kdy rybu zabijete,začínají ve vnitřnostech hnilobné procesy.Kdo chce mít ryby s příchutí natrávených krabů,sleďů,ať je na vodě nekuchá,ve filetárně neomývá.Krev bezezbytku neotřete a při uskladnění je potencionálním ohniskem nepříjemných pachů rybiny po rozmrazení.Stejně při déletrvajícím zmražení, ploutve,ale i kůže.Opláchnutím nemyslím hodinové máčení,zase bychom museli mít vodu kolem 0-4°C.Že maso tresek vydrží o něco víc je dáno tím,že neobsahuje tuk,ale i u nich jsou rozdíly,takže maso kelerů,jednoskvrnek je po čase horší než u obecných.U tučných je už po týdnu zmražení znát(např.kapr,natož nevykuchaný).Takže za mě a nejsem teoretik,maso určitě omývat,pak nechat okapat,když je zima(5°C) nebo otřít hadrem.Hadry měnit a vymáchat,nechat usušit.Venku,ne jako jeden kolega,který je sušil v chatě na radiátorech a k zápachu který vydával(celý týden se nemyl a živil se sýry)přidal ještě další.

    Petrův zdar! 😀

    #76867
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Oplachovať filety, alebo neoplachovať ? Už sa to tu niekedy riešilo. Určite oplachovať , pokial možno slanou vodou , pretože sladkej vody si mierne slané mäso ešte pricucne. ( všetky roztoky majú snahu riediť sa = osmóza) Páčil sa mi kemp ,v ktorom bola voda čerpaná do filetárne z mora ponorkou .

    #76868
    JAKABO
    Účastník
    (3006 odpovědí)

    ZM- Ty máš ale “zážitky”.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 316. až 330. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...