Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec – volný pokec o všem možném

  • Toto téma obsahuje celkem 648 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel os a poslední změna proběhla před 1 rokem a 5 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 649)
  • Autor
    Příspěvky
  • #74095
    Zdendek
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Jimmi to se ale dělá obráceně. Nejdřív rybě musíš připravit aby měla v čem plavat:-D:-D:-D:-D

    #74098
    JIMMI
    Účastník
    (531 odpovědí)

    zdendek – šmarjá člověče, kde jsi byl dřív ??? Já už to zalil, takže jsem to udělal opačně…….:-? Co když mi z toho bude špatně???:-?8-O

    Musím pochválit Doškyho, jeho podrobný návod na uzení je opravdu super, chuťově se to nedá popsat. (škoda, že se nedají přenášet meilem vůně) Ale však vy to znáte……..:-D:-D:-D

    #74111
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    to Jimmy

    To jsem rád, že se dílo zdařilo. Vypadají moc hezky, tak dobrou chuť. :-D:-D:-D:-D:-D

    #74116
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    JIMMY, DOSKY – prohledal jsem celé toto vlákno, i recepty a podrobný návod od DOSKYHO jsem nikde neobjevil. Makrely vypadají lákavě, také bych rád tento postup vyzkoušel. Je někde k nalezení? Díky

    #74117
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    to vapno1

    Recept si tady najít nemohl, protože tu nikde nebyl

    1) Zmrzlé makrely vyndám ráno z mrazáku a nechám je samovolně rozmrznout.

    2) Večer, když jsou makrely rozmrzlé, je ještě pořádně propláchnu od zbytků krve a jiných nečistot.

    3) Připravím si slaný nálev dle norského receptu a to takto. Oškrábu jednu syrovou bramboru, kterou dám do nádoby se studenou vodou. Přisypávám sůl a míchám a míchám tak, aby se sůl rozpouštěla. V okamžiku, kdy se brambora, která je stále v nádobě s vodou, začne vznášet, je nálev hotov. Stačí, když se brambora vznáší, nemusí plavat, to by bylo už moc slané. Ona se prostě odlepí ode dna a začne se lehce pohybovat směrem k hladině.

    4) Pokud chci udit ráno, tak dále postupuji takto: Makrely nakládám zhruba na 10 hodin. To znamená, že já je dávám do nálevu zhruba ve 22,00 hodin. Udím jich na jednu várku okolo 20 kusů. Do gastronádoby s víkem dám makrely, zaleju je připraveným nálevem, něčím těžším je zatížím tak, aby byly všechny pod vodou a nechám je v chladu do rána.

    5) Ráno okolo 8 hodiny makrely vyndám z gastronádoby a pořádně je propláchnu studenou vodou. Vysuším je a nechám je na starém prostěradle ještě dosychat.

    6) Mezitím si roztopím udírnu. Udírna musí být velmi dobře roztopená a nesmí se na jejích vnitřních stranách srážet voda. Já mám udírnu zděnou s vnitřním dřevěným obložením. Vytápím ji 2-3 hodiny předem. Teplota uvnitř udírny se mi pohybuje okolo 90 – 110° C.

    7) Před vlastním uzením nechám udírnu zchladnout na 80 ° C a začnu do ní věšet makrely. Makrely mám propíchnuté háčky skrz kost lebky. Výborně tak makrelu udrží po celou dobu uzení.

    8) Každou makrelu ještě před pověšením do udírny pro jistotu dosuším hadrem.

    9) Když jsou všechny makrely v udírně (nesmějí se vzájemně dotýkat), tak udírnu zavřu a začíná vlastní proces uzení.

    10)Teplotu v udírně nechám spadnout na 50 – 60 ° C a po celou dobu uzení tuto teplotu dodržuji.

    11) Udírnu nechám po celou dobu uzení zavřenou a makrely nekontroluji.

    12) Udit začínám zhruba v 11.00 hodin a v 17.00 hodin je hotovo.

    13) Zhruba hodinu před koncem uzení již do topeniště nepřikládám a klidně nechám spadnout teplotu i na 40 ° C.

    14) Z předchozího popisu vyplývá, že samotné uzení v mém podání, trvá cca 6 hodin. Po těchto 6 hodinách krásné, zlatavé makrely vyndám a nejlépe ještě teplé nabídnu ke konzumaci.

    15) Dobrou chuť.

    :-D:-D:-D:-D:-D

    #74123
    kveta90
    Účastník
    (225 odpovědí)

    to DOSKY – velké díky za tento perfektní popis postupu. Určitě ho využijeme. :-P:-)

    #74124
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    Nemáte zač, ať vám chutná. :-P:-P:-P:-P

    #74125
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    DOSKY díky. Postupuji obdobně, ale ne tak precizně. Musím se vylepšit. Ta brambora je zajímavá finta.

    #74126
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Dosky i já díky,už se na ně těšim.:-P

    #74127
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    DOSKY napsal:

    Nemáte zač, ať vám chutná.

    už se těším, že mi jedna zústane do Prahy za pár týdnů..8-)8-)8-)

    #74170
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    Ahoj Došky nedáš to ještě do receptů ať je to pohromadě?Zpětně se to špatně dohledává.;-)

    #74175
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    To Jindrich

    Je to tam.

    :-P:-P:-P:-P:-P

    #74178
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    DOSKY napsal:

    Nemáte zač, ať vám chutná.

    už se těším, že mi jedna zústane do Prahy za pár týdnů..

    Sroubku, vzdyt ty ryby prece nejis. Leda by ses s ni chtel vyfotit :-D:-D:-D:-D:-D

    #74180
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    Ve Šroubkově ruce by to byla největší makrela na světě. :-D:-D:-D:-D:-D

    #74199
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Pafka napsal:

    sroubek282 napsal:

    DOSKY napsal:

    Nemáte zač, ať vám chutná.

    už se těším, že mi jedna zústane do Prahy za pár týdnů..

    Sroubku, vzdyt ty ryby prece nejis. Leda by ses s ni chtel vyfotit

    Vezmu ju mamce…:-D:-D:-D:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 649)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec – volný pokec o všem možném

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...