Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Odolné (vodotěsné) kamery a fotoaparáty

  • Toto téma obsahuje celkem 115 odpovědí. Do diskuze (31 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel JAKABO a poslední změna proběhla před 10 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 116)
  • Autor
    Příspěvky
  • #34463
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    ChoChy napsal: už tři roky mám tento a jsem sním maximálně spokojenej.

    Po příjezdu z lovu ho vyperu ve sladké vodě a šlape jak víno.

    Ale ta fotka toho foťáku je teda šílená:-D

    #34465
    Dan666
    Účastník
    (128 odpovědí)

    Já si pořídil před několika lety Panasonic Lumix DMC-FT1 a jsem max.spokojen.

    #34466
    Dan666
    Účastník
    (128 odpovědí)

    Pár fotek z Chorvatska.

    #34467
    Dan666
    Účastník
    (128 odpovědí)

    #34468
    Dan666
    Účastník
    (128 odpovědí)

    #34469
    Alexsk
    Účastník
    (50 odpovědí)

    zdarec

    ja osobne pouzivam niekolko rokov olympus mju 1030sw ale pozor na vodotesnost kompaktnych fotoaparatov. na mojom je deklarovana vodotesnost do 10m. + dalsie parametre ale zhruba po 2 rokoch na dovolenke sa dostala dnu voda.patral som ako je to mozne ved ma vodotesnost do 10m. a samozrejme predajca vam nepovie ze ked ma byt zachovana vodotesnost fotoaparatu tak ho musite kazdeho pol roka nechat skontrolovat a vymenit tesnenia co u tohto modelu si vypitali 120euro.

    takze ked vodotesny fotak tak jedine vo vodotesnom puzdre.

    #34471
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    2 alexsk

    Měl jsem ten samý model a když jsem foťák namočil v mrazu, zamrzla mi závěrka a bylo po focení, takže šel do světa:-?

    #34476
    Alexsk
    Účastník
    (50 odpovědí)

    to kliknis

    ja si myslim ze nezalezi na znacke -skoro vsetky vodotesne kompaktne fotaky su sunky. dobru fotku dostanes len pri otimalnom svetle no na lodi pri love je super. slana voda mi urobyla zo zrkadlovky srot. a preto je to dobra aternatíva len sa snim nesmies potapat ako ja.

    #34477
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Ten foťák jsem namáčel jen ve sladké vodě, žádný problém a byl 2x v Norsku a taky vydržel, ale chránil jsem ho před solí, přece jen všichni víme, jak je to agresivní, stačí co to dělá s háčkama.

    #34478
    Alexsk
    Účastník
    (50 odpovědí)

    2kliknis

    to ano slana voda je vetsi previt ako vodny kamen.

    😀

    ja ho vobec nešetrim- este je funkcny len sa snim po zlej skusenosti pepotapam.

    proti špliechcajucej vode aj slanej je zatial ok.

    #34523
    Duke
    Správce
    (1390 odpovědí)

    kveta90 napsal:

    Pro Duke:

    Ten fotoaparát vypadá velice dobře. Jaká prosím byla cena? Také uvažuji o koupi. Budu ráda když po návratu dáte vědět jak jste spokojen. Květa.

    Já ho kupoval tady za necelých 8000,-Kč.

    Zatím sem ho vyzkoušel jen na malé procházce okolo domu a na to že je to kompakt, navíc odolnej bez vysouvacího objektivu, tak sem spokojenej stím jaký fotky z něj lezou.

    Původně jsem se rozhodoval ještě mezi Olympus TOUGH TG-810 Ale pod tlakem recenzí a různých osobních zkusšeností lidí na diskuzích, sem se rozhodl pro toho Lumixe.

    MifakM napsal:

    2 Duke

    Ta kamera na obrazku to je ta Surf Edition ze? Mas ji primo ze statu, nebo se uz prodava i v CR?

    PS: To video z te kamery mne uchvatilo. Skvele udelane.

    Kupoval sem Motorsport edition v Datartu za 7999,- http://www.datart.cz/katalog/Digitalni-videokamera-GoPro-HD-HERO2-Motosport-Edition.htmlhttp://www.datart.cz/katalog/Digitalni-videokamera-GoPro-HD-HERO2-Motosport-Edition.html

    Ale koukám, že už přidražili…

    Zatím sem tu kameru zkoušel jen na jedné vyjíždce na motorce a sem spokojenej, na to že bylo docela hnusně, má pěknej obraz.

    Nasazenou sem ji měl tady na tom popruhu

    Měl sem tam nastavenj režim “rybí oko” aby mě to zabíralo co nejvíc z okolí.

    [yt=NlkHhowDFHQ=yt]NlkHhowDFHQ[/yt]

    Dá se k tomu dokoupit mrak držáků a příslušenství, takže je celkem jedno jakou edici si vybereš. Vodotěsný pouzdro má každá.

    kliknis napsal:

    2 alexsk

    Měl jsem ten samý model a když jsem foťák namočil v mrazu, zamrzla mi závěrka a bylo po focení, takže šel do světa

    To právě taky psali lidi co mají zkušenosti jak s tím Lumixem, tak s Olympusem, že ta krytka objektivu je na prd a je náchylná k zaseknutí, ať kvůli mrazu, nebo zrnku písku…

    #34524
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Já mám také ten Olympus 770 sw a zatím za 5 let drží.Mám ho stále položený u volantu,tak že na něj občas stříkne.Fotím i pod vodou.V chatě ho pak vždy opláchnu vlažnou vodou.Ještě s sebou vozím zrcadlovku,ale tu mám ve vodo a pracho těsné krabici RIMOWA.Ta krabice sice stojí trochu víc,ale je fakt pefektní.

    #34525
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Já dávám, i vzhledem k potápění do větších hloubek, přednost fotoaparátům či kamerám se samostatným pouzdrem, které zaručuje vodotěsnost min. do 100 metrů. Přece jen mi některé z kompaktů pro přímé focení pod vodou (bez pouzdra) připadají trochu více náchylné k utopení. A to platí i ve vztahu k příspěvku KLIKNISe, kterému v mrazu zamrzla závěrka a bylo po …. Foťák s vodním pouzdrem jsem bral i na vysokohorskou turistiku, kdy díky externímu pouzdru odpadaly případné problémy právě se zamrznutím závěrky ve velkých mrazech. Jinak již delší dobu preferuji foťáky CANON (mám jak zrcadlovku, tak i kompakta a vlastně i kameru, kterou však již využívám spíše sporadicky) a prakticky si na ně nemohu stěžovat. Pafka

    #34527
    Alexsk
    Účastník
    (50 odpovědí)

    ta kamera gopro hd hero je super:-P

    kolega ju ma testovali sme ju a fakt hoci je drahsia mozem len doporucit.

    kdesi som videl video recenziu a testovali ju v meteorologiskom balone ktory praskol myslím pri 3000m. kamera stale natacala a pri dopade sa neposkodila – to puzdro je super.

    #34528
    Duke
    Správce
    (1390 odpovědí)

    Pafka napsal:

    Já dávám, i vzhledem k potápění do větších hloubek, přednost fotoaparátům či kamerám se samostatným pouzdrem, které zaručuje vodotěsnost min. do 100 metrů. Přece jen mi některé z kompaktů pro přímé focení pod vodou (bez pouzdra) připadají trochu více náchylné k utopení. A to platí i ve vztahu k příspěvku KLIKNISe, kterému v mrazu zamrzla závěrka a bylo po …. Foťák s vodním pouzdrem jsem bral i na vysokohorskou turistiku, kdy díky externímu pouzdru odpadaly případné problémy právě se zamrznutím závěrky ve velkých mrazech. Jinak již delší dobu preferuji foťáky CANON (mám jak zrcadlovku, tak i kompakta a vlastně i kameru, kterou však již využívám spíše sporadicky) a prakticky si na ně nemohu stěžovat. Pafka

    Já se fakt řídil recenzema a testama, hlavně názorama lidí, kteří už ten foťák mají… Já se s ním ani moc potápět nebudu. Spíš se mě líbí, že měl ustát pád z 2m na beton, a tu vodotěsnost využiju spíš při špatným počasí teď v Norsku, když se mě nebude chtít vytahovat Canon EOS D350. A taky na různý akce, kde nebude vadit, když mě to polejou pivem.

    😉

    alexsk napsal:

    ta kamera gopro hd hero je super

    kolega ju ma testovali sme ju a fakt hoci je drahsia mozem len doporucit.

    kdesi som videl video recenziu a testovali ju v meteorologiskom balone ktory praskol myslím pri 3000m. kamera stale natacala a pri dopade sa neposkodila – to puzdro je super.

    Já právě začínál na kamerách za nějakých 4000,-, ale s postupem studování a koukání na srovnávací videa, sem se rozhodl pro tu GoPro HD Hero2. Bych řekl, že v dnešní době se ani nic lepšího z tohto segmentu koupit nedá.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 116)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Odolné (vodotěsné) kamery a fotoaparáty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...