Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kdo poradí jak nachytat nějaké rybky..

  • Toto téma obsahuje celkem 78 odpovědí. Do diskuze (22 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Peeta a poslední změna proběhla před 12 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 79)
  • Autor
    Příspěvky
  • #27774
    Peeta
    Účastník
    (125 odpovědí)

    to Fish

    Jestli jde o ten článek ze Snillfjordu, tak ten jsem psal já a Simovi jsem ho posílal tak před 2 měsíci

    #27775
    vd
    Účastník
    (272 odpovědí)

    S velkým záujmom som si prečítal tvoj príspevok zo Snillfjordu, pretože to bolo moje prvé Norsko. Ja už by som tam kvoli rybám určite nešiel druhý raz. Príroda nádherná i keď nám celý čas pršalo a o rybách to tam nie je. Nebyť toho móla pri rúrach z chovnej stanice lososov, kde sme nachytali malých kelerov, neviem ako ryba vyzerá, Na člnoch, ktoré tam má majiteľ k dispozícii sa nikam ďalej neostaneš, lebo sú malé so slabými motormi a jediné informácie ktoré sú schopni poskytnúť sú časy prílivu a odlivu.

    V tomto roku som zmenil lokalitu a cestovku a bol som v Norsku 2x vždy max. spokojný a na rok 2012 mám už zálohované 2 termíny v apríli a v auguste.

    #27776
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Myslím, že v Peeta se opět našel nový příznivec Norska. Vycházím z oboustranné korespondence mezi námi a zejména z podrobných informací, které mi napsal po návratu. Pamatuju případy, kdy např. 3 nováčkové v člunu za týden nalovili společně asi půl bedny a již tam vícekrát nejeli. Ovšem musím říci, že z 80% si za to mohli sami, neboť nebyli ochotni si koupit odpovídající nástrahy. Asi ve 3 případech jsem k sobě ke konci zájezdu vzal na loď jednoho z jiné party, protože se hádali ohledně PHM, že moc projezdí. Byli pak nadmíru spokojeni. Jiného jsem zase vzal, asi 2x s sebou, protože měl posádku, která se bála vyplout dále jak 40 m na moře. Pro mě je důležité, že Peeta svůj první pobyt velmi dobře analyzoval a věřím, že bude velmi úspěšný příště. Něco nalovili i přes to, že ono místo je pro lov nevyzpytatelné. Také jsem první 3 dny u sádek lovil malé kellery a sem tam nějaká makrela. Je asi třeba se držet pořekadla : změna místa ryba jistá.

    #27777
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    kim napsal:

    Myslím, že v Peeta se opět našel nový příznivec Norska. Vycházím z oboustranné korespondence mezi námi a zejména z podrobných informací, které mi napsal po návratu. Pamatuju případy, kdy např. 3 nováčkové v člunu za týden nalovili společně asi půl bedny a již tam vícekrát nejeli. Ovšem musím říci, že z 80% si za to mohli sami, neboť nebyli ochotni si koupit odpovídající nástrahy. Asi ve 3 případech jsem k sobě ke konci zájezdu vzal na loď jednoho z jiné party, protože se hádali ohledně PHM, že moc projezdí. Byli pak nadmíru spokojeni. Jiného jsem zase vzal, asi 2x s sebou, protože měl posádku, která se bála vyplout dále jak 40 m na moře. Pro mě je důležité, že Peeta svůj první pobyt velmi dobře analyzoval a věřím, že bude velmi úspěšný příště. Něco nalovili i přes to, že ono místo je pro lov nevyzpytatelné. Také jsem první 3 dny u sádek lovil malé kellery a sem tam nějaká makrela. Je asi třeba se držet pořekadla : změna místa ryba jistá.

    vím Kime o čem píšete…

    Souhlas a úplný…

    Nejezdil sem tento fjord,ale situaci znám velice dobře.. 😉

    #27795
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    Už som to nevydržal a tak pre začiatok niekoľko viet o Snillfjorde. Chodím tam od roku 2007 ( 2007 1x;2008 1x;2009 1x; 2010 2x; 2011 2x a na rok 2012 mám už zaplatené 2x – júl a august, v týchto mesiacoch som chodil aj roky predchádzajúce ), začiatky neboli najľahšie, radil mi aj ZAPA, a potom sme experimentovali celá partia ) Ešte ani jeden krát sme domov nešli naprázdno. Koľko sme vždy niesli nebudem písať ale nikdy nie pod limit – čistých filiet. Ak bude záujem, napíšem článok o tom ako a kde chytáme, ako balíme atď. Teraz pošlem niekoľko fotiek z roku 2011. prvé tri sú z júla a ostatné z augusta. Každá fotka kde je celý úlovok vždy reprezentuje jednu vychádzku, v júli dvojčlenná osádka v auguste trojčlenná. V roku 2011 sme chytali len na troling.Na Snillfjord nemám ťažké srdce a budem sa tam vracať kým budem vládať. Mám 65 rokov.

    #27796
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    #27797
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    #27798
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    #27799
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    #27800
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    #27801
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    #27802
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    #27803
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    #27804
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    #27805
    vd
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Podľa foto vidím, že Snillfjord to je! Keby som to nevidel, tak neverím. Autobus rybárov vyhlásilo súťaž o najväčšiu rybu a vyhrala treska tmavá o váhe 7 kg, pričom 90 % z nás nechYtilo ani jednu takú čo máte na foto.

    Je ale možno na nás a našom delegátovi, že sme nemali žiadne mapy fjordu sonary, nepoznali sme miesta, kde sa ryby zdržiavajú, nepoznali sme techniku lovu…..

    Ryby chytali len 2 chlapi z celého autobusu a tí lovili asi 13 km od tábora ( a nikomu neprezradili miesto a spôsob) ale tak ďaleko nám trvala cesta viac ako 2 hodiny a to nesmel byť vietor a vlny.

    I napriek tomu som však na Norsko nezanevrel a strašne rád sa tam vraciam aj kvoli krásnej krajine a moru.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 79)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kdo poradí jak nachytat nějaké rybky..

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(113)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...