Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kdo poradí jak nachytat nějaké rybky..

  • Toto téma obsahuje celkem 78 odpovědí. Do diskuze (22 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Peeta a poslední změna proběhla před 12 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 79)
  • Autor
    Příspěvky
  • #23964
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    To Pirko : a pivko taky ?:-D

    To VincekOO :

    Upřesni nástrahy, píšeš, že máš barvy a nikdo z toho nepozná co máš vlastně v krabici. Podívej se na těchto stránkách do E-schopu, ať si uděláš obrázek na co se hlavně chytá. Pokud máš jigové hlavičky a nějaké gumy tak si něco zkompletuj a zkoušej.Gumy se navlékají tak, že háček je v horní poloze. Určitě můžeš zkusit lehké pilkříky. A opakuji, vyhledat vhodná místa na mapě.

    Pandion

    #23965
    spring
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Není to tak dávno, Zapa tady měl poradnu, mohl by něco přizpět, obrať se i na něj…

    https://www.rybolovnorsko.cz/forum/index.php?id=256&sekce=vypis-tematu&str=3#posledni

    #23967
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    To VincekOO

    Pokud máš čas si taky prohlédni například fotogalerii Honzy Dufka a Hyse tady na webu.

    Pandion

    #23968
    sandokan
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Pandion napsal:

    To VincekOO

    Pokud máš čas si taky prohlédni například fotogalerii Honzy Dufka a Hyse tady na webu.

    Pandion

    Ale Dufík chytá otevřené moře, to je vo něčem jiném, ne???

    #23971
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    To Sandokan:

    Jasně souhlasím, já to myslel jako ukázku na gumy a úhoříky a ty pujdou i ve fjordu.

    Pandion

    #23972
    vincek00
    Člen
    (19 odpovědí)

    #23973
    vincek00
    Člen
    (19 odpovědí)

    tak něco takového mám..

    #4112
    vincek00
    Člen
    (19 odpovědí)

    Prosím kdo by mi dal nějakou radu jak nachytat..jsem Snillfiord kemp,jsem tady poprvé vyjel jsem na moře s tím že nachytám hromadu ryb a jejda jedna treska a to ještě byla náhoda..mohl by mi někdo poradit jakou návnadu,jakou barvu..atd.Mám pruty na přívlač i na pilkr..vůbec nemám představu jak těžký pilkr do jaké hloubky no prostě nic.Dokonce mám i sonar,ale jaksi se to míjí účinkem..budu velice rád za jakoukoli radu..děkuji pěkně..;-)

    #23974
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    To jsou vesměs návazce nad pilkr. Drž se rad a hledej rybu na zlomech a neboj se hloubek.

    #23975
    vincek00
    Člen
    (19 odpovědí)

    pánové,děkuji vám za rady,ale už jdu spát ráno jdu na ryby..jestli zase nic nechytnu tak ten kačok vypustím a nachytám ty ryby do ruk..:-P

    #23977
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 vincek00

    To co máš vyfoceno jsou tzv. paternostery. Ty se používají převážně nad pilkrem jako dodatečná nástraha.

    Na přívlač s tím moc úspěch mít nebudeš. Na přívlač použij jen jigovou hlavičku (40-60 g) s gumovou nástrahou ve tvaru rybky. Něco jako je na této fotce :

    Jestli jsem dobře pochopil z nabídky CK, jste přímo ve špici fjordu u městečka Krokstadora. Bohužel pro Vás máte málovýkoné motory v lodích (aspoň podle fotek), takže na nějaké dlouhé výpravy to není. Zkusil bych to na těchto místech – přívlač (nejvzdálenější označené místo cca 7 km od vašich chat).

    Hledej hloubky 20-40 m podél pobřeží, nejlépe u dna s nějakou vegetací. Nahoď nástrahu, nechej dopadnou na dno a pomalým navíjením za občasného pocukání nástrahu vytahuj až k hladině.

    Pokud se budeš chtít věnovat spíše pilkrování, tak hledej hloubky 60-80 m blízko zlomů (rychlé klesání hloubky). Spustit pilkr až na dno, párkrát ťuknout o dno a pak povytáhnout třeba i 5 metrů nadedno a pilkrovat. Pak zase ťuknout o dno a zase povytáhnout. Zkoušet takto i různé hloubky – pročesávat celý sloupec.

    #23978
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Netroufám si moc radit,ale byl jsem na Halse před 14 dny,chytám na stříbrné pilkry 80-500 g,nad ním peříčka různých tvarů,někdy jen pilkr,jig s ryperem a další různé druhy gum v délce 5 až 10 cm.Sice jsem nachytal dost ryb,ale po asi pěti dnech to moc nešlo,chycené ryby byly plné malých bílých krevetek,taky jsem měl sonar,celý den jezdila hejna,ale záběry byly ojedinělé.Po poradě s kolegy,kteří měli větší úspěch,jsem zjistil,že chytají na malé pilkříky 16 – 20g a na jigu malé rybky do 5 cm barva šedočerná,žlutozelená a podobně.Na nic většího to nebralo.Dokonce se podařil i losos a další dva se utrhli.Jediné co ještě fungovalo nad pilkrem byla peříčka na sledě,ale jedná se o slabé návazce a utrhla mi to nějaká velká ryba,která měla v hubě celého 40cm velkého kelera,toho jsem vytáhl bez šupin a návazec,na kterém byla se utrhl.Chytal jsem uprostřed fjordu kde byly mělčiny do 20 metrů a na obě strany to padalo na 80 a 100 metrů.Někdy byly ryby na těch mělčinách,další den na začátku zlomu na 40 nebo 60metrech a to byla voda 13-15 stupnů.Bez mapy tam toho moc nenaděláš.I tak je někdy problém to najít.Každopádně jestli je tam teplo tak používej co nejjemnější nářadí.Dařilo se taky z mola chytat platýze.Právě na malé háčky sleďových návazců dát maso ( musí být čerstvé,z minulého dne nechtěli),nebo mušle,hodit co nejdál.Záběry byly okamžitě.Při odlivu jezdit kolem břehu na volnoběh kde jsou rostliny,hloubka aspoň 5 metrů jig 15-20 g,aby se dostal ke dnu,na něj rybku do 5 cm,zkoušet barvy.Tímto způsobem dvě posádky chytily denně 20 až 30 ryb.Kdybych to neviděl,tak bych tomu nevěřil.V hloubce 5 metrů ryby i 90 cm.A vůbec nejdůležitější je postavit TROLUM domeček,dva kameny a nahoru třetí,podělit se s nima o slivovici a pohrozit,že jim ho zbouráš,když nedají rybu,jak tu radila VLASTINA.Já jsem přijel v pondělí,v úterý byl jen jeden záběr za půl dne,večer jsem jim postavil domek,dal panáka a další den jsem chytil asi 50 ryb.Informuj postupně jak to vypadá,budeme se snažit reagovat.Pokud tam není mapa k sehnání tak je ji třeba najít tady na GISLINK.NO,to je základ.Nikdy bych nevěřil,že v některých místech,kde bylo rovné dno za celých 16 dní pobytu nebyla ani ryba.Bez mapy a sonaru bych tam mohl chytat celé dny bez záběru.Nakonec se to zlomí.Petr

    #23979
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Díval jsem se do mapy a žádná sláva. Nevím přesně v které části jseš, ale na délce cca 10 km není moc míst, které by byly alespoň na vláčení zajímavé. Cca 2 km před koncem fjordu, když jedeš od moře po levé straně, je zátoka široká tak 700 metrů, kde je asi tak 20 metrů hloubka a z této hloubky to padá do 200 metrů. Zkusil bych to tam. jinak je tam všude okolo 200 metrů, dno naprosto nečlenité a to je pakárna. Zkus objíždět mělčiny okolo břehů a vláčej s gumama tak do 10 cm medová , nebo podobná barva. Samozřejmě můžeš zkoušet maso na dně, ale je tam hloubka. Přeju ti hodně štestí.

    #23980
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Teď se dívám, že poté co jsem to rozepsal, odešel a po třech hodinách se vrátil abych to dopsal už bylo vše řečeno. A od Mifaka dokonce i s mapou.

    #23981
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    sandokan napsal:

    Kluci, škoda, že se odpojil šroubek, ten to ve fjordech zná…zítra ti určitě něco napíše. Musíš bojovat a přijde to…

    ahoj,včera sem toho tady moc nenapsal,šel sem spát…

    no nejprve,jak říkají všichni,najdi si zlom a nebo podmořskou hranu,nechoď na těch 200m a nemlať tam pilkrem celý den,nepřinese ti to ovoce….

    Napřed dej chvilku lovu na pilkr a pokud třeba po dvou hodinách nic neulovíš,tak přejdi na přívlač,nám fungoval dobře ryper hnědé,černé barvy,brali to keleři a polaci,červené barvy nebo do oranžova,tak obecné,ve fjordu sme to chytali max.do 50m hloubky.

    Držím palce a nevzdávej to,každý den je jiný…

    Pokud budeš mít celý den jasno a bez větří,tak si to krásně na vodě užiješ,ale moc ryb nenachytáš,chtělo by to mírný vítr a zataženo.Nebudu tady celý den,kdyby si chtěl ještě neco vědět,budu tu kolem sedmé osmé večer…

    Večer chcu vidět fotky úlovků… 😎

    Moc sem ti toho nenapsal,ale aspoň neco,valím do práce..

    Jo co se týká vláčky,tak rychleji namotávej,ať má ryper dráždivý pohyb…,někdo tu napsal pomalým namotáváním,tak s tím mám velmi špatné skušenosti,rychleji namotávat,ne pomalu!!!

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 79)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kdo poradí jak nachytat nějaké rybky..

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(117)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...