Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

  • Toto téma obsahuje celkem 229 odpovědí. Do diskuze (34 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel srak a poslední změna proběhla před 10 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 230)
  • Autor
    Příspěvky
  • #52771
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Poslední rybka je naložena tam kde má být, je čas chytit pádlo a vyrazit z5 do přístavu.

    #52772
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    7 Ks – 61 Kg.

    #52773
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    ze sedmi – 3 Ks metr+, 2 Ks 10 Kg+. 2 nepoškozené ryby v dobré kondici kolem 90 cm jsem vrátil do vody dorůst. Nej ryba: 111 cm, 11,5 Kg

    #52774
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Hloubka 55m, 5 – 10m nadednem. Čas na lovném místě 3h:11 min.

    #52780
    honzak
    Účastník
    (2583 odpovědí)

    northwolf napsal:

    Máte – li za zády tuhle zátěž a přijde vlna, Váš výhled vypadá asi takhle. Když jsem ten obrázek uviděl na displayi hned po jeho pořízení, pobavil mě, mám z něj trochu dojem jakoby kayak byl do obrázku přidělán Photoshopem v ne příliš vyvedené poloze, ale je to realita, kayak se prostě chová trochu jinak než když je prázdnej.

    Vidím zajímavou montáž. Na tom trojháku máš nastraženou živou rybu ?

    #52784
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    honzak napsal: northwolf napsal:

    Máte – li za zády tuhle zátěž a přijde vlna, Váš výhled vypadá asi takhle. Když jsem ten obrázek uviděl na displayi hned po jeho pořízení, pobavil mě, mám z něj trochu dojem jakoby kayak byl do obrázku přidělán Photoshopem v ne příliš vyvedené poloze, ale je to realita, kayak se prostě chová trochu jinak než když je prázdnej.

    Vidím zajímavou montáž. Na tom trojháku máš nastraženou živou rybu ?

    Píše to nahoře.chtěl že na papriku chytí malého kelera a nechá ho tam mrskat.a prý to braly na přímo.

    #52818
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    honzak napsal:

    Vidím zajímavou montáž. Na tom trojháku máš nastraženou živou rybu ?

    Ale Jendo, jako bys nevěděl že na živou se v Norsku neloví (s vyjímkou tolerované situace kdy se nastraží sama). Vše je výše popsáno.

    #52819
    honzak
    Účastník
    (2583 odpovědí)

    northwolf napsal:

    honzak napsal:

    Vidím zajímavou montáž. Na tom trojháku máš nastraženou živou rybu ?

    Ale Jendo, jako bys nevěděl že na živou se v Norsku neloví (s vyjímkou tolerované situace kdy se nastraží sama). Vše je výše popsáno.

    :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

    #52821
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Ta montáž je dobrá a jednoduchá, vyzkoušíme, když bude chvilka.;-)

    #52822
    honzak
    Účastník
    (2583 odpovědí)

    northwolf napsal:

    honzak napsal:

    Vidím zajímavou montáž. Na tom trojháku máš nastraženou živou rybu ?

    Ale Jendo, jako bys nevěděl že na živou se v Norsku neloví (s vyjímkou tolerované situace kdy se nastraží sama). Vše je výše popsáno.

    Máš i nějaké video ze svého lovu na kayaku?

    #52823
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Video není, ale někdo už mi slíbil půjčit na hlavu GoPro, tak snad se dočkáš.

    #53103
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Počasí by sice umožňovalo lovit, ale já jsem byl “pozván na Vesterålskou zabíjačku” – přítel potřeboval pomoct zpracovat nějaké rybky. Protože vím že před léty pracoval ve firmě zpracovávající ryby (převážně tresky) byl jsem docela rád že budu mít možnost se něco přiučit – zejména filetovat profesionální rychlostí – což docela potřebuju neb mi to mým způsobem zabírá zbytečně moc času.

    Přidám tedy report z 2.2. 2013:

    Už posledního ledna večer jsem ústním podáním obdržel informaci že meteorologický institut vydal pro moji lovnou oblast na následující dny vyrování před velkými vlnami. Prvního února jeden kutr vyplul, ale profíci to pro velké vlny a nevalný úspěch po dvou hodinách zabalili s výsledkem 400 Kg nalovených ryb (kutr s dvoučlennou posádkou). Já jsem měl práci a trocha volna přišla až těsně před setměním. Využil jsem ji – potřeboval jsem si tenhle stav na oceánu vyzkoušet, neb je dobré vědět kde jsou hranice využití kayaku. Vítr nefoukal, vlny byly sice vysoké, ale standardní oceánské, táhlé s vrcholy daleko od sebe – tedy pro mě žádné reálné nebezpečí, takže jsem si v pohodě dopádloval až na své oblíbené místo, mezitím se setmělo. Abych nejel zpátky bez nákladu, chytil jsem si 3 tresky – víc mě tentokráte nelákalo, neb jsem měl špatnej timing – proud mě nesl jiným směrem než by se mi líbilo a velikost ryb byla rovněž slabší než obvykle – měření prokázalo první letošní výpravu kdy jsem nepřivezl metrovku – největší měla 99 cm.

    Cestou z5 jsem se ještě zastavil na jednom zajímavém místě – jen tak trochu se “učit” jak se chovají zdejší proudy v průběhu času, to mám rád když nefouká a já pak můžu v pc studovat záznam z GPS, kterej bezvadně vypovídá o směru a rychlosti jakou je kayak proudem unášen – bezvětří je ideální, vítr samozřejmě zkresluje. Houpání na extrémních vlnách se mi docela zamlouvalo, takže jsem naplánoval vyrazit další den hned po ránu – tak se taky stalo a z této výpravy jsou následující obrázky, byl to den kdy pro vlny z přístavu nevyjel žádnej kutr. Obrázky jsem cvaknul jako obvykle až po nalovení “své denní kvóty”.

    #53104
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    S velikostí ryb jsem byl tentokráte spokojen, sice mi ji trochu narušila předposlední rybka (viz foto ta nahoře), ale ne vždycky se ryba chytne tak abych považoval za rozumné ji pouštět. S nástrahou jsem zase experimentoval, neb poslední výprava lovená na papriku sice ukázala že se nalovit v pohodě dá, ale paprika je naprosto velikostně neselektivní nástraha, takže ji raději nebudu moc často používat. Můj oblíbený cutbait utrpěl při svém posledním použití “vážné zranění” – má téměř ukousnutej ocas, což sice v pohodě spravím svařením pomocí zapalovače, ale přesto si ho raději budu šetřit a využiju toho že touto dobou je moře plné tresek a zdá se že je celkem jedno co se jim předloží za nástrahu.

    #53105
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Vybral jsem tedy ze svých zásob magickou kouli 300g, asi 24 cm rypper (pravděpodobně ICE Fish) jsem navlíknul na ten největší jednohák co v místním obchodě měli – určen ke komerčnímu rybolovu (jeho očkem bez potíží protáhnete šňůru o průměru 5mm), hák je sice vyhnutej do strany, ale jak je vidět dál, rybám to nikterak nevadí, celá nástraha zkompletovaná pomocí 2 pevnostních kroužků dostala provozní název “vokobait” Foto přikládám. Pokud by to chtěl někdo zkoušet – pro použití komerčně rybářských háčků potřebujete brousek – jejich prodejní tupost je totiž naprosto brutální.

    Jenda + Kiki – pokud Vám jsou komponenty vokobaitu povědomé, tak se nepletete.

    #53106
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 230)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...