Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

  • Toto téma obsahuje celkem 229 odpovědí. Do diskuze (34 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel srak a poslední změna proběhla před 10 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 230)
  • Autor
    Příspěvky
  • #66250
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    28.4. 2013

    Počasí se umoudřilo a byla možnost vyplout na oceán, tak jsem jí využil. Okolí přístavního mola je stále plné malých rybek.

    #66252
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Kutry jsou na svých místech, mají po sezóně a odplouvají jen výjimečně. U mola však chybí spousta malých lodí, jak jsem se později dozvěděl souvisí to s nově zavedeným zpoplatněním kotvícího místa u mola. Na cenu má vliv zejména velikost a způsob užívání lodi, cena začíná na 4000 NOK ročně za nejmenší rekreačně (rozuměj nekomerčně) provozovanou loď. Alespoň mám místo pro vyplouvání s kayakem od mola, v létě tam obvykle volný prostor nebýval.

    #66253
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    V GPS mám připraveno několik zajímavých míst ve vzdálenosti do 5ti Km, podmínky jsou pohodové, mám v úmyslu je pročesat jeden po druhém, tak jak je mám v přístroji očíslovány. Cestou potkávám ne úplně obvykle vypadající loď.

    #66254
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Podrobnější prohlídka ukázala že se jedná o loď přepravující chovné klece vlečené na laně, nebo možná jen jejich plovoucí část.

    #66255
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    S rybami je to zase poněkud slabší, na jednotlivých místech se i přes neúspěch zdržuju zřejmě déle než je nutné – důkladný průzkum, mám tam fluo papriku a na druhém háku maso z brosmy. Hlavně ten lov na maso má pro mě své kouzlo, můžu při něm bejt línej, kochat se okolím a přijít může prakticky jakákoliv rybka. Navíc není úplně nedůležité, že při něm nehrozí ztráta drahých nástrah, kterých mám omezené množství.

    #66256
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Slunce je níž a níž, úlovky které by stály za řeč veškeré žádné, jen doplňování nástražního masa – k tomuto účelu se brosma opravdu hodí, používám větší velikosti háků určených ke komerčnímu rybolovu, tedy z opravdu silného drátu, filet z brosmy na nich díky své kůži drží tak že když ho chci sunadat, tak jsem nucen používat nůž.

    #66257
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Vyjížďka se chýlí ke konci a velké tresky se neobjevily, prozkoumal jsem skoro všechna připravená místa, situace mě nutí vážně přemýšlet o tom že echolot by mi zřejmě pomohl najít ryby podstatně rychleji, mé zkušenosti s lovem na motororvých lodích s echolotem to jednoznačně potvrzují. Ona je navíc situace rozdílná když lovím bez echa sám z kayaku a když lovím bez echa třeba z lodi o čtyřech rybářích – čtyřnásobný počet nástrah prohledává rychleji.

    #66258
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Výsledkem tedy je doplnění nástražního masa a to i přesto že jsem se snažil a kolikrát lovil třeba i 15 metrů nadednem – ti brosmové jsou poslední dobou nějací hyperaktivní. Tentokráte jsem se ani nesnažil krmit orly, byl jsem od nich daleko, ale vím o cca hektarovém ostrůvku na kterém hnízdí (minimálně) 3 páry. Snad se někdy v budoucnu naskytne dobrá příležitost, světlo a připravenej foťák abych takové krmení mohl zdokumentovat, největší komplikace však je pomalost toho mého stařičkého přístroje.

    #66519
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    12.6. 2013

    Od poslední výpravy, jsem strávil 11 dní v campu s turisty, kde jsem lovil téměř výhradně z lodi a ve fjordu. Následně jsem měl nějakou práci ve vnitrozemí, takže jsem se těšil z5 do kayaku a na oceán. Na vhodnou příležitost jsem čekal několik dní, ve kterých jsem znovu pocítil úskalí příležitostné práce pro místní seniory. Staroušci do práce nechodí, takže mají čas a chtějí být přítomni a protože oni jsou Ti kdo to platí, tak stanovují i čas, který samozřejmě v dobré víře naplánují podle předpovědi počasí tak aby “bylo hezky” což pro mě tentokráte znamenalo, že dobu kdy “by to šlo” jsem strávil prací s motorovou pilou. Zbytek dne pak obvykle doma za občasné kontroly hladiny oceánu pohledem z okna. Na vhodnou příležitost k vyplutí jsem čekal několik dní, severní vítr byl kromě své rychlosti nepříjemný i svou vytrvalostí. Sštvát mě může, skončit však jednou musí. Podmínky nebyly zdaleka ideální, pořád ještě dost foukalo, ale v 01:30 vyplouvám.

    #66520
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Protože od poslední výpravy v tomto revíru uplynulo víc jak 6 týdnů, nevím co pod hladinou čekat, nakládám tedy letos poprvé lehký vláčák (Penn Overseas 20-50g) + těžší vláčák (Penn Overseas Pro Heavy Pilk 100-160g) a beru i svůj hlubokomořský Penn. To co bych si aktuálně přál nejvíc je najít v této lokalitě polaky, což na kayaku může znamenat v součtu s návratem několik hodin pádlování.

    #66521
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Rozhodnutí o tom kde začít padá poměrně rychle, bylo by totiž velmi komfortní najít ryby v závětří za ostrovem. Dno se tam svažuje velmi prudce, takže jen pár metrů od pobřežních skal je kolem 35m hloubky. Sahám tedy po lehkém vláčáku s černým zoomem a začínám “hledat”.

    První úlovek přichází v zápětí, ale polak to není. Treska obecná dorostenecké velikosti tedy putuje z5. Postupně obchytávám celé před větrem chráněné území, záběrů je spousta, ale žádný polak, ani treska ve velikosti kdy by mi množství jejího masa stálo za to ji zabíjet. Mám pod sebou zřejmě mnohohlavé hejno tresek velikosti kolem 60ti cm, koloběh zaseknout, zdolat, vyháknout, pustit rybu, pustit ke dnu nástrahu jsem mnohokrát zopakoval, opětovné záběry přicházejí v řádu několika vteřin. Dost, žádná velikostní vyjímka nepřichází, tahle zábava není pro mě tou pravou.

    #66522
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Naštěstí vítr zeslabuje, takže měním místo a za pár minut už pouštím zooma ke dnu do hloubky odhadem kolem 50ti metrů. Po pár minutách přichází záběr a já hned po záseku mohu zodpovědně prohlásit že na druhém konci šňůry je konečně soupeř. Prut ohnutej do oblouku, Slammer hezky zpívá, paráda. Asi po minutě tah slábne, ryba je pryč i s jigem. Moje blbost, na tomhle nejslabším náčiní které na moři používám vážu jig rovnou na šňůru, případně když se chystám často měnit nástrahy, tak dám karabinu, uzel jsem sice před lovem převázal, ale od té doby jsem vytáhnul už pár desítek ryb, sice malých, ale zubatých a to byl zřejmě ten problém – poškození šňůry těsně u nástrahy.

    #66523
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Vážu nový jig, je na něm zoom v barevném provedení Junebug (světle fialová). Šup ho ke dnu. Záběr přichází neprodleně, zřejmě ta první ryba slušné velikosti nebyla osamocená. Špička prutu je chvílemi ohýbána až pod hladinu, brzda navijáku vydává líbezný zvuk. Rybě pomalu ubývají síly a po pár minutách boje se vynořuje na hladinu. Pěkná treska, bez rozpaků ji gafuju za spodní čelist a vytahuju na kayak. Pozdější měření potvrdilo že první ryba byla největší a svou délkou přesáhla metrovou hranici. Po ráně do hlavy vykrvuji přestřižením všech žaberních oblouků. Za sebou mám ale dva pruty, tresku tedy nechávám vykrvit v prostoru pro nohy a hned zooma pouštím z5 ke dnu. Situace se opakuje, treska je o pár centimetrů kratší. Při dalším náhozu trhám o vázku. Další jig se zoomem nemám úplně po ruce, takže situaci řeším výměnou prutu. Ke dnu padá 160g jig a červené kopýtko Relax s černým hřbetem. Záběry opět přicházejí v řádu vteřin, krásně by se chytalo, jenže jsem omezen časem, slíbil jsem že v 8 ráno odvezu jednu starou babičku k lékaři, takže sedmirybová série tentokráte nebude i když její dokončení by pravděpodobně bylo otázkou půl hodiny. Balím to tedy po čtvrté rybě, protože mám před sebou manipulaci s kayakem, kuchání a oplach cajku.

    #66524
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Čas na vodě 4 hod:56 min. Překonaná vzdálenost 8,4 Km. Ulovené tresky 90,93,94 a 102 cm. Nej rybka váží 9 Kg.

    #66633
    Hyse
    Účastník
    (578 odpovědí)

    Ahoj, hezky pises uz se tesim az ti tam najedou polaci a cerny torpeda to bude teprv motor. Jo a kdyby ti to vzala naka pekna placka , to by me zajimalo, jak by ses s ni na tom kajaku poplacal. Urcite mas nakou fintu. 😉

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 230)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...