Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

  • Toto téma obsahuje celkem 229 odpovědí. Do diskuze (34 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel srak a poslední změna proběhla před 9 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 230)
  • Autor
    Příspěvky
  • #47724
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Abych ten prut nezkoušel jen tak na úplně nesmyslným místě, zapádloval jsem si k cca 4 Km vzdáleným ostrůvkům. Bohužel už kutry které tudy projížděli bez zastavení ke vzdálenějším lovištím naznačovali že jejich kapitáni v těchto místech na echu nic zajímavého nevidí.

    #47725
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Tak jsem se alespoň kochal pohledy do okolí.

    #47726
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    A občas “vyrobil” nějaký obrázek.

    #47727
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Slunce nás tady už dost zanedbává, denní světlo aktuálně trvá cca 6 hodin a jeho intenzita je hodně ovlivněna také oblačností.

    #47732
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Celkem 4h:24min na vodě, překonaná vzdálenost 10,1 Km. Vítr při návratu cca 12 m/s.

    S prutem zatím fakt spokojenost, vypadá to že snese i 1000g pilker a tím už se dá dosáhnout docela hluboko :-D.

    #47733
    Franta
    Účastník
    (359 odpovědí)

    To northwolf : Jak je to se stabilitou kajaku při rybaření s takovým vercajkem? Jak to vypadá, když se na to pověsí něco fakt většího? Není to problém ustát?

    #47736
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 mthead: Kayak je rybářský speciál sit on top konstrukce, délka 4,20 m, šířka 74 cm, hmotnost 32 Kg – tedy v porovnání s klasickým mořským zavřeným kayakem je podstatně kratší, širší, těžší, což ve výsledku znamená obrovskou stabilitu. Když v létě nebyly vlny, tak jsem se na něm bez potíží postavil a vymočil, což jinak v pohodě zvládám při každé vyjížďce několikrát v kleku i v metrových vlnách, které mi jdou na bort naplocho.

    Já nemám potřebu to zkoušet, ale našel se v Česku jedinec kterej si chtěl zkusit co se stane když by bylo nejhůř – z akce je video (točeno letos v létě v Norsku) autor k němu píše že rybářský sit on top není snadné převrhnout i když se o to budeš snažit. Prakticky z toho kayaku vypadneš dřív než bys ho otočil, takže celé kouzlo extra zabezpečení spočívá jen v suchém obleku a v tom vylést z5 na palubu což není nic těžkého, ale reálně jsem to nikdy nepotřeboval.

    Ani s většími rybami nepředpokládám nějaký extra problém. Samozřejmě že když přijde velkej halibut tak to bude ještě větší mazec než ve stoje ze člunu, ale oni vědí že už jsem na ně ready, tak se mi zatím úspěšně vyhejbaj:-D

    Další kolo testování s většími rybami bude asi až na jaře, zatím se mi podařilo si vlastní blbostí zamotat šňůru na multíku tak že nebylo možné rybě povolit – 11 Kg treska mě z kayaku nesundala, šňura to vydržela, rybu jsem úspěšně zdolal ručkováním.

    #47738
    Franta
    Účastník
    (359 odpovědí)

    To northwolf : Díky za info. Velmi zajímavé. Já jsem kdysi před 30 lety párkrát jezdil kajak na Odře a pokud si vzpomínám, tak to byl mazec. Proto jsem si to nedokázal moc tu stabilitu ve větších vlnách představit. Takže přeju s kajakem spoustu zajímavých zážitků, ůlovků a samozřejmě bezpečné návraty.

    #47739
    vd
    Účastník
    (272 odpovědí)

    Veľmi zaujímavé a bolo by super to niekedy vyskúšať. Na kayakfisching.cz sa to dá zakúpiť aj s kompletnými doplnkami?

    #47743
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 mthead: Děkuju

    2 vd: V zásadě ano, doplňky tam také prodávají. Doplňků však je spousta, některé se hodí jen ke konkrétním lodím, takže je určitě dobré si to předem vyzkoušet, osahat a promyslet – třeba z toho důvodu já mám zatím oba kayaky prakticky holé (dají se používat ale není to ten komfort jaký by to mohl být) – nechtěl jsem do nich vrtat a pak zjistit že to co jsem přidělal nepotřebuju, nebo to chci mít jinde, ale už myslím že mám docela jasno a až se přestěhuju z letního sídla a kayaky zakotvím v garáži, tak bych se do toho mohl pustit. Velmi se těším na echolot, neb budu konečně schopen poznat jestli tam jsou i jinou metodou než tam házet pilker nebo jig.

    Některé zajímavé doplňky je ale nutné objednávat v USA, neb nevím o tom že by je někdo v Evropě prodával.

    Budeš-li mít chuť a cestu kolem Vesterålen, tak se ozvi, možnost hodit kayaky na vodu, trochu zapádlovat a chytit nějakou rybu tady obvykle je.

    #47747
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    ja bych nedal tu zimu8-O,je tam jiste krasne ale asi jsem nejake vorezavatko ale ten kayk bi musel mit vytopenou kabinu abych u vas na to vlez:-D

    Jinak muzu potvrdit ze rybareni z kayaku je naprosto jina dimenze s nicim jinym nesrovnatelna!&zejmena pokud ma voda teplotu kolem 30C:-)

    #47748
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    :-)chlapi toto je o něčem jiném,8-O to mohou provozovat pouze mistři kajaku(-hradílek a spol.) myslím že hodně z nás by tohle nezvládli:-S8-O nortwolf je jiná dimenze…!!!8-)8-)

    #47757
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    je to jednodussi nez se to zda,dnes ty kayaky jsou delany opravdu stabilni.Nutno skusit a pak soudit!:-D

    #47769
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    😛 ale sharku, s okolní teplotou se přeci dá vypořádat pomocí oblečení – s vytopenou kabinou (ať už teplem, nebo vodou :-D) na kayaku by se Ti hádám dost blbě pádlovalo 😉 hlavně proti větru.

    2 respi: Ano, jedná se o jinou dimenzi, ale určitě to není jen pro pár vyvolených, při rozumném plánování si tuhle zábavu může dopřát téměř každý. Jak píše shark – se stabilitou na moderních rybářských kayacích žádná potíž není. Stejně tak nejsme na závodech, takže není potřeba podávat nějaké heroické výkony na úrovni Vavřince Hradílka, stačí jen sledovat předpověď počasí – hlavně směr a sílu větru – a mít vždy záložní řešení pro případ že se meteověštci zmýlí (naštěstí se to nestává často a když už, tak se významně nemýlí ve směru – tzn. je třeba plánovat trasu tak aby návrat byl po větru – v takovém případě můžu lovit dle libosti, neb u větru do zad pak není rozhodující jestli je to 4 m/s nebo 12 m/s). Když přeje počasí (zejména jde zas o ten vítr) jde to pojmout jako naprosto pohodouvou projížďku se zastávkami na ulovení nějaké té rybky. V jarním období, nebo při vhodně zvolené lokalitě, není ani za velkými rybami potřeba pádlovat daleko.

    #48007
    Vlkous
    Účastník
    (484 odpovědí)

    Jak vidno na videu, stabilita kajaku je neskutečná.

    Paní se v kajaku prý nestihla ani bát. Mám obavu, že bych stihnul něco jinýho 🙂

    Stabilita kajaku

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 230)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...