Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

  • Toto téma obsahuje celkem 229 odpovědí. Do diskuze (34 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel srak a poslední změna proběhla před 10 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 230)
  • Autor
    Příspěvky
  • #52419
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Po druhé, přišla třetí atd. až po šestou, v ten okamžik jsem si řekl že 6 kusů je na zadní nákladový prostor tak akorát, sedmou jsem uložil před sebe do prostoru pro nohy a plnou parou do přístavu kde se mi podařilo kayak vytáhnout na molo i s nákladem.

    #52423
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    To byl den kdy si profi rybáři začli uvědomovat že to že vozím větší ryby než oni už není o náhodě. Pokecali jsme, padnul od nich první dotaz kde a na co jsem je nachytal.

    #52424
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    #52426
    petras
    Účastník
    (272 odpovědí)

    northwolf napsal:

    To je provokace,já tam chci být…:-):-):-):-)

    #52427
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    7 ks, celkem 51 Kg. 3 kusy metr+, 2kusy 10 Kg+, nej ryba 103 cm 10,5 Kg. . Vše SG Cutbait Firetiger, hloubka 55m, 5-10m nadednem. Čas na lovném místě 3,5 hod (dost přesně – podle záznamu z GPS)

    #52428
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    petras napsal:

    To je provokace,já tam chci být…

    …no a brání Ti snad někdo ? Druhej kayak mám 😀

    #52434
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    “Vlku”-gratuluji k takovým úlovkům, krásné ryby. Souboje na kajaku jsou určitě velmi dobrodružný a odvážný, přijet není takový problém, ale ten kajak, to bych asi nezvládl. Přeji další šťastné návraty s tímto plavidlem

    #52443
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Taky musím gratulovat, pěkná práce. Co s těmi úlovky děláš, to se nedá všechno sníst. Rozdáváš to?

    #52445
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Moc pěkný, gratuluji 😀

    Na tom kajaku bych to ale asi nedal, to bych musel začít trénovat eskymáka 😀 😀 😀

    #52447
    Franta
    Účastník
    (362 odpovědí)

    To northwolf : Supr úlovek. A nebylo lepší, než je stohovat na kajaku, ty macky zapřáhnout aby těm dotáhly do přístavu? To by teprve místní koukali :-D:-D

    #52454
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Děkuju za gratulace.

    Zvládání nebo nezvládání kayaku – já se domnívám že spousta z Vás by to zvládla, jen si myslím že by to chtělo trochu času na rozjezd – třeba jeden pobyt, nechat pár dní zvyknout břišní, zádové i jiné svaly. V neposlední řadě svoji úlohu hraje i psychika, je dobré mít z vln respekt, ale ne přehnaný strach.

    Na letním campu jsem zažil jak vypadá k smrti vyděšenej sváteční kayakář – hrůza v očích, řval že dál nejede, otočil to a pádloval zpátky – mé ujištění že o nic nejde, že je léto, jsme od přístavu 1500 m který dopádluje i kompletně mokrej pro něj v tu chvíli nemělo žádnou váhu. Výška vln byla cca 1,5 m. Potřeboval více času aby si zvyknul, později to překonal, dnes se tomu směje a houpání si užívá.

    Z mých dosavadních vyjížděk na oceán nebyla žádná o které bych si dovolil říct že výška nejvyšších vln byla pod 4 m – i když to za přístavní hrází vypadalo dost klidně, tak na lovném místě to vždy houpalo podstatně víc. Až si někdy koupím GoPro a přimontuju na hlavu, tak si budete moct udělat lepší představu.

    Úlovky – skrei je (vedle halibuta, ďase, okouníka) vnímána jako TOP kvalitní potravina a hodně místních ji má na svém žebříčku daleko vzdálenou od “obyčejné” torsk (lokální formy tresky) kterou prakticky nejedí (protože prostě v období leden-duben vytvoří v mrazáku celoroční zásobu skrei). Já jsem schopen vnímat rozdíl hlavně na úrovni množství parazitů – skrei sice mají napadená játra ale maso včetně břicha je z 99% čistý. Přes léto šla většina úlovků z5 do vody. Z toho co jsem vzal skončilo v lednici a na talíři asi 90%, takže v mrazáku po vyjedení polaků zbývá spousta místa, samozřejmě přátelům je ryba odemne k dispozici kdykoliv si řeknou, kromě toho jsem na terase vyrobil malej stojan a nějaké skrei tam navěšel za účelem usušení. Mrazák je rozumné plnit svižně, kapitalista co mi slíbil práci se stále k ničemu nemá, tak jsem rozhodil sítě i na jiných místech, jeden telefon mi kdykoliv může “ukončit” skrei sezónu – když nastoupím na zpracovnu tresek, tak se dělá od nevidím do spím 6 dní v týdnu – nejsem si jistej jestli v takovém režimu pokud nastane + počasí dovolí budu mít dostatek energie v neděli vyplout, nalovit a zpracovat, proto se aktuálně chovám skoro jako komerční rybáři.

    Gruvearbeider – kdyby to s tou prací nebylo tak jak to je tak Ti napíšu přijeď, vyzkoušíme (když oceán nepůjde převezem kayaky pár km do fjordu), ale je tu to riziko že když dorazíš budu muset někde filetovat tresky, které nalovil někdo jiný. 🙁

    Pafka – nemusel – projeď tohle vlákno kousek zpátky – je tam fotka z níž je patrné že rybářský kayak konstrukce sit on top není konstruován na eskymácký obrat.

    mthead – to zas ne, to už by na ně bylo moc, myslím že stačí když vidí co vozím do přístavu 😉 Není dobré je příliš dráždit – to z více důvodů, nejen proto že se mi v hlavě klube nápad požádat je v roli pasivního pozorovatele (samozřejmě s foťákem) o vyjížďku na kutru, když k tomu napíšu pár řádků třeba Vás to bude zajímat ;o)

    #52456
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Právě proto, že na to není konstruován, tak bych se to musel naučit nějak zlomit, protože bych byl asi častěji ve vodě, než na kajaku 😀 😀

    #52768
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    28.1. – Nalovím i bez cutbaitu ?

    Protože nejen místní komerční rybáři, ale i já sám nevím co je příčinou toho že vozím větší ryby než chytají oni, tak jsem se před touto vyjížďkou rozhodl že zkusím zda se dá nalovit i bez cutbaitu.

    Použil jsem menší papriku (odhadem 6/0, možná 8/0) a přidělal k ní trojhák s úmyslem nejdřív chytit malého seie a nechat jej bez vytažení pracovat. K mému velkému překvapení mi tu papriku žraly rovnou obecné.

    Obrázky již po nalovení. Přichází vlna.

    #52769
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Na tomto obrázku je vidět situace vzadu na kayaku, už zase jich tam je 6, díky tomu že poslední chycenou rybu jsem vezl vepředu samostatně a znám její hmotnost i hmotnost celkovou, jsem schopen říct že ve chvíli kdy je to foceno mám za zadkem v 6ti kusech 54 Kg tresek. Abych je náhodou nepoztrácel, jsou kromě originál gum kayaku zajištěny ještě šňůrou provlečenou otvorem, který jim po zabití a vykrvení vyříznu podélně ve spodní čelisti vedle jazyka – takové to místo kde stačí jen proříznout kůži a jste v tlamě, dělám to stejně jako zabíjení a vykrvování s pomocí nůžek na ryby Fiskars.

    #52770
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Máte – li za zády tuhle zátěž a přijde vlna, Váš výhled vypadá asi takhle. Když jsem ten obrázek uviděl na displayi hned po jeho pořízení, pobavil mě, mám z něj trochu dojem jakoby kayak byl do obrázku přidělán Photoshopem v ne příliš vyvedené poloze, ale je to realita, kayak se prostě chová trochu jinak než když je prázdnej.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 230)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kayakfishing a vše související

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...