Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Elektrické multiplikátory

  • Toto téma obsahuje celkem 203 odpovědí. Do diskuze (75 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 204)
  • Autor
    Příspěvky
  • #103413
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    V návode Kaigenu 500TM mám zákaz používať batériu viac ako 1000mAh a zákaz pripojenia na lodný gemerátor v dôsledku nestabilného prúdu pri nabíjaní.Možnosť zničenia elektroniky a prehriatia motorku.

    Ja osobne vždy len na samostatnú batériu.

    #103419
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Pro : poteh. Je-li na lodi voltmetr a ty přesně víš při jaké voltáži to už nenatočíš a jak baterka drží a věříš pípáku tak ano. Ale to je kdyby, to na moři neplatí. Jíná věc je manuální start. Když ho máš, víš že funguje, majitel ví že jsi připojen tak směle do toho.

    #103425
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    JAKABO napsal:

    V návode Kaigenu 500TM mám zákaz používať batériu viac ako 1000mAh .

    1000mAh= 1Ah – To bude asi omyl! Akú batériu k tomu používaš?

    #103431
    asfalt
    Účastník
    (35 odpovědí)

    To že se nema připojovat jinak než solo baterku

    udava asi každy vyrobce. Ale když tam je připojen

    echotot a nic se nedeje,tak to musi vyržet i navijak.

    Vyrobce se tak i kryje. To když se takle připoji na

    lodi tři mi jesny že si člověk zaklada na pořadny

    pruser.

    #103434
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    vojtko- Používam 12Ah. Foto z návodu mulťáku.

    #103443
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Příteli mirk, úplně jsem nepochopil co tím chcete říci. Provozní napětí za jízdy se má pohybovat mezi 13- 15V pokud je menší je něco v nepořádku. V klidu by nemělo klesat pod 12V pokud klesne níže bude asi baterie už pod hranicí kapacity. Ten voltmetr je tam proto aby každého včas varoval. Pípá proto aby jste to nepřehlédl a mohl včas udělat opatření. Snad i tupec pochopí, že to má odpojit a točit kličkou. Já chtěl jen hlavně upozornit na to, že není vše ztraceno když už jí vybijete. Není potřeba panikařit když víte o možnosti náhradního spuštění motoru. K té poslední větě nevím jak to myslíte. Pokud máte motor s ručním startem tak nemáte baterii. Motor má magneto tak jí nepotřebuje. Některé jsou vybaveny dobíjením pro palubní baterie ty však nemají vliv na chod motoru. Docela by mě zajímalo koho kdy nějaký majitel poučil o takové možnosti startu. Případně o tom co která kontrolka znamená.

    #103490
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    Nedá mi to, abych se také nezapojil. Používám baterii 12V/18,5 Ah. Nedá se říci, že bych ji nějak šetřil, nebo málo navíjel. Ale až po 6-7 dnech provozu na lodi ji vezmu na chatu nabít. V květnu Soroya a větší hloubky, v září Hitra a štikozubci, což je sice menší hloubka, ale častější navíjení. Někdy, když do chytání zařadíme i přívlač ta baterie vydrží celý desetidenní pobyt. 😉

    #103536
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    pro:poteh. asi jsem to blbě napsal. Ale myslím tím, že když má motor nouzový startovací systém tak se můžu v klidu připojit aniž bych riskoval nějaký případný problém.8-)

    #103544
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Já tím hlavně chtěl říci, pokud je lodní baterie v pořádku a motor dobíjí. Nemusí mít nikdo obavy že mu to za jedno odpoledne vycucne baterii. Pokud ano je něco v nepořádku a mělo by se to řešit. Pak jsem chtěl upozornit na žalostnou situaci v informovanosti jak lodě obsluhovat. To ale vychází z naší národní povahy, návod čtu až vše osvědčené selže.

    #103586
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Abychom si rozuměli. poteh a jistě mnozí další jsou elektrotechnicky znalí, ale většina z nás ne! Je-li vše v pořádku, brambory jsou v řádku, a vše klape, tedy i zařízení na lodi. V Norsku jsem byl více než 10x a zhruba ve třetině pobytů byly s bateriemi a startováním problémy. 2x jsme byli odtahováni my, 1x jsme odtahovali kolegy. Nemluvím o tom, že několikrát byla baterie a elektroinstalace opravována před výjezdem.

    Bylo by toho více na co bych chtěl poukazovat. Rezumé: majitelé jsou různí, jako správci jsou různí. Myslím si, že za + – 20.000,- by na moři mělo být více než 30%- 40% jistoty. Nechci se v tom dále pitvat, ale někdy stačí, otevřete-li kryt baterie, udělá si úsudek i laik.

    O možnosti náhradního spouštění motoru a nejen tom se dozvídám /je-li tomu skutečně tak?/ skutečně poprvé.

    #103598
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Pro upřesnění nouzového startu přikládám dvě fota ze kterých je vidět kde je startovací provaz umístěn.

    #103600
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    #103631
    Láďa Levinský
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Pozor.

    Nejsou všechny motory vybaveny magnetem ,tak ke startu musí mít baterku. A motory které se startují zatáhnutím ručně, nemají jinou možnost startování. Když se poškodí startování ,třeba přetrhne provaz nebo praskne pero které provaz namotává, pak je problém nejde jinak nastartovat.

    #103637
    husky19
    Účastník
    (1717 odpovědí)

    lada napsal:

    Pozor.

    Nejsou všechny motory vybaveny magnetem ,tak ke startu musí mít baterku. A motory které se startují zatáhnutím ručně, nemají jinou možnost startování. Když se poškodí startování ,třeba přetrhne provaz nebo praskne pero které provaz namotává, pak je problém nejde jinak nastartovat.

    Pak tedy jedině do vody a roztlačit. :-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

    #103642
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Opět omyl, zrovna ten horní obrázek krytu je z motoru s ručním startem. A proč tam ta šňůra tedy je? Když to nejde! Právě pro ten případ kdy se poškodí ruční start. Je to stejné opět jí namotáte na setrvačník a nastartujete. A k tomu alternátoru. Jen velmi málo motorů má alternátor jsou to většinou motory větších výkonů určených pro obytné lodě s větší spotřebou energie. Také jsou cenově mimo zájem půjčovatelů kteří potřebují dobíjet jen baterii. A kdyby přece na lodi takový motor byl stačí aby mu baterka rozsvítila kontrolky, tak jako u auta, a motor chytí.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 204)

Téma ‚Elektrické multiplikátory’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Elektrické multiplikátory

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(118)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...