Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Elektrické multiplikátory

  • Toto téma obsahuje celkem 203 odpovědí. Do diskuze (75 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 1 měsícem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 204)
  • Autor
    Příspěvky
  • #103253
    fishraptor
    Účastník
    (11 odpovědí)

    Poradil by mi miekto akú má spotrebu Shimano dendou maru 3000 plays(dovoz z JP).Neviem sa rozhodnúť akú batériu kúpiť 7,10 alebo 12Ah.

    Veľkosť je aho Daiwa 500s alebo Leobritz 500mm.

    #103254
    Sim
    Správce
    (11231 odpovědí)
    #103259
    asfalt
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Ahoj chlapi,chci se vas zeptat kolik zvas použivate

    solo baterku k navijaku a kdo zvas se připojuje na

    baterii v lodi?

    #103262
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Záleží, co tím myslíš. Normální je používat svoji baterii, nikoliv baterii v lodi, která slouží ke startování ( při jejím používání hrozí, při jejím slabém nabití nemožnost nastartování,což může být pro některé přírodní podmínky fatální důsledky, a že to průser může být, může většina z nás, kteří ještě žijí odsouhlasit).Něco jiného je, nabízí-li majitel konektory k vícepočetnému používání el. mulťáků. V tomto případě je to výhodné(šetříš místo i baterii). Mimo jiné, myslím si, že zapojovat na baterii cokoliv jiného je zakázáno.

    #103263
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    fishraptor napsal:

    Poradil by mi miekto akú má spotrebu Shimano dendou maru 3000 plays(dovoz z JP).Neviem sa rozhodnúť akú batériu kúpiť 7,10 alebo 12Ah.

    Veľkosť je aho Daiwa 500s alebo Leobritz 500mm.

    já mám dm3000 a 7Ah úplně stačí, nikdy se mi nestalo, že by došla během lovu, dávám jí vždy po návratu z moře nabít a je to OK. možnost konektorů jsem zažil jen jednou na kutru

    #103291
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Pokud to jde, tak se napojuji na 12V konektor na lodi. Myslím si, že při běžném provozu nehrozí vybití baterie. Pokud baterka nastartuje motor v lodi, tak úplně špatná nemůže být. Poměrně často se přejíždí a motor baterii dobíjí, popřípadě se vůbec motor nevypíná. Letos jsem udělal “elektrické rozvody” pro dvě osádky po 3 lidech. Jedeme na místo kde vím, že konektor na lodi je. Myslím si, že větší celokovové lodě konektor mají všechny. Pár baterek pro jistotu vezmeme, ale už mají něco za sebou a investice do nových není zrovna malá. Nevím přesné označení, ale i když byly nové a byly dost využívány, tak ke konci lovu už dost “kňouraly”.

    #103306
    os
    Účastník
    (403 odpovědí)

    to meky: loď funguje podobně jako auto, na krátké vzdálenosti se baterie moc nedobije:-( a tři multíky už si něco vezmou, takže podle mě si koledujete o nepříjemnost. A myslím si, že nějakých 500,- Kč investice do baterky za to stojí.

    #103309
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Ahoj , na Soroya jsem viděl partu rybářů, kteří chytali na elektriku zapojenou na loď.Po celodenním lovu byla baterka prázdná. Neměli ani mobil a kdyby nejela jiná loď okolo tak tam plavou ještě teď. Také si myslím, že je lepší koupit novou a větší baterii a máš klidné chytání.

    #103312
    miran
    Účastník
    (117 odpovědí)

    Přesně tak,když dám peníze za rybolov , tak přece nebudu kvůli 500 kč držgrešle .Přesně jak píše bulik to dělám i já a bez problému. Na loď bych to nezapojil nikdy,už kvůli tomu,jak píše Honzák..:-D

    #103315
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    pro os, miran- akumulátor v autě se při chodu motoru dobíjí vždy. Samozřejmě, čím kratší doba tím méně nabití. Kapacita akumulátoru je též velká, ale pro svoji hmotnost jsou nahrazeny kapacitně přibližně stejnými, ale hmotnostně menšími speciálními bateriemi. S lodí se přejíždí řekněme v desetiminutových intervalech a na lovné místo se jede např. desítky minut. To je dost na jejich dobití. Multíky nezatěžují akumulátor soustavně , ale intervalově a to je třeba též zohlednit. Obavy s vybití akumulátoru nesdílím. Spíše mám obavy z toho, že speciální baterie dojde před předpokládaným ukončením lovu.

    #103318
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    meky napsal:

    pro os, miran- akumulátor v autě se při chodu motoru dobíjí vždy. Samozřejmě, čím kratší doba tím méně nabití. Kapacita akumulátoru je též velká, ale pro svoji hmotnost jsou nahrazeny kapacitně přibližně stejnými, ale hmotnostně menšími speciálními bateriemi. S lodí se přejíždí řekněme v desetiminutových intervalech a na lovné místo se jede např. desítky minut. To je dost na jejich dobití. Multíky nezatěžují akumulátor soustavně , ale intervalově a to je třeba též zohlednit. Obavy s vybití akumulátoru nesdílím. Spíše mám obavy z toho, že speciální baterie dojde před předpokládaným ukončením lovu.

    To máš pravdu, že se dobíjí cestou na lovná místa, ale pak když ryby začnou brát a je několik rybářů na lodi tak si myslím, že baterka v lodi není bezedná. Podle mě je lepší když vybiješ baterku k multíku než v lodi. Loď neroztáhneš a nenastartuješ jako auto. Je to jen můj názor.A to že jsem viděl loď , která měla kompletně vybitou baterku je pravda

    #103341
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    Honzak ma pravdu loni baterku kdyz vytluces jsi jak se rika v p….

    #103383
    mikr
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Rozhodně je třeba mít vlastní baterku. Nevím jak velké baterky jsou v které lodi. Ale dobití baterky po krátké jízdě vezme okamžitě za své při dalším startu. Takže baterku nenabíjíš ale v lepším případě udržuješ přibližně ve stejném stavu. Když za této situace připojíš 3 navijáky a budeš mít kliku na záběry tak ti garantuji, že budeš opravdu v ři… Běžný naviják v plné zátěži za den udělá baterku cca 5-7 Ah. Asi bych byl v klidu při baterce min. 100Ah. Ale ta na lodi asi nebude.

    #103407
    asfalt
    Účastník
    (35 odpovědí)

    Samozřejme nejde o to jestli dat za baterku 500 nebo 1000 je už

    v tomto rozpočtu uplne jedno, jen mi šlo o to že je to pohodlnejši

    a člověk se nemusi starar zda ma nabito tahat se stim atd.

    takle človek skoči do lodi připoji kabel a jde se na to.

    #103410
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Jen poznámku k situaci pokud dojde k vybití baterky v lodi. Pominu-li problematické napojení vzhledem k umístění a zakrytování většiny lodních baterií. Tak samotné vyčerpání kapacity je krajně nepravděpodobné. U multíku vydrží 7AH, celý den s rezervou. Průměrná baterie je desetkrát silnější. Tak, že ani tři rybáři, u baterie v dobré kondici, nejsou žádné nebezpečí. Pokud se to stane tak ještě nejste jak uvádíte v …… Většina motorů má pod krytem připevněnou startovací ruční nouzovou šňůru. Pokud tam není lze použít jinou. Tato neznalost, jde ale na vrub majitelů kteří své zákazníky řádně nepoučí o používání lodí. Ještě poznámka na každé lodi je voltmetr, jako součást ovládání motoru nebo ho obsahuje echolot oba mají zvukovou signalizaci při poklesu napětí pod bezpečnou hranici. To je to pípnutí které se občas ozve při startování.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 166. až 180. (celkem z 204)

Téma ‚Elektrické multiplikátory’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Elektrické multiplikátory

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(118)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...