Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 326 odpovědí. Do diskuze (85 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel husky19 a poslední změna proběhla před 3 roky a 10 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 327)
  • Autor
    Příspěvky
  • #42005
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    to: Holzby, mám také stejný postup AUTOPASSU, akorát mě po druhé stržené částce ještě nic nevrátili, mají na to čas. Pobyt jsem měl do 10.6.a v září jedu zase,,,,

    #42042
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Co se týká AUTOPASU tak my jsme měli registraci a jeli přes Norsko na SOROYu. Většina autopasů nefungovala a my jsme stejně museli platit hotově. Po příjezdu přesně jak je uvedeno v předchozím článku. Vrátili pak strhli pak vrátili – vůbec jsem neměl přehled co se děje. Příště přemýšlím o tom, že autopas nebudu zřizovat.

    #42052
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    pokud se nemylim, vsichni prihlaseni dostavali mail s vysvetlenim, proc penize vraci a strhavaji znovu a do kdy maji cas na vyuctovani.

    O zmenach jsem informovala i tady – viz vyse.

    Ti, co jeli kveten – cerven to meli trosku komplikovanejsi, ale myslim si, ze se to dalo prezit.

    #43585
    alan1
    Člen
    (84 odpovědí)

    V roce 2010 jsem jel na Bakkan po E6 a E3 o do dneška mi nedošla žádná složenka na platbu.Tento rok jsem jel na Bakkan,vrátil jsem se ve čtvrtek,autopaas jsem neměl,platil jsem hotově 18 NOK za Oslem na cestě zpátky.Jsem zvědav jestli mi dojde tento rok složenka.

    #43735
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Už se ne těchto stránkách napsalo hodně o systému AUTOPASS. Já už to druhým rokem řeším včasnou registrací auta na webovkách Autopass a spojením s mou platební kartou MC. Před odjezdem jen zadám datumy od kdy a do kdy chci systemem platit míta (kdy je smlouva platná) a o nic se nestarám. Po zaregistrování mí automaticky odepíší ekvivalent částky 300,– NOK a po ukončení smlouvy mi zbytek vrátí. Pokud by prvních 300,– NOK nestačilo, doberou si automaticky nových 300,– NOK a případný zbytek vrátí. Na webovkách AUTOPASS následně vidíte co se systémem zaplatilo a kolik to stálo.

    Je to pohodlné a bezproblémové.

    #43737
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Dělám to jako HUSKY, ale letos jim to nějak nefunguje. Před cestou do Norska jsem se klasicky zaregistroval, strhli mi 300 NOK, pak mi však asi po 1 měsíci přišlo 300 NOK zpět na účet a strhli si 300 NOK znovu (v jiném, bohužel o něco horším kurzu). Zpátky z Norska jsem už skoro 3 měsíce a vyúčtování mi dosud nepřišlo.

    Kolega byl letos v Norsku 2x – v 1. případě mu strhli klasicky 300 NOK a přestože je to více než 3 měsíce, vyúčtování rovněž nemá. Poté odjížděl do Norska teď v srpnu, řádně se zaregistroval, ale po návratu z Norska zjistil, že mu v tomto druhém případě byla ze strany AUTOPASSu stržena pouze 1 NOK. Teď neví, co bude následovat 🙂

    Janko, myslíte že by bylo možné, že pokud by během 1. cesty vyčerpal na průjezdech mýtných bran malou část stržených 300 NOK, že by jim stačilya zbývající částka a provedli by pouze formální stržení uvedené 1 NOK, aby bylo zřejmé, že k 2. registraci došlo? Pafka

    #43739
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Jak uz jsem tu psala o neco vyse – menili system plateb. Hromadilo se jim zbytecne moc brzy spousta penez na konte, takze ted strhnou jen tu korunu a po prvnim prujezdu mytnou branou pak tech 300 a postupne opet vyuctovavaji. Na vyuctovani maji 3 mesice cas.

    Dokazu si predstavit, ze ted diky tem zmenam v tom maji docela binec a toho casu potrebuji vic..

    Jeden z mych klientu dostal mail s omluvou, ze mu pravdepodobne nestrhli vsechny prujezdy pri automatickem vyuctovani, takze se muze stat, ze mu prijde jeste faktura. Zatim nic neprislo.

    Nemyslim si, ze by spojili obe registrace dohromady, ale vzhledem k tomu, ze se vse zpracovava manualne, teoreticky mozne je, ze by si pracovnik vsiml dvou cest u jednoho auta.

    nedavno psali v novinach o jejich omylnosti – rocne vyuctuji spatne uz nevim kolik tisic pripadu, ale bylo to jen snad 0,2 % z celkoveho poctu. Je take fakt, ze nekdo si toho ani nevsimne. Bohuzel, uz ten clanek nemuzu najit.

    .. coz mi pripomina, ze se musim taky prihlasit 🙂

    #43740
    Václav Petr
    Účastník
    (24 odpovědí)

    To Pafka: Já se letos znovu registroval, páč jsem zapomněl heslo a hned následně v průběhu registrace mi to ukázalo, že mi byl z karty stržen celkem 1 NOK. Bylo mi to divné, ale proč ne? Poslední den platnosti registrace (29.7)jsem dostal upozornění, že registrace končí a asi 10 dní po návratu z Norska mi napsali, že provedli další odečet z mého účtu ve výši 300,- NOK a že dne 27.10.2012 obdržím přesné vyúčtování. Tak jsem na to zvědav, ale Norům věřím, že vše bude OK. Tam to totiž ještě zatím stále funguje…

    #43744
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Když se dívám na platby z května, kdy jsem byl v Norsku také, tak mi srazili 300,– NOK. Po návratu hned vzali dalších 300,– NOK a během jedné hodiny mi 300,– NOK vrátili. Vyúčtování mi přišlo asi před měsícem, kdy mi nějaké peníze vrátili. Při nahlídnutí do svého účtu se domnívám, že tam nemám sraženy všechny průjezdy. Co bude dál uvidíme. ;-);-);-)

    A to mi připomíná, že se musím registrovat na novou cestu;-);-):-):-):-D:-D.

    DNES ZA 20 !!!

    #43746
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Jsem na tom stejně jako Pafka,nějak se to zadrhlo, jak píše p.janka. Jedu za tři týdny a při platbě jsem zjistil, že mě smlouva z května končí až 8.9.a suma ztržená z učtu je jiná, než je uvedená na průjezdech. Věřím Norům a doufám ve stabilitu autopassu, co byl zaveden tak jezdíme jen takto a dosud bezstarostně.

    #43747
    Vladimír Doškář
    Člen
    (542 odpovědí)

    To husky19

    ZA 5!!!! :-D:-D

    #43748
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    WOHANKA-TEAM napsal:

    To husky19

    ZA 5!!!!

    Kdybych chtěl bejt sprostej, tak napíšu: Došky, nes** mě. :-D:-D:-D

    Ale jsem slušný chlapec, tak to neudělám. Kdybych jel až příští rok v květnu na Soroyu a neměl naplánovanou tuto akci, tak bych zuřil. Ale takto se nad tvou poznámku povznesu.:-D:-D:-D:-D:-D

    Ozvi se potom ze Smoly jak to tam kouše. Pokud budu mít na Dolmoy Wi-Fi, určitě napíšu a připojím fotky.

    😉UŽIJ SI TO 😉

    #43761
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Tak jsem si právě zaregistroval AUTOPASS a opravdu mi odepsali z účtu jednu jedinou NOK. Tak snad bude vše v pohodě. Raději jsem si vytiskl potvrzení pro případnou kontrolu.

    Dnes za 20 :-D:-D:-D

    A závidím Doškymu je 58-O8-O

    #43867
    stipko
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Pripájam sa so skúsenosťami s Autopass-om.

    Mal som zaregistrovanú kartu u AUTOPASS od 1.6. do 13.8.2012.

    Po starom mi to sitahlo z účtu 300 NOK, potom to zase vrátilo a po prvej mýtnej bráne to zase stiahlo 300 NOK.

    Po júnovom Norsku začali nabiehať nejaké odpočty ale dosť málo. Potom pribudla aj platba zo spiatočnej cesty a od vtedy koniec.

    Šli sme cez Svinesund, Oslo a diaľnicami k MOLDE.

    Vo vyúčtovaní mám 4 úseky novej diaľnice a Oslo a naspátek Oslo a 2 úseky diaľnice. Od návratu ubehlo viac ako 2 mesiace. Tak neviem. Buď to niektoré úseky nebralo alebo je niekde chyba.

    Počítam, že do mesiaca začnú prichádzať aj platby za augustovú cestu.

    Uvidíme.

    #43874
    Peter Heyder
    Účastník
    (93 odpovědí)

    Suhlasímže tento rok sa dejú divné veci strhnú 1 NOk a potom žiada po ukončení cesty zaplatiť zálohu 300 NOK a vraj je neplatná karta .počkám a uvidíme ,ale môžem potvrdiť že nie všetky úseky sú skutočne započítané a pre tých ktorý sa neregistrujú ani po roku neprišlo vyučtovanie.Aké máte skúsenostiaj aktualizovaním navigačných systémov Garmín.napriek aktualizácií je v tom chaos hlavne v odlahlých častiach Norska.Tento rok sme boli na Soroyi a Lauvsnes/pri Namsose sterdné Nórsko/Rybačka super všetky druhy rýb .podrobne na stretnutí v Mýte pod Ďumbierom 16.novembra:-P:-)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 327)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...