Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 1,262 odpovědí. Do diskuze (138 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Hyse a poslední změna proběhla před 2 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 361. až 375. (celkem z 1,263)
  • Autor
    Příspěvky
  • #42484
    Meduza
    Člen
    (90 odpovědí)

    Dedek napsal:

    Dnešní info počasí krásné a začínají rybáři vozit štikozubce a chytil se mník 120cm

    Tak to je super! Toho mníka se chytili rybáři od Honzy? Takovej by se mi taky líbil :-D:-D

    #42485
    Meduza
    Člen
    (90 odpovědí)

    Kapitan-lipanek napsal:

    Tak to je super, kdyby bylo info na co loví ti štikozubci, bylo by to fajn, děkuju

    My jsme je chytali na dně na maso z makrel…Když se ti povede chytilt jednoho, je dobré se na místo vrátit, většinou jsou v hejnu.

    #42487
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    Já jsem ulovil štikozubce 102cm v hloubce přes sto metrů na 500g fluo pilkr s masem z makrely.Byl ale jediný takže spíš náhoda.

    #42491
    Kapitán lipánek
    Účastník
    (489 odpovědí)

    meduza napsal:

    Kapitan-lipanek napsal:

    Tak to je super, kdyby bylo info na co loví ti štikozubci, bylo by to fajn, děkuju

    My jsme je chytali na dně na maso z makrel…Když se ti povede chytilt jednoho, je dobré se na místo vrátit, většinou jsou v hejnu.

    No já plánuju navštívit Honzu D. a ten by mi mohl případně poradit. Komunikuju s ním přes mail a koupil jsem si nějaký ty jeho mystiky, tak uvidim 🙂

    #42492
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to Kapitan lipanek:my jsme lovili štikozubce na Hitře u Edenu na maso z makrely nebo kelera.Dali jsme dva návazce a na konec pilkra.Pak houpat nade dnem nebo zkusit i ve sloupci.Často nám to vzal při stahování.

    #42493
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    #42494
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    #42513
    zerp
    Účastník
    (1899 odpovědí)

    Jo jo Máro , ale je to fakt jediný místo kde se loví každý rok. Zajedeš o 50m jinam a nechytíš nic.

    #42526
    Sim
    Správce
    (11314 odpovědí)

    2 mara45: Krásné a chutné ryby. Znám rybáře, co jich umí nasekat i 150ks za jednu výpravu do Norska. Za 14 let jsem ulovil pouze jednoho, ikdyž je pravda, že v současnosti nenavštěvuji příliž často místa, kde se dají štikozubci ulovit. 😎

    #42530
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to Sim:je pravda,že pokud se na ně specializuješ,tak jich nachytáš opravdu hodně.Protože známe místo,kde jsou,tak jsme si tam občas na chvíli zajeli.Nebyli to žádní obři,největší měl tuším kolem 90 cm.Spíš nám brali ale menší.Maso maji výborné a skoro žádné kosti.

    #42531
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    2mara45 můžeš prosím napsat kde stikozubce hledat? Kdysi na Hogsetu brácha náhodně jednoho chytil a mě akorát pěkně pokousal. Letos jedeme na Viknu tak prosím poraď kde je hledat. Díky

    #42547
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to Pen:nám bylo doporučeno jedno místo na Hitře u Edenu a tam opravdu jsou.Je tam kamenitý svah od ostrůvku až do cca 80 m.Mezi nimi jsme nachytali i merlany,okouníky,mníky a lumby.záleželo kam pošleme návnadu.Štikozubec to bere docela dravě.Bohužel Ti neporadím přesné místo jinde,než to máme vyzkoušené.Jednou u Korlinu jsme tahali malé pilkříky a kamarád dostal devadesátku a druhý kamarád osmdesátku.Bylo to na 40 m a také kamenité dmo.Jo ale vzali ve sloupci.Podle mne to je náhoda,když se do nich trefíš.Pokud chytneš jednoho,tak jich tam bude víc.

    #42551
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    devadesátka z Korlinu

    #42573
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Dík zkusíme. Tenkrát na Hogsetu nás vyhnalo počasí a druhý den už tam nebyli:-E

    #42575
    mikr
    Účastník
    (203 odpovědí)

    Štikozubci to je kapitola sama pro sebe a také naše cílová ryba. O způsobu chytání jsem již několikrát psal. Základ úspěchu je jednoduchý. Jestli se na lokalitě co chytáš již nějaký chytil tak je šance chytit další. Tyto ryby se zřejmě vyskytuji jen v určitých lokalitách. Optimální voda je fjord s velkou hloubkou(300+)přecházející do mělčiny Ryby se s postupem měsíců vytahují z hloubky na mělčiny. V srpnu je vždy lovíme i na 20m. V květnu jsou cca na 100+. U nás to je úsek cca 6km. Když je opravdu najdeš tak už je to jen o tom kolik jich chceš chytit. To platí především v letním období kdy se samci zhlukují do velkých hejn. Kvalita masa je dle mého názoru nejlepší z norských ryb. Štikozubec nemá žebra a perfektně se filetuje. Má jen trojúhelníkovou páteř a pár ploutevních kostí. Maso je bílé, pevné a bez jakéhokoliv pachu. Lidé co nejí ryby tak štikozubce pozřou a zamlaskají. Faktem je, že na mělčinách v létě se chytají jen samci do 80cm. Velkou samici chytíš vždy na hloubce 100+. Letos byla 107 na hloubce 130m.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 361. až 375. (celkem z 1,263)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(172)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...