Nápověda Doporučujeme:

Představujeme Vingsand

Tato lokalita se nachází 190 km SZ od Trondheimu na poloostrově Fossen. Máme pro vás chaty pro 3-4 osoby a výborné benzínové lodě Kvaerno 630 s výkoným motorem Yamaha 100HP, lodě jsou vybaveny echolotem GPS a námořními mapami Garmin Blue chart. Poradíme vám horká místa, kde si dobře zachytáte. Pokud se rozhodnete navštívit Vingsand, budete ubytováni v těchto krásných domech, které jsou postaveny na pilotech, přímo nad mořem. Každým dům má koupelnu s pračkou kuchyň s el.sporákem, myčkou, ledničkou a mrazákem, kompletní výbavou nádobím, obývák TV, ve všech chatách je možnost internetového připojení WIFI zdarma, jídelna, 2 ložnice. Součástí pronájmu chat jsou povlečené postele a ručníky. Benzín je na místě v kanystrech a zajišťuje ho majitel. Benzín se doplácí extra na konci pobytu. Nejbližší obchod s potravinami je jen 4,5km vzdálený. Pro rybáře, kteří přiletí letadlem zajišťujeme transfer za 1.500,-NOK Trondheim-Vingsand-Trondheim.

 

Velké a bezpečné lodě

Rybolov je zde nenáročný, protože se chytá mezi fjordy, které chrání toto místo před velkými vlnami z oceánu. Chytá se na velmi pohodlných lodích Kvaerno 630 osazených motory Yamaha 100HP. Jsou zde fantastické podmínky pro přívlač i pilkrování. Hlavní cílenou rybou je halibut, treska obecná, mořská kočka a keler. Uvnitř fjordů jsou rozsáhlé písčité partie, které dávají dokonalé podmínky pro hojný výskyt halibuta. Pro fanoušky rybolovu na otevřeném oceánu je tu fantastické místo u sundu mezi ostrovy Raudoya, kde začíná mořský šelf s velkou populací velkých tresek obecných a tmavých.

 

Jak a kdy na velkou tresku

Loví se zde ve fjordech, ale i na otevřeném moři vhloubkách 50–130 metrů, záleží jen na vaší fyzické kondici. Na tresku obecnou je určitě nejlepší brzké jaro duben – květen. Bude to hlavně o pilkrování na reefu, cca 10min jízdy z kempu. Jako nástraha zde je nejlepší švédský pilkr 300-500g, osazený dvěma paprikami. Tuto lokalitu bych doporučil rybářům, kteří preferují rybolov daleko od lidí na osamoceném místě. Nejde o žádný velký rybářský kemp, ale pouze o tři domy přímo nad mořem, které poskytnou komfortní ubytování pro asi 12 rybářů. Ani na moři nenarazíte na rybářský tlak jako například na jaře na Lofotech, kde bývá nastraženo tolik sítí, že stěží najdete místo, kam byste spustili nástrahu.

 

Oblíbená mořská přívlač

S postupujícím létem a oteplující se vodou příchází na řadu velmi oblíbená mořská přívlač s nenáročným chytáním, které zvládnou i děti. Hlavní cílenou rybou bude treska polack, treska tmavá a také v pozdním létě makrela. Vingsand je nevíce vyhlášen lovem polaků. Chytám na podmořských horách a zlomech v hloubkách 10–35m pří nasazení jigových hlaviček 60g a vice, i v hloubkách 40–60m. Po nahození nechám spadnout na dno a prochytávam sloupec 1–5m nade dnem. V zásadě stačí nechat pracovat drift (unášení lodi vlivem větru,mořským proudem, přílivem nebo odlivem). Další důležitá věc je – při záběru nesekat !!! (při použití šňůry je cítit i to nejjemnější potáhnutí). V klidu pokračuji v pohybu nástrahy, ryba si ji sama velmi ochotně vezme a v zásadě mi ohne prut až do vody. Potom rázně zdolávám, ráda zajíždí do chaluh a obtížně se z nich dostává.

 

Jakou výbavu si vzít s sebou

Rád chytám na prut v délce 2.4m, poslední době i kratším 2.1m, s citlivou špičkou, ale s dostatečným výkonem v akci 30–90g, celokovovým navijákem s kvalitní a citlivou brzdou, která má úpravu pro mořský rybolov s návinem šňůry o průměru 0.20mm. Na tuto šňůru navazuji kvůli otěru ještě monofilový vlasec přes obratlík v délce cca 80cm o průměru 0.50mm a nosností 14kg. Jigové hlavičky 20g používám do hloubek od 10 do 20m, 40 g na hloubky v rozpětí 20– 35m a od 35 do 50m hlavičky o váze 60g – ale vždy s ohledem na sílu driftu (barva hlavičky pokud možno červená) kulovitého či soudkovitého tvaru. Někdy je nutné z oka hlavičky odstranit barvu. Občas musím upravit kleštěmi krček jigu tak (zmačknout protihrot), aby nedocházelo k poškození plastové nástrahy. Pokud je to možné, nastrahuji twistery při pokojové teplotě (nejsou tak ztuhlé, stačí je nechat chvíli v plastovém boxu na slunci) a to tak, že je jemným a opakovaným pohybem nasouvám na krček jigu.

>>>Prohlédnou lokalitu<<<

 

Autor: Michal Simčo – Sim

Foto: www.rybolovnorsko.cz

 

8 komentářů

  1. Uvolnila se chata č.2 v termínu 15.5.-25.5.22  za  22.857NOK.

    Pro rezervaci pište rybolovnorsko@gmail.com nebo volejte +42077684524

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(50)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...