Nápověda Doporučujeme:

Maledivy: Zúčtování 4/4

Další den Milanova rodina opět požaduje koupání již od brzkého rozednění. Ve výrazu jeho tváře se dá číst obrovská rozpolcenost. Vyhovět jim, nebo se nechat ovládnout loveckým pudem? Je to dobrý táta, volí dopolední koupání s dětmi a manželkou. Tím pádem se ale vyoutoval z ranního rybolovu, který bývá absolutně nejlepší. Opouštím Milana s rodinou na jednom z překrásných korálových ostrovů a vyrážíme na trolling směrem na Kanifushi, což je nejsevernější část Lhaviyani Atolu. Je to vlastně takový roh, kde se potkávají silné mořské proudy, což sem přitahuje malé a velké ryby ze širokého okolí. Nastražil jsem si čtyři pruty a užívám si samoty na lodi, jen kapitán, já a oceán. Moje rozjímání přerušuje řvoucí brzda multiplikátoru. Zasekávám a ryba jde okamžitě do jízdy, v ničem jí nebráním. Asi po 2minutách se ryba vypíná. Kuš, nenechám se odradit, při trollingu je zcela normální, že vám téměř 50% ryb spadne z háčku. Pouštím chobotnici zpět mezi ostatní. Nestačím ani usednout do svého křesla a už hrčí druhý prut, tentokrát na Rapalu.

maledivy_zuctovani4_6

Nebojte se rybu vystrašit

Moře je úplně klidné a připomíná hladinu jihočeských rybníků v létě, nikde ani vlnka. Já se však začínám potit, protože na prutě mám, podle tahu, velmi slušnou rybu. Můj soupeř nepolevuje a to už asi minutu táhne pryč od lodi přes kvílející brzdu. V dálce vidím, že je ryba na hladině, třepe hlavou a snaží si vyklepat wobler. Přitahuji brzdu o dva zuby a rybu otáčím, krasavice na tento manévr zareagovala tím, že se rozjíždí přímo k naší lodi. Rychle stáčím nekonečné metry monofilu, abych měl rybu neustále na napnutém vlasci. Vše se daří, což není moc dobře, protože ryba je ještě plná síly a začíná kroužit kolem lodi. Toto je vždy velmi nebezpečná situace, neboť ryba to může napálit pod loď a o hranu vlasec uřízne. V těchto situacích se mně velmi osvědčilo, zdolávanou krasavici trochu vystrašit. Dělá se to tak, že vezmete hák, jako byste ji chtěli vylovit, to vás ale nesmí ani napadnout. Stačí se jí jen dotknout a ryba znovu vystřelí směrem od lodi. Nám se to povedlo úplně přesně, jak jsem vám teď popsal. Už je vidět, že se jedná o Wahoo velmi slušné velikosti, takové kousky se nechytají každý den. Já jsem takové neulovil za posledních pět návštěv.

maledivy_zuctovani4_4

Obrovské Wahoo

Poprvé vidím, že ryba toho druhu tančí na hladině, kde se snaží zbavit háčků. Menší jedinci wahoo tahají spíše do hloubky. Toto je však podívaná se vším všudy! V nádherně inkoustové modři řádí modro stříbrné Wahoo. Po bocích má naběhlé modrostříbrné pruhy jako tygr. Vidím, že trojháček skvěle sedí, tak si v klidu užívám toto představení. Je to jen otázka času, kdy se ryba unaví a nechá se vylovit do lodi. Pozoruji, že si ryba lehá na bok, to je správná chvíle. Nasír bere rybu za ocas a prudkým pohybem ji mrštně vylovuje na molo. Je dobojováno po měření a zvážení – Wahoo 148cm 19kg!

maledivy_zuctovani4_5

Dvě Baracudy

Odpoledne se přesouváme zpět na Male Atol. Máme nastražené všechny čtyři pruty. Dva na chobotnice a dva na woblery. Protože pojedeme přes otevřené moře s hloubkou kolem 1500m, nalíčil jsem ty největší kousky, které jsem našel. Moře je klidné, takže můžeme v klidu obědvat i za jízdy. Po jídle padá na všechny únava. Rozdělujeme si služby, já si jdu lehnout a hlídka padá na Milana. V klidu jsem usnul a vzbudilo mě až zpomalení lodi, na které mám už vytříbený reflex. Něco se děje, rychle z ložnice na palubu. Měl jsem správné tušení, Milan drží ohnutý prut, my stáčíme ty ostatní, když najednou cítím, jak mě na stahovaný wobler něco zabralo. Okamžitě si ryba bere z brzdy, kolega je na tom podobně. Jsme na otevřeném moři mezi Lhaviyani a Male. Po krátkém souboji vylovujeme dvě Baracudy 107cm a 119cm.

maledivy_zuctovani4_1

Hlavní město na dohled

Poslední noc kotvíme na severním výběžku North Male Atolu, kde už se zajímavý noční rybolov nedá očekávat, protože maximální hloubka na kanálu, při vjezdu do kanálu, takže ani nenahazujeme. Nechali jsme se zklákat raději na šnorchlování při západu sluníčka. Druhý den ráno se blížíme k letišti do Male a na chobotnici zabralo ještě slušné Dorado 128cm. Je dobojováno, hlavní město máme již na dohled. Balíme a umýváme vybavení od slané vody. Posádka nám udělala k večeři poslední rybu a kolem osmé večer pro nás přijíždí taxi, které nás převezlo na letiště. Z počátku jsem nevěřil, že výprava na Maledivy, která byla původně plánovaná jako rodinná dovolená, může dopadnout rybářsky takto dobře. Tímto děkuji všem účastníkům za vytvoření skvělé atmosféry, která přispěla k tomu, že jsme si to všichni 100% užili.

maledivy_zuctovani4_2

Přejít na:

 

Autor: Sim

Foto: Sim

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(48)
(7)

Nahrávání ... Nahrávání ...