Nápověda Doporučujeme:

Rybolov na Seychelách 4/4

Místní domorodci jsou velmi přátelští, rodina, u které jsme bydleli, nám dokonce poskytla svůj mrazák, kam jsme ukládali naše úlovky. Takže vše probíhalo, jak jsme zvyklí z Norska. Úlovek náleží rybářům, je na vás, jestli ryby darujete dětem nebo kapitánovi. My jsme velké ryby jako byli tuňáci filetovali a mrazili, abychom si je mohli přivést domů. V ceně pro nájmu chaty už je loď a na místě se platí jen benzín, který projezdíte. Ceny pohonných hmot jsou stejné jako u nás.

rybolov_na_seychelach4_5

Podnebí

Ačkoli jsou tyto hornaté ostrovy zarostlé deštnými pralesy, nevyskytuje se zde ve velké míře žádný bodavý hmyz ani žádní nebezpeční, nebo jedovatí živočichové. Vysoké hory přitahují mraky, takže zde skoro každý den lehce 15min zaprší. Při dešti se neochlazuje, celý den je průměrně 30C. Na moři prší méně, tam se připravte na pořádnou výheň a nezapomeňte na přísun tekutin. Při rybolovu jsme každý vypili asi 3l vody denně.

rybolov_na_seychelach4_4

Tuňák na kokosácích

Mezi jedinečné zážitky patří čerstvě uloveného tuňáka vyfiletovat a připravit na nějaké opuštěné pláži na grilu nad rozpálenými kokosovými ořechy. To byl asi můj zatím největší gurmánský počin. James připravil pro porovnání i baracudy, ale tuňák vítězí!

rybolov_na_seychelach4_6

Noční rybolov

Jeden den jsme zatoužili vyzkoušet kouzlo nočního rybolovu. James sliboval místo, kde se za hodinu chytne 50ks metrových baracud. Po setmění se ulovil jeden kanic a tři metroví žraloci. Domorodci nemají koncové návazce s ocelovým lankem, takže byli brzy bez háčků a rozhodli se pro změnu místa. Což byla škoda, protože velikost žraloků se s nastávající nocí zvětšovala. Nový flek přinesl sice více baracud, ale byly malé kolem 60cm. Jejich množství bylo tak obrovské, že nám přejížděly přes šňůry a ucvakaly nám ocelové lanka v místech, kde byly spojeny s pletenou šňůrou, tak jsme se sbalili a jeli domů.

rybolov_na_seychelach4_2

Nejsme zde na posledy

Další rybolov jsme provozovali výhradně přes den formou trollingu. Mezi naše úlovky patřili tuňáci, wahoo – největší se povedlo mě 171cm 28kg. Předposlední den skočil Vildovi na chobotnici plachetník, takže průzkumná tropická výprava dopadla nad očekávání dobře, cca 15kg tuňáků žlutoploutvých se podařilo přepravit do ČR. Příští rok jedeme znovu, ale chytřejší o nové zkušenosti, které jsme na Seychelách posbírali.

rybolov_na_seychelach4_1

Přejít na:

 

Autor: Michal Simčo (Sim)

Foto: Michal Simčo (Sim) a kamarádi

11 komentářů

 1. Dobrý deň, chcem sa spytat, neviete mi povedat, ci je mozne si doviezt nachytane ryby zo Seychel do europy v lietadle ? Zhliadol som Vase video na youtube a nieco take tam bolo spominane, ale neviem ci tomu spravne rozumiem. Vdaka

 2. Dobrý den , můžu se Vás zeptat jak jste s sebou vezli rybářské vybavení a jaké rapaly a chobotničky na troling máme brát ?

 3. Díky moc za radu. Jo a není problém s rybářskými tubusy ? Letíme ze SWISS Air přes Zurich . MM.

 4. Se Swiss Air nemáme zkušenost, musiš je kontaktovat, abys předešel dohadům u přepážky, při odbavení.

 5. Dobrý večer,začala jsem hledat info o rybolovu na Seychelách a našla vaše reportáže.Úplně mě nadchly.Chci dát manželovi společnou dovol. a jemu navíc rybaření na Seychelách k Vánocům,rozhodla jsem se nedávno.Mám slíbený kontakt na pana Míru,který tam část roku žije a organizuje rybaření i pronajímá ubytování.Možná je to stejný pán,kterého zmiňujete v úvodní části.Naplánovala jsem to na přelom března a dubna.Vaše krásné stránky ukáži manželovi, děkuji za ně. Blanka

 6. Dobrý den,
  super reportáž a krásné úlovky! V únoru se chystám na Seychely a přemýšlím, že bych také zkusil rybařit. Můžete mi dát doporučení kde se dá sehnat menší loďka k pronájmu? Je možné si půjčit rybářské vybavení na místě nebo je lepší si vzít vše sebou? Děkuji předem za jakoukoliv radu. Ondra

  1. Na místě je lodí k pronájmu spousta, stačí se jít podívat do mariny. Velikosti lodi odpovídá samozřejme i cena . Ceny za celodenní výlet se pohybují 500-1200,-euro.

 7. Váhám mezi Seychelami a Maledivy. Co byste doporučili, kde je to na ryby atraktivnější?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(47)
(6)

Nahrávání ... Nahrávání ...