Nápověda Doporučujeme:

Video: Rybolov na Seychelách 1/4

Je absolutní ticho, jen z dálky je slyšet příboj korálového reefu. Sedím v tropické zahradě, všude tma, úplné bezvětří. Atmosféru umocňuje křik tropického ptactva z džungle a nad hlavou občas zašustí křídla netopýra Kaloně. Ve vzduchu voní květy tropických keřů a ovoce. To co se u nás pěstuje jako pokojové rostliny, tady roste divoce. Ano, tak toto jsou Seychely, tropy ve své jedinečné podobě!

rybolov_na_seychelach1_3

Atmosféra tropického rybolovu

Výpravu do těchto končin jsem plánoval docela dlouho. Nechtěl jsem se vyplácnout do resortu a sem tam si zaplatit výpravu na velké lodi typu Big Game. Toužil jsem po výpravě mezi normální domorodce – Creoly, abych poznal skutečnou atmosféru tropického rybolovu v těchto končinách. Je to asi půl roku, co jsem se seznámil s kamarádem Mírou, který mi nabídl, že na Seychelách pobývá již více jak 13 let. Jakmile padla nabídka rybolovu na jeho lodi, bylo rozhodnuto.

rybolov_na_seychelach1_1

Imigrační úředník

Termín jsme stanovili na konec listopadu a doufali, že monzunové deště skončí, jak mají. Ve středu čeká naše partička čtyř lovců na odbavení v pražské letištní hale. Míříme do Dubaj a potom s přestupem na Mahe, kde je mezinárodní letiště Seychel. Let i přistání s Emiráty jako vždy na jedničku a už vystupujeme z letadla, kde jsme vyplnili turistické vízum. Do kolonky „místo pobytu“ jsem lehko vážně vyplnil Blue Lagoon, aniž bych měl ověřené, kde toto místo je, stejně to nikdo nebude číst, podobně jako na Maledivách. Omyl! Imigračního úředníka velmi zaujala moje destinace a připadal jsem jim natolik zajímavý, že mě dali bokem, nechali prohlédnout celý kufr a skupinu zdrželi asi 1,5 hodiny.

rybolov_na_seychelach1_2

Opouštíme Mahe

Nakonec se vše vysvětlilo a už sedíme v autě, míříme na Jamalac, kde se nachází naše bungalovy. Opouštíme Mahe a míříme do tropického pralesa v horách. Stoupání je velmi prudké, takže jedeme velmi pomalu, abychom se v prudkých serpentinách dokázali vyhnout s proti jedoucím vozidlem. Dole u moře bylo jasno, ale tady je oblačno a lehce prší. Jakmile jsme sestoupali zpět do údolí, opět peče sluníčko a je asi 30C. V Jamalacu už na nás čeká průvodce James, který se strašně těší na ryby. Jede koupit benzín a zajistit klíče od lodi. Ubytovali jsme se v prostorných Bungalovech, kde byly dvě ložnice, kuchyň, jídelna, koupelna, WC a velmi prostorná terasa s tropickou zahradou, kde jsme trávili nejvíce času.

rybolov_na_seychelach1_4

Ztráta kotvy

Za dvě hodinky už se houpeme na lodi a jedeme zkusit noční rybolov, je však silný vítr, loď se nedaří ukotvit, na konec ztrácíme kotvu a jedeme zpět. James je hodně naštvaný, protože nová kotva, jsou pro něj zbytečně utracené peníze, kterých moc nemá. Na zpáteční cestě se podařilo ulovit dvě menší baracudy na trolling, takže o večeři je postaráno.

rybolov_na_seychelach1_6

Přejít na:

 

Autor: Michal Simčo (Sim)

Foto: Michal Simčo (Sim) a kamarádi

Tento článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(3)
(0)
(47)
(6)

Nahrávání ... Nahrávání ...