Nápověda Doporučujeme:

Hasvagcamp

Vytvořené odpovědi

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 120)
  • Autor
    Příspěvky
  • odpověď na: Tak trochu jiná přívlač z propadu #354657
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Ahoj díky kluci. Olůvko je jen obyčejně nadvakrát omotané. Ke gramážím: To lze jen těžko definovat, záleží na rychlosti driftu i na druhu lovené ryby. Každopádně univerzální poučka může být: do 10 metrů hloubky 15-20gr olůvko, do 20 metrů hloubky 20-30 gramů olůvko, do 50 metrů hloubky 40-60 gramů olůvko a pak jednoduše co metr hloubky to gram olůvka.

    odpověď na: Tak trochu jiná přívlač z propadu #354602
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Díky za ohlasy kluci, doufám, že vám to bude jezdit, Petrův zdar!

    odpověď na: Do tajů rybolovu halibuta na circle hooky #353873
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Na větší ryby je circle hook výhoda. Fakt to končí rybám v koutku a tudíž nepřebrousí při delším souboji fluoroš. Horší je to však s proměňováním záběrů. Tedy alespoň na začátku jsem docela hodně tápal, až později jsem vytvářel postupně tlak, tak aby se circle hook zaklínil v koutku tlamy. Mnohdy totiž halík vyloženě dobíral nástrahu na místě, bez pohybu a při obyčejném čekání bez vytvoření tlaku záběr nebyl proměněn. Tudíž jsem z počátku přišel o spoustu ryb a postupně se úspěšnost zlepšovala.

    Jinak na menší ryby bych raději použil klasický hák, kdy člověk může pohotově při záběru zaseknout.

    Velikost circle hooku 10/0 až 16/0. Optimálně stačí těch 10/0.

    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Děkujeme chlapáci 🙂

    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Všem díky za ohlasy hoši. Já ten hák kupoval na Aliexpressu, u nás v ČR jsem ho v této velikosti nezahlédl. V Norsku už ovšem ano, stejně jako píše Jakabo. Ptal jsem se majitele obchodu a ten mi řekl, že na to nikdo nechytá, nýbrž že háky v této velikosti používají jako gafy. No a nápad na nové video byl na světě. 🙂

    odpověď na: Popping v Norsku #330457
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Ahoj, určitě by na to šli i polaci. Dokonce jsme jich také pár ulovily i kolem ostrůvků na poppery či whopper ploppery.

    Toto video je natočené v září, nic méně nejlepší čas pro lov na hladinové nástrahy v Norsku je zpravidla v červnu a červenci.

    odpověď na: HEKTOR & Ayashifishing #330184
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Chlapáci byly jsme ubytování na ostrově kde je šedesát obyvatel. Chodili jsme pouze na loď a zpět do apartmánu. Nakazit jsme se tedy měli možnost možná od olihně či amberjacka, kterého jsme vytáhli. 🙂 Nechci to nijak zlehčovat, ale to už je mnohem větší šance něco chytit při nákupu rohlíků a frontě v přeplněných obchodech. Přeji zdravou mysl a štěstí v této nelehké době všem, ahoj.

    odpověď na: HasvagCamp 2020 #323447
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, nedávno nám to opět nedalo a rozhodli jsme se ve večerních hodinách vyrazit na šelf provětrat alespoň na chvíli přívlačové pruty. Po pár zdolaných polacích a kelerech kdy jsme se dostávali do krásného rybářské tempa jsme ovšem zaslechli kousek od nás pořádné vyfrknutí. „Viděl jsi to, velryba nebo kosatka?“. Chvíli jsme zmražení čekali kde se objeví zase a z ničeho nic jsme viděli další, další a další.

    Během pěti minut byly všude kolem nás, alespoň podle našeho prvního pohledu velryby. Když už jsme ovšem byli tři metry od tohoto ohromného zvířete začali jsme spekulovat nad tím co by to asi mohlo být. Stále jsme přemýšleli nad velrybami v menší velikosti, později po příjezdu domů jsme ovšem dohledali, že se jednalo o kulohlavce. Respektive má přítelkyně, expertka přes živočichy mi okamžitě dala seznam podezřelých mezi kterými byla: kosatka černá a kulohlavec černý. Vše ovšem podle našich materiálů nasvědčovalo tomu, že se jedná o kulohlavce.

    Tento ohromný živočich může měřit 7 metrů a vážit až 4,5 tuny. Jasně už jsme viděli obrovskou velrybu nebo kosatku, ale většinou osamoceně. Vždy to byl nádherný zážitek. Tentokrát je to ovšem ještě mnohem silnější a větší zážitek než obvykle. Kolem lodi nám totiž těchto kulohlavců táhne třicet i více. Desítky vyfrknutí během několika sekund a my opravdu nevíme kam se dívat dříve. Chvílemi slyšíme jak spolu komunikují, pisklavé zvuky se totiž dostávají až k nám na palubu. Několik desítek minut jsme pozorovali neustále vynořující se kulohlavce při zapadajícím slunci. Poté jsme vzali kameru i foťák a pár z nich natočili v plné své kráse jen pár metrů od lodi. Chvílemi jsme byli tak blízko, že bychom si tyto kytovce mohli i pohladit. Ani jsme se nenadáli a začalo se stmívat a tak jsme plní dojmů vyrazili zpět k domovu obohacení o další zážitek z našeho nedalekého šelfu.

    Já to říkám stále a pořád, tady člověk zkrátka nikdy neví, na co narazí.

    odpověď na: HasvagCamp 2020 #323226
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Ahoj borci,

    omlouvám se za mojí nepřítomnost a pozdní odpověď. Situace se může každým týdnem měnit a tak je dobré to sledovat. Já bych byl o něco pozitivnější než některé ohlasy a osobně si myslím, že nejpozději koncem července bude možné do Norska vyrazit.

    Děkuji za pochvalu k mým reportům. Teď jsem na rybách nějaký čas nebyl, nějak mě chytli záda z betonování, ale chystám se opět vyrazit tento týden.

    Kdo má zájem o pobyt, může se mi ozvat na kontakt, který zde zveřejnil Horak (děkuji).

    email: info@hasvagcamp.com
    tel.: +420 734 816 970

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 6 měsíci uživatelem Hasvagcamp.
    odpověď na: HasvagCamp 2020 #322838
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, opět posíláme nějaké ty nové fotečky a report z dnešního rybolovu. Dnes panovalo typické norské počasí, které bylo velmi proměnlivé. Zažili jsme sluníčko, pořádně zataženo a déšť, chvíli silné poryvy větru a rychlý drift a chvíli téměř olej. I přes velmi střídavé počasí to ovšem byla naprostá paráda. Ryby skvěle spolupracovaly a nemuselo se za nimi nijak daleko. Každý drift jsme si skvěle užívali a chytali jsme zároveň velmi efektivně, tedy přijeli jsme vždy na nějakou z podmořských hor na našem šelfu a na patnácti metrové hloubce zkoušeli pozornost polaků, jak drift pokračoval a ocitli jsme se na třiceti a více metrech tak jsme přešli na kelery a sem tam jsme mezi nimi také zkusili zajigovat s velikými nástrahami u dna.

    Pochytali jsme několik polaků, pozitivní je, že všechny na menších hloubkách do dvaceti metrů, kde už jsou najetí v docela hojných počtech. Povedlo se i pár kelerů, dnes ovšem „jen“ dva překračovali metrovou hranici. A nechyběli i nějaké ty tresky obecné při jigování. Ryby dnes reagovaly na celkem agresivní barvy gumových nástrah. Tak nějak přirozená napodobenina malého kelera či sleďe dnes absolutně nefungovala, zatímco čistě bílá či žlutá barva gumy celkem ano. Vzhledem k neustále se měnícím světelným podmínkám člověk opravdu nemohl být líný a musel aktivně zkoušet různé barvy gum.

    Teplota vody také stoupá, voda už má okolo 5,5 stupně Celsia a to má dopad i na energii ryb. Všechny ryby co jsme dnes ulovily to bezproblémově rozdýchaly a mohly být vráceny zpět do svého živlu. Přejeme všem pěkný víkend!

    odpověď na: HasvagCamp 2020 #322418
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, dnes jsme se rozhodli, že konečně vyrazíme na vodu a pokusíme se sami sobě, ale především i vám zvednout náladu nějakou tou aktuální fotkou s příběhem. Stále věříme a doufáme v to, že sezóna v Norsku alespoň v omezené míře proběhne a opět se tu s vámi všemi budeme moci setkat, poklábosit, připít si a zachytat.

    Vrátím se ovšem zpět ke dnešku aneb k rybářskému startu do sezóny z říše snů. Za odlivu po třetí hodině odpolední vyrážíme z kempu na pobřežní šelf, vzhledem k tomu, že foukalo maximálně tři metry za sekundu, tak jsme byli na naši vyhlášené čtrnáctce na šelfu za necelou čtvrt hodinku.

    Cestou jsme prohodili pár vtípků o tom, že by bylo fajn, kdybychom dnes chytili aspoň nějakou rybku na jídlo, jelikož z těch nudlových polívek už nám není dobře. Ani jeden z nás ovšem netušil, že první ulovenou rybou bude treska tmavá neboli keler lehce přes metr. Sjeli jsme z námi oblíbené lavice se čtrnácti metrovou hloubkou až na šedesát pět metrů hloubky, kde mi ve sloupci přišel nádherný klepanec. První záběr, první zásek, první jízda přes brzdu a ihned od startu jsem taky věděl, že je to velmi slušná ryba. Radost byla veliká a tak jsme se vraceli po stopě na GPS zpět. Opět jsme začali na podmořské hoře a opět driftovali až na osmdesát pět metrů hloubky a takhle se to neustále opakovalo. Dva drifty jsme pochytaly nějaké polaky na podmořské hoře, ale na hranách žádný keler zrovna nereagoval.

    Čtvrtý drift to ovšem opět přišlo na sedmdesáti metrové hloubce. Rána do prutu jako z děla a já opět jen nevěřícně koukal na pletenku mizející z cívky navijáku. To snad není možný, je tam zase a ten vypadá ještě líp! Po skvělém souboji dostávám k lodi kelera, u kterého hned na první pohled odhaduji, že má více než sto deset centimetrů. Tento už vypadá skutečně jako malý tuňák, nádherná ryba! Probíhá rychlá fotka a stejně tak jako u prvního chyceného velikána mu dávám pusu a pouštím ho zpět. Na jídlo si hold chytíme menšího, snad, jestli zabere.

    Na podmořských horách jsme se ještě nějakou chvíli bavili polakama, povedli se i celkem slušné tresky obecné, ale keleři nám bohužel zmizeli z hledáčku. Tedy ti velicí. Po šesté hodině večerní jsme usoudili, že vyrazíme zpět, že toho bylo dost na první vyjížďku. Navíc jsme nebyli moc teple oblečeni, jelikož jsme si opravdu jeli jen jak se říká nahodit a nečekali jsme, že se to zvrtne v tak krásnou chytačku.

    Všem přejeme pevné zdraví a doufáme, že jsme vás dnešním příspěvkem alespoň na chvíli v myšlenkách vrátili do vašeho oblíbeného Norska na ryby.

    odpověď na: HasvagCamp 2019 #318159
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Vydejte se s námi do země Rybostroje! Do rybářského kempu ve středním Norsku, který nabízí skvělé rybářské možnosti a pohodovou atmosféru. Zažijte tak společně s námi neuvěřitelné červnové rybaření, na které budeme vzpomínat po zbytek našeho života.

    odpověď na: HasvagCamp 2019 #317850
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Nové video je venku! Petrův zdar přátelé, v tomto novém a našlapaném dílu o rybolovu v Norsku se podíváme společně s Hektor Project na rybáři nejoblíbenější pobřežní šelf. Toto místo je stálým stanovištěm téměř všech druhů ryb žijících v Norsku. My jsme se ovšem zaměřily na jedny z nejbojovnějších, kterými jsou tresky tmavé neboli keleři. Tato torpéda s výraznou postranní čarou vždy dají do souboje maximum a tak se můžete těšit na nádherné záběry ze zdolávaček, krásné ryby a především vtipné poznámky, díky skvělému složení našeho týmu na lodi. Doufáme, že vás toto nové rybářské video z naší dílny pobaví a zkrátí vám dlouhé chvíle čekání na nastávající rybářskou sezónu.

     

    odpověď na: HasvagCamp 2019 #317318
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Ahoj, toto video bylo z jednoho dne, stačí kouknout na počasí i naše oděvy. Samozřejmě, že jsme navštívili více míst, máme zde podmořské hory, které jsou vzdálené od sebe v okruhu tří kilometrů a tak jsme různě objížděli různá místa. Je to ve své podstatě výstřih osmihodinového chytání, nevím jak bych měl popisovat, v jaký drift jsem dostal záběr a v jaký ne, či jakou úspěšnost jsme v procentech měli. Kdybych měl zveřejnit nesestřihanou osmihodinovou verzi, tak se na to nikdo celou dobu dívat nebude. Účelem je, aby to bylo trochu akční, byly tam nějaké ty informace a to si myslím, že se povedlo.

    S tím rejpáním ti rozumím, občas si lidé potřebují něco dokazovat silnými slovy přes internet. Lepší je to nevnímat a soustředit se sám na sebe. 🙂

    odpověď na: HasvagCamp 2019 #317219
    Hasvagcamp
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Nové video je venku! Petrův zdar přátelé, v tomto videu se vydáme na podmořské hory a hrany okolo nich kde se zdržují veliké ryby, které čas od času najíždí do menších rybek zdržujících se právě na tolik atraktivních podvodních horách. Společně s Filipem a dědou budeme zkoušet nové gumové nástrahy, rippery, které jsou určeny především pro lov velikých tresek obecných, ale i dalších druhů ryb. Zjistíte jak s takovými nástrahy pracovat a co na ně lze chytit. Tak se pohodlně usaďte, dejte si dobrou kávu či čaj a užijte si naše nové rybářské video z Norska.

    • Odpověď byla upravena před 5 roky uživatelem Hasvagcamp.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 120)

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(7)
(23)
(186)
(29)

Nahrávání ... Nahrávání ...