Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 80)
  • Autor
    Příspěvky
  • #314331
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Houby jsou už na každém rohu. Jak já z nich miluji dobrou polévku. 🙂 A to už stojí za to odložit pruty a vydat se na výlet.

    #314380
    Heinz
    Účastník
    (111 odpovědí)

    Krásný fotky. Mám otázku, ten keler zabral na co?

    #314384
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Moc děkuji za skvělé překvápko od kapely Hektor a Rejža Dan, kteří mne poctili svojí návštěvou v mém rybářském kempu v Norsku a zároveň natočili i tento úžasný klípek a song! Budu rád, když ho pošlete dál. 🙂

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 7 měsíci uživatelem Hasvagcamp.
    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 7 měsíci uživatelem Hasvagcamp.
    #314777
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, posílám nějaké ty fotečky z dnešního polakového dne. Po pracovních povinnostech jsem zavelel k výjezdu na moře s jasným úmyslem, otestovat náš nový Buster Magnum, který je nově od příštího roku v nabídce k pronájmu. Loď hodnotím na výbornou, krásně řeže vlny, je prostorná, stabilní a skvěle se lze dostat rukou k rybě až do vody přes nízký bort. Zkrátka na rybaření úplná pecka. Zajel jsem k našim oblíbeným polakovým ostrůvkům a především na smáčky jsme pochytali spoustu polaků v různých velikostech. Dva krásní polaci okolo metru se nám bohužel vyřízli u hrany z dvaceti na sedm metrů, kde stáli a čekali na potenciální kořist. Vyměnit těžší kalibry prutů za ty jemnější do šedesáti gramů bylo velmi příjemným relaxem a určitě tuto věc ještě párkrát ve volných chvílích podniknu. Na lodi jsme dnes chytali tři a výrazně se na počtu záběrů projevilo to, zdali člověk používá návazcovku či ne. U polaků to beru téměř jako nutnost. A tak vždy sedmdesát centimetrů návazce z monofilu o průměru 0,60 mm dokáže naprosto obrátit situaci, kdy ten co návazec používá, dokáže chytat polaky pravidelně a ten kdo naopak ne tak velmi sporadicky. Po příjezdu do přístavu mě mile překvapily další posádky, které dovezly taktéž veliké množství polaků, pěkných kelerů a dokonce i nádherných okouníků v nemalých velikostech. Ozvu se zase později, přeji hezký den, ahoj.

    #315070
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, včera jsem zažil opět další rybářský orgasmus a skvělý zážitek, o který se s vámi musím podělit. Po tom co celý den foukalo a nepříjemně pršelo, jsme se rozhodli vyrazit na mořské pstruhy na nejbližší řeku v našem okolí a k jejímu ústí. Ihned při pohledu na vodu, která byla metr nad standardním stavem, jsem tak nějak tušil, že to bude stát za to.

    První hodina házení plandavek, třpytek i různých gumových nástrah nám napověděla, že jsou zde vytažení pěkní pstruzi mořští přesahující hranici šedesáti centimetrů. Jednak jsme jednoho pořádného krasavce viděli vyskočit a za druhé se mi další ihned po záseku v jeho výskoku dokázal bravurně vytřepat. A tak jsme chytali dál a dál, mezi tím vytrvale pršelo, vodu jsme měli už i v jinak suchých broďácích, zmrzlé ruce byly natolik, že i převazování nástrah bylo oříškem.

    Nic méně konečně jsme našli tu správnou barvu i způsob chodu, kterým prezentovat naše nástrahy a dokázali přelstít k záběru pár menších pstruhů mořských okolo třiceti centimetrů. Po prochytání klidnějšího úseku řeky jsme se posunuli o půl kilometru blíže k ústí řeky do moře, kde to podstatně víc táhlo a kde jsme tušili, že by mohl být jak pořádný mořan tak i losos.

    První nához mé plandavky směřuji jen do půlky řeky a díky silnému proudu ji téměř nenamotávám, ale spíš ji tam nechávám jen tak válet, aby se dostala až do klidnějších pasáží ke břehu, kde začínám pomalu navíjet. Dva metry pod mými nohami v tůni mi přichází záběr, zasekávám a na svém dvanácti-gramovém proutku cítím, že váznu, když v tu ránu se vázka začíná pohybovat. Ryba se drží několik minut kolem břehu, což mi vyhovuje, jelikož cítím její váhu a nedokážu si představit, co by se dělo, kdyby vyrazila po proudu dolů. Říkám svému kolegovi Dominikovi, mám tam něco fakt pěkného, přijď prosím s podběrákem. Po minutce ovšem ryba vyráží doprostřed řeky, prudký výpad značil, s kým mám tu čest, jedná se o lososa a nebude to zrovna prcek. Po tom co vyrazil doprostřed řeky, jsem se modlil, ať nejede po proudu dolů, naštěstí se stal úplný opak a losos jel proti proudu a tak jsem na něj nevyvíjel takový tlak, v hlavě jsem si říkal, tam se hezky unav a pak si tě otočím zase blíž ke břehu. Zároveň jsem měl ovšem pořád na mysli, že si s mým slabým prutem a jemným silonem nemohu dovolovat hodně. Nic méně scénář se naplnil a ryba po pár minutách v proudu řeky byla nasměrovaná ke břehu, kde mi ji dokázal Dominik nějakým záhadným způsobem vměstnat do malého podběráčku na pstruhy. Jasně mohli jsme ho zkusit chytit i za ocas, ale oba jsme byli v broďácích a pod námi byla pořádná tůň a tak natahování po rybě by nemuselo skončit dobře. Po vytažení na břeh následovala neuvěřitelná radost.

    Tak nádherná ryba v silném proudu na tak jemný prut, to je opravdu unikátní. Na tuto řeku chodíme v průběhu roku několikrát a vždy když se bavím s místními, kteří ji spravují, tak mi říkají, nechoď tam s tak jemným proutkem, jednou tě to překvapí. Jenomže člověk by na menší pstruhy jinak nástrahu nedokázal tak dobře vodit a rozhodně by zdolávání nebylo tak zábavné. Byl to skvělý zážitek a určitě se sem ještě do konce naší sezóny vydáme, mějte pohodový den, ahoj!

    #315614
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, posílám opět nějaké ty fotečky z poslední doby. Právě je ten správný čas na obrovské polaky, ale především také na raritní druhy ryb jako jsou například různé druhy žraloků a tak uvidíme, co nám přinese počasí v následujících dnech. Na řekách a především v ústí řek do moře je teď nádherná chytačka, voda nad standardním stavem napomáhá k tomu, aby pořádní mořani vytáhli až k místům kde tak rádi chytáme. V poslední době jsem si lov mořských pstruhů velmi oblíbil a tak se vždy těším na další dobrodružství ve zdejší divočině.  Včera a předevčírem jsme měli možnost pozorovat nádhernou polární zář a pravděpodobně tato možnost bude i dnes či zítra, bude ovšem záležet i na dalších okolnostech. Zatím všem přeji pěkný den, ahoj.

    #315638
    Piva
    Účastník
    (786 odpovědí)

    Krásný fotky.

    #315989
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Ahoj přátelé, posílám pravděpodobně poslední fotečky z poslední chytačky tohoto roku. I přes to, že už je říjen, tak nijak nefouká a na moře se jezdí každý den. Ryby jsou při chuti a ta říjnová druhová pestrost mne opravdu baví. Při pokusu o štikáče jsme zapřáhli žraloky, okouníky, mníky i štítníka šedého. Jenom ten štikáč se nám vyhnul, ačkoliv posádka vedle nás ho chytila. Na vláčku vždy pochytáme nějaké ty polaky, kelery i makrely, kterých je pořád dostatek. Zkrátka i toto období má něco do sebe, jedinou kaňkou snad může být jen ta snižující se teplota, která se nyní pohybuje přes den okolo šesti stupňů. Nic méně nikdo tu není z cukru a každý poctivě jezdí na vodu za novými zážitky. Tak ať vám to jezdí, Petrův zdar!

    #316033
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Parádní fotky. Velká gratulace.

    #316080
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, tak potom co jsem psal, že už se na vodu nevydáme, nám to nedalo a v tom bezvětří, které bylo třešničkou na dortu v posledních dnech, kdy se jezdilo na moře pořád, jsme vyrazili také. Naši poslední krátkou vyjížďku jsme si užili jak jinak než s polaky a jejich lovem na podmořských horách i kolem ostrůvků. Stále jsou na mělčinách v hojném počtu včetně hromady menších kelerů i makrel. Po příjezdu do přístavu jsme začali s úklidem správcovského člunu a vyhlíželi ubytované, zdali přivezou něco pěkného, jelikož jsme tak nějak tušili, že by tento krásný slunečný den mohl přinést veliké ryby. A ono tomu tak skutečně bylo, dokonce byla překonána dvaceti kilogramová hranice nádherným mníkem a já byl nucený dle pravidel naší soutěže přinést nějaký ten dáreček. Šťastnému lovci jsem pogratuloval čepicí i dresem s naším logem a poté jsme pořídili nádherné snímky úlovku se zapadajícím sluníčkem. Mimo jiné se přivezlo několik přes-metrových mníků, podařili se i krásní okouníci, polaci a keleři. Kdo by to byl řekl, že v říjnu to bude taková pecka. Přeji hezký den, ahoj!

    #316145
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Petrův zdar přátelé, jak by řekl Robert Záruba „ještě jeden zlatý večírek pro tuhle partu“, tak stejně bych popsal naše poslední hosty v kempu, kteří mě včera poprosili se slovy „Zdendo, mohli bychom tu zůstat o den déle, když se dnes chytil tak krásný mník?“. Odvětil sem „tak jo“. Borci vyjeli na moře a do přístavu se vrátili s dalším nádherným mníkem. Osmého října se tu chytají trofejní ryby a na tohle člověk bude vzpomínat do konce života. Chlapáci, gratuluji vám a nyní již s naprostou jistotou říkám, že se jedná o poslední příspěvek typu zprávy od vody z roku 2019, jelikož zítra už opravdu pro tento rok končíme. Hezký zbytek dne, ahoj!

    #316191
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Zdravím Zdenka,

    letos jsme byli koncem srpna v této lokalitě a nebylo to špatné ale ani ne top. Bohužel si musím zvykat na to , že chytat makrely začíná být luxusní zábava , která není možná kdykoli člověk přijde k moři., jak to kdysi bývávalo. bydlel jsem vedle ve Smaervaetu , jo docela jo, ale mají tam slanou pitnou vodu , docela maras . Jinak destinace sama o sobě vypadá moc dobře , jsou tam mělčiny i podvodní hory, super bylo, když jsme zachytili racky jak bičovali moře , zespoda smáčky naháněli ryby a seshora racci , bylo to super , nej polák 12 Kg !!! Kláda jak hrom , na svých 97 cm byl to kusan .

    Jinak bohužel fjord úplně prázdný , tam nebrali ani makrely a před šelfen jen když lovili ti racci , tak to bylo moc úspěšné jinak to bylo jen o kelerech ale do 60 cm . Pak jsme našli místo s okouníky a mníky , tak to bylo trošku zábavnější .

    Určitě se do této lokality ještě podívám, pokud to bude umožněno norky , ale po dvou podzimních termínech se teď raději přenesu do jarního severního šílenství .

    Petrův zdar .

    David

    #316781
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Nové video je venku! Petrův zdar přátelé, v tomto videu se podíváme na spontánní rybářské závody v lovu makrel ze břehu, kdy nám nepříznivé počasí a to především vítr nedovolil vyjet na moře. I o tom je ovšem někdy rybolov v Norsku, důležité však je, že se člověk dokáže pobavit i z přístavu a nemusí tak dlouhé hodiny vysedávat na apartmánu a čekat na akci. Dozvíte se také pár užitečných rad a tipů jak na lov makrel. S jemným rybářským vybavením je toto rybaření vskutku velmi zábavnou a adrenalinovou záležitostí.

    <iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/0o6DSx6UU3w&#8221; frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 5 měsíci uživatelem Hasvagcamp.
    #316783
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Nové video je venku! Petrův zdar přátelé, v tomto videu se podíváme na spontánní rybářské závody v lovu makrel ze břehu, kdy nám nepříznivé počasí a to především vítr nedovolil vyjet na moře. I o tom je ovšem někdy rybolov v Norsku, důležité však je, že se člověk dokáže pobavit i z přístavu a nemusí tak dlouhé hodiny vysedávat na apartmánu a čekat na akci. Dozvíte se také pár užitečných rad a tipů jak na lov makrel. S jemným rybářským vybavením je toto rybaření vskutku velmi zábavnou a adrenalinovou záležitostí.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 5 měsíci uživatelem Hasvagcamp.
    #317219
    Hasvagcamp
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Nové video je venku! Petrův zdar přátelé, v tomto videu se vydáme na podmořské hory a hrany okolo nich kde se zdržují veliké ryby, které čas od času najíždí do menších rybek zdržujících se právě na tolik atraktivních podvodních horách. Společně s Filipem a dědou budeme zkoušet nové gumové nástrahy, rippery, které jsou určeny především pro lov velikých tresek obecných, ale i dalších druhů ryb. Zjistíte jak s takovými nástrahy pracovat a co na ně lze chytit. Tak se pohodlně usaďte, dejte si dobrou kávu či čaj a užijte si naše nové rybářské video z Norska.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 5 měsíci uživatelem Hasvagcamp.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 80)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...