Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 68 odpovědí. Do diskuze (33 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel vamor a poslední změna proběhla před 14 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 69)
  • Autor
    Příspěvky
  • #7122
    Lipenak
    Účastník
    (192 odpovědí)

    Ještě jedna technická, pro nové norské rybáře, nevidím problém se stáním v lodi při driftu (to mají asi starost jen ti co vám ty lodé půjčují, jinak je to blbost), ale bacha na běžící motor a necitlivý plyn řidiče lodi. Při stání v lepším sebou fláknete do lodě, při horším to může být i do vody.Myslím si, že to může tady většina potvrdit. :o)

    Na Hitře CK Hitraturistservice vás nutí mít vesty na sobě pořád i když předpis to nenařizuje, což není tak proti srsti, ale o stání v lodích nic neříkají a někteří ubytovatelé mají také menší lodě.

     

    #7129
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To Stipko:

    Uz jste spokojeny, kdyz vam povinnost vesty – krome norskeho zakona – potvrdil i pan Zapa?

    To Zapa – to nema s vami samozrejme vubec nic spolecneho :-))) Jen mi obcas rozum zustava stat  … 🙂

    #7133
    stipko
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Som, som… 🙂

     No platí – Doveruj ale preveruj. Vždy sa tým riadim.

    Vždy chcem mať istotu, že som niečo nezanedbal a obaja, tj. Vy paní Janka, aj pán Zapa, ste pre mňa garanti pravdivosti informácií.

    Ak mám tlačiť na kolegov v lodi, musím mať overené informácie.
    Zrovna na DVD Rybolv v Norsku 2, Pavel B. predvádza praktickú ukážku použitia obleku, a tak to zvádza k záveru, že nahradzuje vestu. Teraz mám oporu vo Vašich odpovediach, že to je inak, a že vestu bude mať v lodi každý. Kto jazdí s “dospelákmi” určite vie o čom hovorím.

    #7141
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Už jsem myslel paní Janko že na mě žárlíte když to chtěli slyšet i odemne. Na druhou stranu mě těší že jsem víc než zákon. Ale konec srandy. Ono je lepší když se třikrát zeptaj aspoň to bude zažité. A pro vás pane stipko jak se prohlásíte kapitánem tak jste neomezený vládce na lodi a jak nebudou poslouchat zbičovat. To vždy pomůže. Prosím berteto s nadsázkou.

    #7142
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 pane ZAPA

    Také Vás rád vidím zpět a těším se na Vaše rady.

    Když už jste nakousnul toho kapitána. Jaké jsou vůbec povinnosti a zodpovědnost kapitána na lodi? Nebo přesněji, jak to vidíte Vy na co si musí dát kapitán pozor, na co se zaměřit a co v žádném případně nesmí opomenout.

    Vím, že je to velice obšírná otázka, ale dá se to shrnout do nějakých bodů? Osobně kapitánské zkoušky (VMP) nemám ale zajímalo by mne to. Jste přeci jen “starý” mořský vlk a asi jeden z nejzkušenějších.

    Děkuji za odpověď.

    #7143
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To Zapa

    Jasnee .. na kolty nebo na savle?? ;-))

    No musim uprimne priznat, ze jsem si opravdu chvili pripadala jako zpocatku na techto strankach, kdy jsem musela dokazovat, ze i zenska muze obcas do neceho kecat a vedet o cem mluvi ..  😉 🙂

    No jo – kazdy je sveho stesti tvurcem aneb komu neni rady ….

    #7147
    Patrik
    Člen
    (9 odpovědí)

    Dobrý den pane Zapo!

    Mám na Vás jeden dotaz. Je povoleno, abych měl v lodi spuštěnou masovou nástrahu na mníka a na druhý prut pilkroval??? Nebo je povoleno lovit pouze na jeden prut?

    #7154
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    :-)))))))))) promiňte,ale já mám jeden prut s masem na dně,druhým přívlač a ještě mám

    na mé kocábce (které šéfuji) systémek,kolovrátek s masovou návnadou.

    Neporušuji zákon?:-))))))i kdyby jste odepsal,že ano,tak Vás stejně neposlechnu,protože

    tam velím já ! Pěkný den.:-)))

    #7156
    zdeněk křešnička
    Účastník
    (417 odpovědí)

    Konečně, pani vlastina promluvila tak, jak má vypadat kapitán!!

    #7172
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Paní janko co to  radši vyřídit pojídáním párků kdo vyhraje bude to tu velet. Co vy na to?

     Pane patrik na tohle opravdu neumím odpovědět z pohledu předpisů. Slyšel jsem oba názory mnohokrát ale černé na bílem jsem to nikde nečet. Z praktického hlediska to nepovažuji za rozumné ale to je můj názor.

     

    Pani vlastina bude asi pěkný generál!  Pozdravuji pana manžela ……….

     

     

    #7173
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane MifakM na vaší otázku odpovím o víkendu dnes to nestíhám.

    #7176
    Ondra Brichta
    Účastník
    (110 odpovědí)

    Patrik:   nechci tady p.Zapovi lézt do “zelí”, ale máme osobní zkušenost, když nás kontrolovali, tak kromě vest,minimální velikosti ryb a podobných náležitostí kontrolovali, jestli chytáme pouze na jeden prut. Prakticky se jejich výklad podobal s naším rybářkým řádem – když vláčím/pilkruji/držím v ruce “aktivně” prut, tak bych neměl mít druhý vedle nastražen. Jestli to je upraveno nějakým předpisem tak to netuším, každopádně toto je naše zkušenost z jedné kontroly.

    #7180
    Bohuslav Poles
    Účastník
    (190 odpovědí)

    na stánkách  http://www.noramb.cz  je popis jak a co v Norsku. Mimo jiné je zde možno dočíst se náledujících info :

    Norské Ministerstvo rybolovu a pobřežních záležitostí zavedlo vývozní kvótu pro mořské ryby a rybí produkty s platností od 1.června 2006. Kvóta se vztahuje na sportovní rybaření a omezuje množství vyvážených rybích produktů na 15 kg rybích filetů na osobu (odpovídá ca. 48 celých ryb).

    Rybí produkty, který nejčastěji sportovní rybáři ze země vyváží, jsou rybí filety. 15 kg filetů při převodním koeficientu 3,25, což je standardní koeficient u mechanicky zpracovaných filetů bez kostí, odpovídá 48 kg celých ryb.

    Čísla Institutu dopravní ekonomiky ukazují, že průměrný úlovek zahraničních turistů v roce 2004 odpovídal 14,5 kg filetů na cestující skupinu (t.j. ne na osobu) v sezóně a po zbytek roku byl nižší. Vývozní kvóta 15 kg na osobu se tak nedotkne obyčejných turistů.

    Limit se týká vývozu z Norska a není přímým omezením objemu úlovku. Vývozní kvóta nemá za cíl postihovat turistické rybaření.

    Rybářská výstroj

    Cizí státní příslušníci, kteří nemají trvalý pobyt v Norsku, mají povoleno se účastnit sportovního rybaření s využitím výstroje držené rukou (vlasce, vlasce s třpytkou nebo prutu), ale nesmějí úlovek prodávat.

    Vývozní kvóta u ryb a rybích produktů

    Z Norska nesmí být vyvezeno více než 15 kg rybích filetů nebo rybích produktů na osobu.

    Vývozní kvóta platí na úlovek ze sportovního rybaření v norských teritoriálních vodách.

    *

    Kvóta platí na celou / vykuchanou rybu nebo zpracované produkty jako jsou rybí filety.

    *

    Ryba nebo rybí produkty nebudou zahrnuty do kvóty, pokud bude možné prokázat, že byly zakoupeny z registrovaného obchodu.

    *

    Sladkovodní ryby, losos, pstruh a siven nejsou předmětem vývozní kvóty.

    *

    Kvóta platí pro každého včetně norských občanů.

    *

    Pokud se kvóta přesáhne, množství nezákonných ryb může být zabaveno.

    *

    Celní správa provádí kontroly, aby zajistila, že ryby nejsou vyváženy v rozporu s nařízením.

    *

    Je povoleno vyvážet celé trofejní ryby kvůli vypreparování atd. Předpisy kvóty nebrání vývozu jednotlivých celých ryb těžších než 15 kg navíc ke kvótě.

    Rybářské úřady doporučují provádění omezení v souvislosti s rybářskou turistikou.

    Minimální velikost

    Rybářské úřady požadují po individuálních turistech, aby dodržovali stejné minimální velikosti ryb, jaké platí pro profesionální rybáře.

    Příklady druhů, které mohou profesionální rybáři prodávat spolu s minimální velikostí, jsou uvedeny níže.

    Druh Oblast Minimální velikost

    Platýz (halibut) Celá země 60 cm

    Treska Jižně od 64 st. sev.š. 30 cm

    Severně od 64 st. sev.š. 47 cm

    Treska skvrnitá Jižně od 64 st. sev.š. 27 cm

    Severně od 64 st. sev.š. 44 cm

    Platýz (plaice) Západně od Lindesnes 29 cm

    Východně od Lindesnes 27 cm

    Makrela Celá země 30 cm

    Mořský pstruh, siven artický a losos 35 cm

    Výjimky: Norland, Troms a Finnmark (platí jen pro mořského pstruha a sivena arktického) 30 cm

    Délka ryby se měří od tlamy po konec ocasu.

     

    Podle toho mi logicky vychází to, že můžu klidně chytat na dva pruty, které budu ale držet v ruce. Pokud budu mít prut v držáku na vláčku s masem a druhým budu pilkrovat, tak zřejmě porušuji zákon. Čímž je řečeno, že vlastně smím chytat jen na jeden prut.


    #7182
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane bobo to je právě to že zrovna tento předpis to vůbec takto nemyslí.

     “Cizí státní příslušníci, kteří nemají trvalý pobyt v Norsku, mají povoleno se účastnit sportovního rybaření s využitím výstroje držené rukou (vlasce, vlasce s třpytkou nebo prutu), ale nesmějí úlovek prodávat.”

    Tím je myšleno že můžete chytat jen na věci které se drží v ruce a nejsou při zdolávání pevně připojeny k plavidlu. To je třeba ta klasická šňura co se tahá za lodí. Ruční co jí držíte je povolena ale ta co se navíjí pomocí rumpálu již ne. Prut pokud leží v lodi nebo v držáku je stále jen ruční prut i když je nastražen. Rozhodující je poze jeho stav v době zdolávání.

    Tak pokud to schrnu nelze podle mého názoru tento předpis vykládat jako zákaz používat nastražené dva nebo více prutů. Ps. Pokud si dobře pamatuji je dokonce povolena i určitá velikost sítě z hlavy ale nevím jak velká.

    #7184
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Odkazy na norske predpisy http://www.fiskeridir.no/fiskeridir/fritidsfiske

    http://www.dirnat.no/content.ap?thisId=500009418&language=0#frittfiske

    V zakone se opravdu neuvadi pocet prutu, v podstate plati, jako pise pan Zapa, jen turisti nesmi chytat do siti, vrsi, kosu a na polozenou snuru …  V textu uvedene limity (pocet hacku na snure atd) plati pouze pro norske obcany.

    Pane Zapa – je videt, ze me neznate – s tema parkama bych urcite vyhrala :-)) .. ale veleni tady vam klidne prenecham  :-))) Nadale se radsi budu pohupovat v siti (uzirat parky a popijet vinko), pozorovat cvrkot a obcas utrousim nejake to moudro  :-))

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 69)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...