Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 68 odpovědí. Do diskuze (33 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel vamor a poslední změna proběhla před 13 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 69)
  • Autor
    Příspěvky
  • #7204
    kutík jiří
    Člen
    (1 odpovědí)

    vážený pane Zapo – v jednom z vašich příspěvků (z 22.2.2009)jste napsal že prozradíte jak chytáte na TĚSTO ryby které neberou ani na maso – mohl by jste to trochu přiblížit ?

    #7345
    rasto paska
    Účastník
    (108 odpovědí)

    <p>pane ZAPA,</p>
    <p>Chodime kazdorocne do oblasti Flatanger – kemp Zanzibar inn ( Lat. 64.29.936N , Long. 10.53.659E)  prosim vas,ak budete mat cas , mozete dat nejaky zaujimavy tip pre tuto oblast .Nemame problem si tu dobre zachytat ale tato oblast je dost rozlahla a zaujimave miesto vzdy potesi je to urcita vyzva.Dosah mame 25 – 30km. V buducom roku mame termin dva tyzdne od 12.6. dakujem Rasto</p>
    <p>touto cestou sa vas chcem opytat ci mate skusenosti s multipl. AVET a ACCURATE  na lavu ruku, mam v plane si objednat jeden z tychto modelov na lahke pilkrovanie( tak do 200g) v kombinacii s prutami 12-20 LBS ( Shimano Kaibutsu , Daiwa DD90 inliner )</p>
    <p>este raz dakujem.</p>

    #7346
    slavo
    Účastník
    (78 odpovědí)

    vZanzibaru jsem byl  třikrát. Převážně vláčíme. Jezdili jsme z kempu po půl km doprava přes vodu na druhou stranu pod mostem přes vodní plochu naproti k té hoře. Okolo ní průlivem je tam sádka.  kus od ní je tyč mělčina cca400 m, tam to bylo vždy bezva. Tresky a polaci 70- 80cm. Když tak pokračovat dál průlivem k dalším tyčím. Tresky se motají v cca15m nad travami.slavo

    #7348
    rasto paska
    Účastník
    (108 odpovědí)

    Dik Slavo,

    Tieto miesta mame uz prechytane , super miesto pred tou horou co spominas je 64.32.245 N 10.54.270E miene do 1m. Hlbka  tam pada  z 20-50-100m.V zanzibare som bol uz 10x aj dva  krat do roka a stale ma niecim novym prekvapi.

    #7350
    slavo
    Účastník
    (78 odpovědí)

    Před tou horou jsme tomu říkali hrana smrti

    #8119
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Zdravím pane Zapo, prosím o Váš názor na destinaci Dolmoy, mě se líbí, že je tam veliké množství různě profilovaného dna oid mělčin, které padají do cca 100 m až po podmořské hory, ale zdá si toho tam trochu moc, hodně mělčin.Díky za radu

    #8452
    Borek
    Účastník
    (22 odpovědí)

    Dotaz pro  “ZAPU”. Můžete mi prosím podat nějaké info o lokalitě Steigen – Skotsfjord, kam jedeme v době 10.-19.7.2010. Přivítal bych Vaše doporučení na horká místa.Díky.

    #8543
    vlado
    Člen
    (10 odpovědí)

    Dobrý deň p. ZAPA, od 15.4. do 30.4. ideme do Kristiansundu a chcel by som vás poprosiť o váš typ súradníc na dobré miesta. Sľubujem spätnú väzbu a dúfam že potvrdím vaše miesta.Teším sa na odpoveď.

    #8598
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Pane ZAPA, nezapoměl jste na mne s tou odpovědí?

    Když už jste nakousnul toho kapitána. Jaké jsou vůbec povinnosti a zodpovědnost kapitána na lodi? Nebo přesněji, jak to vidíte Vy na co si musí dát kapitán pozor, na co se zaměřit a co v žádném případně nesmí opomenout.

    #8646
    demovic
    Člen
    (16 odpovědí)

    Vážený pán Zapa, potešil ma Váš návrat do deja športového rybolovu. Vždy som si vážil Vašej práce a hlavne toho, ako ochotne a trpezlivo odovzdávate odborné rady športovým rybárom i začiatočníkom. 

    Som už tiež zopár rokov na mori, ulovil som tiež pekné mníky i tresky. Držím sa Vaších dobrých rád,  vždy a všade treba skúšať, improvizovať, Chcem Vás požiadať o Váš názor na systém, ktorý hodlám vyskúšať pri hĺbkovom rybolove na mníkov. Závažia 1000 – 1200 gr. , v hĺbkách od 150 do 350 m . Ide o to, že chcem okrem dobrej pachovej stopy / z makrely, aleko kellera / umiestniť na náväzec blikačku / zel.-žlté svetlo / a do závažia vkladať chemické svetlo-svietičku / žlté svetlo / a tým osvetliť lovné miesto. S jednou blikačkou som mal pár záberou.

    Aké budú + , či – ,  s použitím stáleho druhého svetla umiestneného v závaží ?  Vaše ostané rady  týkajúce sa hĺbkového rybolovu som si osvojil a súspechom ich používam.

    S vďakou a pozdravom   UGOVIC

    #11120
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    Vážený pán ZAPA. V minulom roku ste mi veľmi ochotne poslal súradnice na miesta v Snillfjorde, bolo to týchto 7 miest: 1. N 63°21,217″ E 9°10,469″ 2. N 63°21,428″ E 9°08,931″ 3. N 63°20,242″ E 9°13,943″ 4. N 63°22,048″ E 9°20,567″ 5. N 63°22,414″ E 9°25,0389″ 6. N 63°22,918″ E 9°12,380″ 7. N 63°21,873″ E 9°10,998″ Od Mifakm mám mapu dna pre Snillfjord a mám od neho prísľub, že keď mu dodám súradnice vo formáte UTM,jeho usmernenie je takéto : Budu od Vás ale potřebovat nějaké informace. Převážně název lokality a její GPS souřadnice ve formátu UTM32N – to zjistíte na stránce Mapa Gislink -> najít vaši lokalitu, stisknout v horním panelu tlačítko “x,y” a kliknout na Vaše místo pobytu. Vyjede vám nové okno se souřadnicemi. Tu co potřebuji je hned ta první dvojice čísel (viz obrázek). Chcem Vás poprosiť či hore uvedené súradnice mi viete poslať v tomto formáte, aby sme ich mohli vyznačiť do mapy. Ak by Vám to robilo problém tak samozrejme nechcem obťažovať.Ďakujem Dreisig

    #11121
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Že jste to vy tak vám to víkendu udělám. I když si myslím že i gislink jde přepnout do normy ve které ty souřadnice jsou. Schválně jsem používal tu nejběžnější normu co má i ta nejblbější navigace.

    #11125
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Máte pravdu pane ZAPA, ale jen částečnou. Když vyhledávám GPS souřadnice místa (kliknu na místo u kterého chci zjistit souřadnice), tak mi to ukáže 3 typy. Ale pokud chci zjistit o jaké místo se jedná a zadávám souřadnice, tak to bere jen ve formátu UTM32.

    A nebo jsem ještě nenašel způsob jak přepnout normu 😀

    #11128
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Já gislink vůbec nepoužívám špatně se mě otevírá a neustále zamrzá. Tak jsem ani neměl možnost to zkoumat. Určitě ale někde na netu bude translator který to dokáže změnit. Možná i obyčejný google si stím v mapách poradí. Berte to ale jako akademickou debatu nezkoušel jsem to zatím hledat. Já to změním v garminu v nastavení a mám tam jakoukoliv normu co je v seznamu a těch tam je asi třicet.

    #11315
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Dobrý den pane ZAPO. Trochu se se svým dotazem vrátím o několik měsíců a možná i let zpět. Nedávno jsme diskutovali otázku povinnosti mít s sebou na lodi vestu. Je jasné, že kolik osob v lodi tolik vest. Jak je tomu, když mám na sobě plovoucí oblek? Musím mít v lodi i vestu? Děkuji.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 69)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...