Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 68 odpovědí. Do diskuze (33 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel vamor a poslední změna proběhla před 13 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 69)
  • Autor
    Příspěvky
  • #11327
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pokud je ten oblek certifikován jako záchraný prostředek. Tak nemusíte. Týká se to ale většinou jen obleků a nafukovacím límcem nebo integrovanou vestou. Jednoznačně vám to řekne až ten co vás bude kontrolovat. Většinou mají výklad podle toho jak se vyspí. Mé doporučení je vždy nějakou hodit do lodě. Chleba to nejí a sedí se na tom docela pohodlně.

    #11346
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Děkuji pane ZAPO za radu. My stejně v lodi vesty máme, ale zajímalo mne to po právní stránce.

    #11347
    Sten76
    Účastník
    (208 odpovědí)

    Ještě mám na Vás jeden dotaz. Můžete doporučit nějakou školu, která se zabívá kurzy pro udělení certifikátu vůdce malého plavidla atd. Moc díky.

    #11348
    Radek Mašinda
    Člen
    (41 odpovědí)

    Zdravím pana Zapu. V jedné Vaší odpovědi pišete ,že při lovu mníku zvednout navnadu na 5-10 metru. Znamena to v te hloubce od dna chytat ? Loni jsem na hitře chytal mniky u dna, ale hrozně se trhalo.Vaše odověd se mi zda řešením ,ale nevím jestli,když budu 10m od dna, jestli se ryby budou o navnadu zajimat.Jedu tam za 3 tydny a Vaše rady by mi moc pomohla.

    #11489
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    Pán Zapa,

    sľúbil ste mi 29.4.2010, že tie súradnice mi do víkendu urobíte. Nič som nedostal a tak sa pýtam, či mám čakať, alebo nemáte čas.

    #11544
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane dresig omlouvám se prostě jsem na to zapoměl zítra vemu domu navigaci a udělám to.

    Pane sten 76 podle mě to je jedno kde to uděláte to co vás tam budou učit je všude stejné a zkoušky budou stejně na nejbližší plavební zprávě. Osobně stím zkušenost tak si netroufám doporučit.

    Pane karihavet má rada zní, Na spodek dejte jen bombičku nebo pilkr bez háčku pro jistotu požijte schnilej spodek( závaží na něčem co lehce utrhnete). Asi 1.5m nad to háček s cárem nebo celou rybou. Takovou-to montáž tahněte po dně,tak aby závaží poskakovalo po kamenech a uvidíte jak se o to poperou.

    #11554
    Havelka Stanislav
    Člen
    (110 odpovědí)

    Nejen pro pana Zapu: Ví nekdo o nějakém převodníku mezi formáty souřadnic? Gislink používá UTM32N, Euref89 a ED 50. V továrním nastavení Garminu je WGS 84. V čem jsou Vaše, pane Zapo? Mimo UTM32N jsou si souřadnice značně podobné a špatným pochopením mohou být horká místa méně horká. Odborníkům se omlouvám za laický dotaz. Dík Jonas.

    #11557
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane jonas Všechny námořní navigace co znám mají v menu možnost nastavení různých formátů. Podle mě si stačí koupit legální software třeba od garminu a ten umožní převod nebo zobrazení přibližně 30ti norem. Je to ale trochu drahé na internetu nic neznám ale určitě tam něco bude.

    #11638
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Pane Dreisig musím vás sklamat muj sowtvare od garminu neumí vámi požadovaný UTM32N zvládá pouze UTM tak se omlouvám

    #11639
    Dreisig
    Člen
    (82 odpovědí)

    Aj napriek tomu, ďakujem za Vašu ochotu pán Zapa.

    #11785
    libor
    Člen
    (12 odpovědí)

    Dobrý den,někde jsem tydy četl,jak ostranit rez z háčků.Poradíte mi? Myslím,že to bylo zapomocí soli,sody,kys.citronové,či co ještě. Děkuji

    #11795
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Asi to nepatřilo mě nikdy jsem nic takového nikomu neradil. Pokud ale stojíte o moji radu je víc než jednoduchá. Vyhodit a koupit nové.

    #12154
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Vážení kolegové právě jsem zjistil že mám od vás moře soukromích zpráv. Až do teď jsem netušil že to tam je tak se omlouvám že jsem nikomu neodpověděl. Většina dotazů byla na smyčky mám ještě dvě které mohu poslat. Od teť budu již soukromé zprávy kontrolovat a potstivě odpovídat. Ještě jednou se všem omlouvám.

    #12342
    Tomáš Ledvina
    Člen
    (17 odpovědí)

    Dobrý večer pane Zapo, loni jsem zde našel vaše tipy na lovná místa v Harbaku, na vámi udaném waipointu byl uloven halibut 27kg, velmi děkujem co zde pro nás děláte. Tom

    #12359
    Hlaváček Milan
    Účastník
    (271 odpovědí)

    To Zapa skoro 1300kč za kus provazu a násadu od koštčte považuji za nehoraznost to snad néééé.:-(🙁

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 69)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...