Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 3,493 odpovědí. Do diskuze (275 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 8 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,036. až 1,050. (celkem z 3,494)
  • Autor
    Příspěvky
  • #44789
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Ahoj, jo, v rozšíření některých druhů nastávají změny, loni mě kamarád po tom co jsme se potkali po delším čase táhnul hned k mrazáku povídá: To musíš vidět – byl v něm “obrovskej okoun” – já se zděsil že okouník – ryba pokud si správně pamatuju vážila něco přes 30 Kg – povídá že ne okouník, že anglicky rockfish – povrch měl pokryt jinovatkou takže jsem barvu neviděl, ale prý černej – uloven u boje cca 300 m od přístavu Lødingen.

    Drželi ho celýho v mrazáku, snad o něj měl projevit zájem nějaký speciální bar – turistická atrakce – na Lofotech ( myslím že Svolvær ) – u dveří hosti nafasují hodně teplou kombinézu, pokračují dvnitř kde je cca minus 18 st a vše včetně baru i “sklenic” je z ledu. Jestli se nakonec domluvili měl by tam být k vidění – chtěli ho za účelem nechat ho tam zamrznout do nějakého “ledového inventáře”.

    #45119
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    Uz jsem drive informovala, ze SAS zavedlo novou linku Praha – Oslo.

    Ted lita ctvrtek a nedele, od 29.10. bude linka rozsirena – pondeli, ctvrtek – nedele!!

    Momentalne jsou take nejake nabidky pri objednavce do 28.9.2012!

    #45124
    Radyn
    Účastník
    (600 odpovědí)

    honzak napsal: Ahoj dnes mi psal kamarád z Loppy a chytil tam několik Makrel. Je vidět, že se opravdu něco děje s mořem.

    Ty makreli jsou tam už od začátku srpna.mi je tam chytaly taky.bylo jich tam celé hejno.

    #45155
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    První makrely jsme letos chytali na “Podkově” (Hitra) už koncem května.

    #45157
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    V norskych novinach psali, ze letos byl nejbohatsi rok na makrely vubec. Prvni zpravy o bohatych ulovcich byly uz nekdy koncem kvetna.

    Od roku 2010 se pry zvysil pocet makrel o 70%. Rybari maji dokonce obavy, ze makrely vytlacuji slede a tim padem omezuji prijem potravy treskam, ktere se pak zdrzuji vice na otevrenem mori.

    http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/nrk_sogn_og_fjordane/1.8309334

    http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/more_og_romsdal/1.8314502

    atd ..

    #45233
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    kulik napsal: První makrely jsme letos chytali na “Podkově” (Hitra) už koncem května.

    Mám podobnou zkušenost.Makrely jsem letos podkával poslední týden v Květnu kousek od Froyafjordu.

    #45280
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    A takhle to dopadlo poslední den. Po celém týdnu plného deště nám vykouklo na 5 min sluníčko a kluci (posilněni posledními dávkami slivovice) si aspoň na chvilku ohřáli pr*ele 😀

    #45286
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    kaqpa napsal:

    A takhle to dopadlo poslední den. Po celém týdnu plného deště nám vykouklo na 5 min sluníčko a kluci (posilněni posledními dávkami slivovice) si aspoň na chvilku ohřáli pr*ele

    Nie som 4%-ný a preto “nemusím” kontrolovať mužské pr..le , ale toto ma pobavilo.:-P:-P:-D

    Pre tento rok na to už si seju.;-)

    #45322
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    492 kg zralok na prut!

    Zralok byl oznackovan a pusten.

    http://cs.wikipedia.org/wiki/%C5%BDralok_malohlav%C3%BD

    clanek

    null

    #45334
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Tááák,už dávám plnou parou sraz ve Spálově dohromady…

    Uslyšíte spoustu nových zajímavostí od Teamu Rybolov Norsko,CK Wohanka a ještě bude přednášet ředitel pobočky pojišťovny Allrisk p.Michal Kotas…

    dozvíte se spoustu zajímavostí o pojistkách v Norsku a vše co k tomu patří..

    No a zatím víc neřeknu..;-);-);-)

    #45497
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Včera jsem seděl na pivíčku ještě s Pavlem Sikorou- Pavel Sikora- námořní jachtař, Balt,Severní moře,Atlantik,Norské moře Jadran,128000 nM . Rok 1986 obeplutí Evropy ,pro tento rok mistr sportu. Povídání o objektivním nebezpečí na moři, bezpečnosti,navigaci a signalizaci….a spoustu dalších plaveb….

    Když sem to spočítal,tak za svůj život obeplul čtyrykrát rovník..a ještě něco navíc…;-);-);-)

    Náhoda mě s tímto supr člověkěm seznámila a na pátém srazu ve Spálově se s ním určitě seznámíte a poslechnete si přednášku z jeho dobrodružných výprav po světových mořích…8-)8-)8-)

    #45507
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Po přeložení a presentaci faktů z následující zprávy do češtiny jsem byl dotázán zda by to nešlo zavést i v Česku, odpověďi jsem se zdržel, ale zajímají mě názory a různé pohledy na věc:

    http://www.blv.no/lokalsider/sortland/article6253897.ece

    Fakta: Řidič 20 let, řídil pod vlivem, sjel ze silnice do zahrady. Sám na sebe zavolal policii – což bylo uznáno jako polehčující okolnost. Naměřili mu 1,78 promile.

    Trest: 21 dní vězení, 43.000 NOK pokuta, 2 roky + 3 měsíce bez řidičáku.

    Bližší info o případné škodě na plotě apod – pokud tam byl – nemám, ale zejímalo by mě jak by trestali kdyby “něco provedl” ( = myšleno zranění osob).

    Vypadá to že tyto tresty fungují, neb v sobotu ráno/dopoledne bylo ve stejné oblasti zkontrolováno 136 projíždějících vozů s výsledkem 3 řidiči na hranici, ale po opakované zkoušce po 15ti minutách všichni pokračovali v jízdě.

    http://www.blv.no/lokalsider/sortland/article6260672.ece

    #45508
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    sroubek282 napsal: Tááák,už dávám plnou parou sraz ve Spálově dohromady…

    Uslyšíte spoustu nových zajímavostí od Teamu Rybolov Norsko,CK Wohanka a ještě bude přednášet ředitel pobočky pojišťovny Allrisk p.Michal Kotas…

    dozvíte se spoustu zajímavostí o pojistkách v Norsku a vše co k tomu patří..

    No a zatím víc neřeknu..

    Ahoj letos jsem pojistku od Allrisku měl a zařídím si ji i na příští rok.Vzhledem k tomu že do Spálova nejedu, neposlechnu si novinky.Budeš sem po srazu dávat nějaké info pro nás ostatní nezůčastněné?????????Díky.

    #45509
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Jindrich napsal: sroubek282 napsal: Tááák,už dávám plnou parou sraz ve Spálově dohromady…

    Uslyšíte spoustu nových zajímavostí od Teamu Rybolov Norsko,CK Wohanka a ještě bude přednášet ředitel pobočky pojišťovny Allrisk p.Michal Kotas…

    dozvíte se spoustu zajímavostí o pojistkách v Norsku a vše co k tomu patří..

    No a zatím víc neřeknu..

    Ahoj letos jsem pojistku od Allrisku měl a zařídím si ji i na příští rok.Vzhledem k tomu že do Spálova nejedu, neposlechnu si novinky.Budeš sem po srazu dávat nějaké info pro nás ostatní nezůčastněné?????????Díky.

    Info sem dám určitě,ale určitě sem Ti sem nedám,co bude Michal Kotas vykládat..to by bylo určitě na román..;-);-)

    #45515
    Sim
    Správce
    (11307 odpovědí)

    Obrovský halibut 123kg uloven nedaleko Kirkenes.

    http://www.finnmarken.no/lokale_nyheter/article6244477.ece

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,036. až 1,050. (celkem z 3,494)

Téma ‚Zajimavosti’ nepřijímá nové odpovědi.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...