Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Uzení nejen mořských ryb

  • Toto téma obsahuje celkem 81 odpovědí. Do diskuze (35 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel ZM a poslední změna proběhla před 6 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 76. až 82. (celkem z 82)
  • Autor
    Příspěvky
  • #291012
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Michale, díky, určitě to zkusím. V zimě je na to dost času. Zatím jsem udil jen ryby a tak je čas na novinky. 😀

    #291016
    Filip Travnicek
    Účastník
    (63 odpovědí)

    Velmi zajímavé video mezi svátkama určitě vyzkouším. Jen se zeptám, nebude to maso přesolené, když je celé obalím v soli?

    #291088
    Radislav Kryl
    Účastník
    (484 odpovědí)

    mohlo by to být tím, že si ty některé makrely dlouho vozil na lodi,- že byly příliž dlouho v teple, to je moje zkušenost, zvláště makrely na to bývají choulostivé… Ale třeba Ti někdo papíše něco jiného.

    I mimo to jsou některé makrely jako blato, mají bělejší maso bez ohledu jak dlouho se vozí v lodi. Nachytali jsme je např před přístavenm a zpracovávali cca do půl hodiny od ulovení a i mezi těmito byly některé jako blato. Nevím čím to je byly na pohled z venku stejné.

     

    #291089
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    I mimo to jsou některé makrely jako blato, mají bělejší maso bez ohledu jak dlouho se vozí v lodi. Nachytali jsme je např před přístavenm a zpracovávali cca do půl hodiny od ulovení a i mezi těmito byly některé jako blato. Nevím čím to je byly na pohled z venku stejné.

    Podobný problém s “blátivým” masem jsem postřehl i u některých tresek. Myslím žene u “chaluhaček”, ale u podlouhlých a pohublých “šedivek” vytažených poměrně z hloubky ( 70 m + ). Maso na dotek “blemc”, i hůře se filetuje, nedrží tvar. Má někdo podobnou zkušenost a možné vysvětlení?

    • Odpověď byla upravena před 6 roky a 4 měsíci uživatelem Sim.
    #291091
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    <span style=“color: #3a3a3a; font-family: ‚Open Sans‘, sans-serif; font-size: 14px; background-color: rgba(20, 77, 151, 0.13);“>I mimo to jsou některé makrely jako blato, mají bělejší maso bez ohledu jak dlouho se vozí v lodi. Nachytali jsme je např před přístavenm a zpracovávali cca do půl hodiny od ulovení a i mezi těmito byly některé jako blato. Nevím čím to je byly na pohled z venku stejné.</span> Podobný problém s „blátivým“ masem jsem postřehl i u některých tresek. Myslím žene u „chaluhaček“, ale u podlouhlých a pohublých „šedivek“ vytažených poměrně z hloubky ( 70 m + ). Maso na dotek „blemc“, i hůře se filetuje, nedrží tvar. Má někdo podobnou zkušenost a možné vysvětlení?

    a vykrvujes hned po vytazeni do lodi?? To je zaklad. Ja rybu hned vykrvim a maso je super at je to makrela nebo polak. Obecnacky skoro vubec neberu, jen kdyz je blbě zasekla treba za oko nebo srele. Za mě je polak top na zdolavacku i jidlo

    #291095
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Všechny ryby po vylovení v lodi vykrvujeme.

    #291096
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Již jsem o tom psal,ryby by se měly hned vykuchat a opláchnout.U makrel je to bezpodmínečné.Vození ryb po celý den ve “vlastní šťávě” kvalitě masa škodí.V létě je ideální chladit.

     

Aktuálně je na stránce zobrazeno 7 příspěvků - 76. až 82. (celkem z 82)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Uzení nejen mořských ryb

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...