Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tvrdost odlitků z olova

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 91)
  • Autor
    Příspěvky
  • #72220
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Roman1312- myslím, že takto tě tu nikdo brát nebude. Jen to sem dej. Již mnoho nadšenců ukázalo své výrobky, které byly na profi úrovni. Kdo nic nedělá, tak nic nezkazí. Užitné vlastnosti pilkrů nejsou jen v kráse…..

    #72249
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Ahoj,meky pochybuje o tom že se na vyvažování používá zinek.Jsem laik ale je pravda že materiál z toho vyvažování neni olovo a nebo čisté olovo,při tavení se to chová uplně jinak a je to takové krystalické.Jinak protože rád vymejšlim tak jsem si odlil formu z hliníku-forma na pořád.Pilkry jsem nejprve nabarvil a potom jsem v přípravku-LAMINAČNÍ LETOXIT PR 102 M + EM 420 rozmíchal nejjemnější fosfor od firmy TREBAX-LIBEREC a tímto je přetřel,jeden jsem nechal přes den na okně a pak svítil jak baterka celou noc.Mám plno nerezových vyleštěných pilkrů/v tématu pilkery vyrobené ze železa jsou nafocené/na ty fosforové ale byla daleko větší úspěšnost,dělal jsem je pro celou partu.Takže příště jen fosfor.:-P:-P:-P

    #72250
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    #72251
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    #72252
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    #72253
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    #72254
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Jěště k tomu fosforu,ten epoxid stojí 200gr+tužidlo asi 180kč,fosfor 100gr 400kč.Natřel jsem 40 pilkrů,epoxidu zůstala víc jak půlka a zůstal i nějakej fosfor.Takže cena rozumná.Tady jsou fotky materiálu.

    #72255
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    #72257
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Ložiskové kovy na bázi olova a cínu

    Použití: výstelky ložiskových pánví a pouzder rychloběžných motorů, ložisek mlýnů, turbín, válcovacích zařízení, kompresorů, vagónů, automobilů, výstelky kluzných povrchů strojních komponentů ASMIT-PbSn6Sb14CuAs. Dají se použít i osoustružený špony z pánví kluz.ložisek-snadnější dávkování.Přidávám dokud nejsem spokojen z pevností.Tato kompozice se dá sehnat na šachtách na ČD v depech atd.Když budete mít štěstí,tak vám ji dají za darmo,protože sběrny o tento odpad nemají zájem. ASMIT jako kompozici seženete také ve slévárnách v Příbrami-ovšem to už něco stojí. Na vyvažování kol se opravdu používá Zinek-Olovo se používalo dříve dnes už asi zakázané.

    #72258
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    otta napsal:

    Jěště k tomu fosforu,ten epoxid stojí 200gr+tužidlo asi 180kč,fosfor 100gr 400kč.Natřel jsem 40 pilkrů,epoxidu zůstala víc jak půlka a zůstal i nějakej fosfor.Takže cena rozumná.Tady jsou fotky materiálu.

    JO Otta je machr.Ta epox.pr. jak dlouho usychá a je čistá-čirá?

    #72278
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Pro Harty-Jde samozřejmě o trpělivost,chce to udělat husté a pak mám takovej věšáček,po každém natření jednoho pilkru ty ostatní otočim,tu červenou hlavu mám oblepenou.Ten epoxid je čirý a doba uschnutí je taky závislá na množství tužidla,při tom poměru co jsem napsal ale tak za tři-čtyři hodinky nestejká a uplně vytvrdlej je do druhého dne.Tu hustotu ovlivnim tim kolik dám fosforu.Jinak jsem zahlédl zmínku že jsi z Varů,nepletu se?Já jsem z Ostrova.Ahoj.:-P

    #72358
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Závaží na vyvažování kol .

    V roce ( tuším ) 2011 EU zakázala vyrábět a prodávat tělíska z olova.

    I v současné době se s nimi setkáváme a to z důvodu, kdy pneuservisy se předzásobily , anebo je sundávají ze starých kol.

    Na každém tělísku je označení.

    PB – Olovo

    ZN – Zinek

    Jestli ti nejdou roztavit ZN, nezoufej.

    Stačí na to obyč 2 kg PB bomba, nerezovej hrnec.

    Dej do něj 0,5-1 kg olova a rozpusť jej.

    Vyndej strusku a nasyp 1-2 kg závažíček. Do 5-ti minut je to roztavený. Vyndek strusku a plíšky.

    Nasyp znovu 1-2 kg …………atd, atd.

    2 kg bomba a camping hořák má výkon 2 kW.

    Já používám 3,5 kW na 10 kg bombu. Tam to jde rychleji.

    U malých vah, zátěží je návratnost pomalejší.

    Jak budeš odlévat 100 g + Návratnost je ohromná na vynaložené peníze na formu, háčky, energie.

    Jak k tomu jednou čuchneš, budeš v našich řadách.

    A výsledky mohou být takovýto.

    #72359
    007krivanek
    Účastník
    (917 odpovědí)

    Nebo takto.

    #72406
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    007krivanek napsal:

    Nebo takto.

    Doufám, že dovezeš představit novinky na letošní srazy??? 8-)8-)8-)

    #72408
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    Na srazu v Praze bude Tom a Bob určitě…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 91)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Tvrdost odlitků z olova

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(14)
(110)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...