Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 459 odpovědí. Do diskuze (77 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Zbony a poslední změna proběhla před 3 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (celkem z 459)
  • Autor
    Příspěvky
  • #328510
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    #328575
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Drama v Hasfjordu

    Silny vitr a vysoke vlny tolik mlatily s lodi, ze se od mola odtrhla a vyrvala uchyt. Nastesti byla jistena vice provazy, tak zustala pobliz. Ornulf byl ve skole a ja srm udelal jefiny krok na molo z hlinikove lavky a nedokazal sem popojit ani o krok vic a pustit se zabradli. Proste nad moje sily, nejsem tolik zvyklej kdyz se podlaha naklani rychle, nepravidelne do vsech stran. A navic sem byl sam.

    Zavolal sem Ornulfovi a on pozadal o pomoc Bilala. Nevim co zrovna delal, ale behem par minut prijel i s Danielem z Big Fish Adventure. Oba v teplakach a teniskach, jakoby jeli na vylet (protoze jsou zvykly na drzny podminky) jen navlikly zachrannou vestu a pripravili sme lano se zachrannym kruhem, kdyby bylo nejhur.

    Skocili na molo a behem chvilky uvazali lana tak, aby byla lod opet bezpecne ukotvena.

    Bilal byl v sobotu v zivem prenosu pevecke souteze Stjerne kamp, jako clen poroty ve finale (jakozto vitez lonskeho rocniku).

    A dnes nam pomohl zachranit lod.

    Je to opravdu zkusenej morskej vlk 😃

    Dekujeme

    A silny vitr ma trvat cely tyden…

    #328582
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Ještě že tě Ornulf má, jinak měl loď v ústí řeky, co ústí do fjordu. Skvělý zásah!

    #328595
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Sim copak mě, ale Bilala. Já sem suchozemská krysa, ale oni sou zvyklý na vodě, kde se všechno houpe. Ale vim, jak to myslíš, díky

    Bilal když přijel a viděl to, tak řikal, že je rád, že sem tam nelez sám. Řek, že kdyby tam byl on sám, tak by tam taky nešel, že je to zbytečně veliký riziko pro samotnýho člověka.

    Takže si oddychneme, až nám počasí umožní odvézt molo a zazimovat.

    #328611
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Jedny z posledních úlovků v Sovaeru. Říjen a listopad bývá nejlepší měsíc na pozorování kosatek.

     

    #328642
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Na dnesni vecer je hlasen silny vitr, tak sem vyuzil ranniho okna, kdy nebyly vlny a prevezl sem lod do Hasviku ke strejdovi Ahmedovi 😁

    Vcera vecer sme se domluvili, ze az Ornulf pojede rano do skoly, tak se podiva, jak to vypada, zavola mi a rekne jestli je bezpecny jet.

    Z pristavu sem dosel pesky ke skole, kde sem si vzal Ornulfovo auto.

    Kdyz uz sem byl v Hasviku, tak sem sestavil na nakup v Coopu, maji tam Halibutí a Tresčí polstare.

    #328643
    tom
    Účastník
    (171 odpovědí)

    Na dnesni vecer je hlasen silny vitr, tak sem vyuzil ranniho okna, kdy nebyly vlny a prevezl sem lod do Hasviku ke strejdovi Ahmedovi 😁 Vcera vecer sme se domluvili, ze az Ornulf pojede rano do skoly, tak se podiva, jak to vypada, zavola mi a rekne jestli je bezpecny jet. Z pristavu sem dosel pesky ke skole, kde sem si vzal Ornulfovo auto. Kdyz uz sem byl v Hasviku, tak sem sestavil na nakup v Coopu, maji tam Halibutí a Tresčí polstare.

     

    Tak ta předpověď to je opravdu síla….

    #328644
    Milan Čechovský
    Účastník
    (146 odpovědí)

    Na dnesni vecer je hlasen silny vitr, tak sem vyuzil ranniho okna, kdy nebyly vlny a prevezl sem lod do Hasviku ke strejdovi Ahmedovi 😁 Vcera vecer sme se domluvili, ze az Ornulf pojede rano do skoly, tak se podiva, jak to vypada, zavola mi a rekne jestli je bezpecny jet. Z pristavu sem dosel pesky ke skole, kde sem si vzal Ornulfovo auto. Kdyz uz sem byl v Hasviku, tak sem sestavil na nakup v Coopu, maji tam Halibutí a Tresčí polstare.

     

    Ahoj Zbony, ty polštáře vypadají skvěle. Škoda, že se nevracíš na vánoce vzal bych je pro moje špunty. 🙂

    #328651
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Na dnesni vecer je hlasen silny vitr, tak sem vyuzil ranniho okna, kdy nebyly vlny a prevezl sem lod do Hasviku ke strejdovi Ahmedovi 😁 Vcera vecer sme se domluvili, ze az Ornulf pojede rano do skoly, tak se podiva, jak to vypada, zavola mi a rekne jestli je bezpecny jet. Z pristavu sem dosel pesky ke skole, kde sem si vzal Ornulfovo auto. Kdyz uz sem byl v Hasviku, tak sem sestavil na nakup v Coopu, maji tam Halibutí a Tresčí polstare.

    Ahoj Zbony, ty polštáře vypadají skvěle. Škoda, že se nevracíš na vánoce vzal bych je pro moje špunty. 🙂

    však se dají pohodlně koupit tady v Cr. Viděl jsem je skoro v každých ryb.potřebách

    #328686
    Pavel Neužil
    Účastník
    (65 odpovědí)

    Ahoj, jak je to vlastne s ted s moznosti cesty do Norska? Sice uz to neni aktualni, ale mozna v lednu nebo unoru zase bude. Letecky ci autem, ale spis letecky, nechce se mi ridit tech asi 40 nebo kolik hodin. Dekuji

    #328687
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Těžko říct,co bude na jaře. Stále platí nutnost karantény a destinace na Soroya ji neposkytují. Asi bude požadován pro cestování test,vakcinace,t.zv. Covidpas. Že by se situace vrátila zpět,před r.2020 nevěřím. Bude to jiný svět,už teď je.   Letecky to jde do Alty,Tromsa,a pak si půjčit auto nebo možná je spojení s přestupy až do Hasviku,to bude vědět Sim. Já tedy z Čech nic nenašel.

    #328688
    Pavel Neužil
    Účastník
    (65 odpovědí)

    Aha, dekuji. Myslel jsem si, ze to bude stat za prd, i kdyby Soroya poskytovala karantenu, tak se nepotahnu do Norska, abych sam sedel v karantene. Sveho casu letala letadla do Hasviku rovnou z Osla s nejakym prestupem myslim. Takze se jevi, ze je to vyresena situace, nikam nepojedu. Ale samozrejme nikdo netusi, co bude na jare. Ze pro cestovani bude casem nejspis potrebna vakcinace neproverenou vakcinou je dost pravdepodobne. Ahoj.

    #328689
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Tak ta karanténa tam není tak hrozná.Nemůžeš do hospody,které tam nejsou,v obchodě ti nakoupí pronajímatel.Ve filetárně se nemůžeš družit s jinými skupinami.Na ryby a do přírody můžeš.V březnu,dubnu jsi většinou rád v chatě,pakliže nemáš sněžnice,běžky (stopy tam nebudou),můžeš si půjčit sněžný skútr.V kopcích mohou padat laviny,v minulosti prý v Sorvaeru zasypala několik domů. Hlavně se vůbec dostat přes hranice ČR…..

    #328690
    Pavel Neužil
    Účastník
    (65 odpovědí)

    Ja byl na Soroyi jenom jednou a bylo to na konci dubna. Mel jsem sebou kajak, takze kdyz byly asi 3 metrove vlny a neslo jen na motoraku, jel jsem se projet na kajaku. Byla to dost legrace, jak jsem letal nahoru a dolu :-). Sjeznice jsem mel take a vylezl jsem na kopec nad Hasvikem a pak to vzal nekam dozadu smerem k benzinove pumpe. A stopem zpatky 🙂

    #328695
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Po tomhle “očistci”,jsi rád na chatě. Za slunečna  -8.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 421. až 435. (celkem z 459)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...