Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 459 odpovědí. Do diskuze (77 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Zbony a poslední změna proběhla před 3 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (celkem z 459)
  • Autor
    Příspěvky
  • #328213
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Michale, tam jsou kosatky?

     

    #328221
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Na protejsich kopcich uz napadl prvni snih a predpoved na tyden hlasi i nulove teploty a dalsi sněžení. Zima je tu

    #328235
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    A uz je to tu, první poprašek v Hasfjordu

    #328263
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Krmení pejsků občas bývá i srandovní záležitost, sledovat ty ksichtíky, co dělaj, když se snaží chytit jídlo.

    Za fotky vděčím fotografu: Daniel Lilleeng, byl tu s Hollow Hearts

    #328270
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Podzim a zima na severu nabízí spoustu nádherných scenerií, včetně polární záře.

    #328280
    Paradoxxx
    Účastník
    (151 odpovědí)

    Přiložené fotky mi do hlavy vkrádají myšlenku, že hafani jsou krmení lepším masem, než čím krmí doma mě 🙂

    #328281
    Franta
    Účastník
    (358 odpovědí)

    Přiložené fotky mi do hlavy vkrádají myšlenku, že hafani jsou krmení lepším masem, než čím krmí doma mě 🙂

    Přesně. Dneska byl v kantýně losos a pejsci by možná nad tím ohrnuli nos :-).

    #328282
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Paradoxxx a Franta: ano kluci, pejskové dostávají jen to nejlepší. Granule určené pro tažné psi v extremníh podmínkách, mleté maso od firmy, která se specializuje na výživu tažných psů a lososa. Losos který dostávají naši pejskové pochází ze zpracovny v Breivikbotnu, takže tam ho vyfiletují a to, co zbyde (páteř se zbytky oranžového masa, ploutve, hlavy … ) tak by museli vyhodit. A Ornulf se zná s majitelem té zpracovny, tak si vždy zavolají, zajedeme tam, naložíme pick-up a je vyřešeno. Je to “odpad” který oni neprodají a my ho zpracujeme beze zbytku.

    Mimochodem už sme zkoušeli vybrat kousky a dát je na gril, byla to mňamka ….

     

    Radek: Ano v okolí Soroya je mnoho druhů velryb, mezi nimiž je i kosatka

    #328284
    radek
    Účastník
    (681 odpovědí)

    Teď mě zaujal ten losos, vždycky jsem toužil po lososu , aby byla nějaká fabrika nedaleko mého loviště, povedlo se mi to za 21 návštěv Norska jen 2x. Takže otázka, dal by se koupit losůsek u Vás na Soroye? Tam by mohl být ještě lepší, než ve středním Norsku a hlavně bude levnější, než v krámě.

    Můžeš klidně SZ.

    Jinak na auto již jsem obrázky koupil na netu, cca po 5-10EUR, takže už se těším, jak k Vám na sever pojedu svým vytuněným fordím speciálem, asi udělám specielní odkaz kde budete sledovat , jak se standardní Ford Tranzit mění na rybářský speciál. Třeba mě někdo pochválí, moje stará zatím jenom nadává :-))

    #328306
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Radek

    Losos se dá koupit v obchodě v Breivikbotnu, kde ho zpracovávaj, ale z 99% je to losos z farmy nikoliv divokej, a cenově asi nebude levnější než v obchodě v Čr. Pouze bude z severní oblasti. Ceny má smysl řešit v aktuálním dobdobí, podle nabídky.

    Na autíčko se rozhodně těšíme, určitě dávej info a fotky, jak se to rýsuje.

    #328309
    Ice
    Účastník
    (206 odpovědí)

    Krásné srovnání fotka západu od Ornulfa z Hasfjordu a foto z Donesfjordu, kde bývá zima tužší a delší.

    #328353
    Sim
    Správce
    (11222 odpovědí)

    Pokračování příchodu zimy na Soroya.  Foto Anne Olsen-Ryum.

    #328417
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Byl sem opet v Breivikbotnu pro lososa pro pejsky. Pri zpatecni ceste sem nad Hasfjordem videl se vznaset Orla, z dalky sem meslel, ze je to dron, protoze “plachtil” s roztazenymi kridly a nesl se na proudu vzduchu a vypadalo to, ze stoji na miste. Foto bohuzel jen z mobilu, ale byl obrovskej.

    Ørnulf byl zkontrolovat klece na krabi a chytil plnou bednu. Vetsina byla mala, tak je hodil zpet, ale par jich bylo pouzitelnejch, tak si zase namastime bachory.

    #328427
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Prave ted, diskoteka, 5minut a hned to bylo pryc. Foto z mobilu (rezim noc – snima to jeden snimek 5vterin)

    #328428
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    Prave ted, diskoteka, 5minut a hned to bylo pryc. Foto z mobilu (rezim noc – snima to jeden snimek 5vterin)

    Nádhera i když to je focene jen telefonem.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 406. až 420. (celkem z 459)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...