Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 741 odpovědí. Do diskuze (82 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 4 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 706. až 720. (celkem z 742)
  • Autor
    Příspěvky
  • #317342
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Pejsci byli dost hlučný a štěkali jak zběsilí, když sem je šel “ráno” krmit, a všichni byli otočeni na příjezdovou cestu. Když sem se podíval blíž, byli tam 3 zbloudilí sobíci, tak sem je vyhnal pryč, aby se navzájem nestresovali.

    #317343
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    S novým objektivem 600mm jsem zkusil znovu vyfotit měsíc, ale je to náročné, přibližuje to natolik, že je potřeba mnohem větší stabilizace, než obyčejný stativ, trošičku se to stále klepalo, takže obraz není nejotřejší. Pořád je co zlepšovat.

    #317349
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Zbony veliký poklona , myslím že nebudu chtít fotky od Anny ale počkám si na tebe . Sice tomu nerozumím , ale líbí se mi fotky čím dál víc :-), jak to je se soby sámové je přece vozí na pevninu nebo na soroy je to jiné ?

    Loni jsem byl jen tak na jarním výletu v březnu u tromsa bylo super , že mě nájemce vyzvednul a od letiště jsme byli za 40 minut v ubytku jak se dá dostat z tromsa někam k vám aniž by musel někdo jezdit autem, to je opruz. Není tam vlak třeba Tromso Alta ?

    Máme super levné letenky z Gdaňska do Tromsa , ale pak do Hasviku to vychází 2 x tolik.

    D

    #317358
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    David

    Děkuju moc, potěšil si me.

    Samove presouvaji sobi na zimu na pevninu, letos maji pekne spozdeni, takze je presouvaji nyni. Opet nakladni lod na konec fjordu, kde nalozi nekolik set sobu a preveze.

    Jo doprava na Sørøya, to je tema samo o sobě. Letenky z Tromsø jsou drahy, protoze je lita jedina aerolinka. Z Tromsø o jine variante nevim, bohuzel, jedine letet.

    Ale pokud mas super levne letenky do Tromsø, tak kdyz pak vezmes Tromsø – Hasvik, tak dohromady to vyjde rozumne ne?

    #317361
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Ačkoliv je již přesun sobů v plném proudu, tak neustále při tréninku s pejsky potkáváme jednotlivé sobíky kolem cesty.

    #317370
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Michal,čím kŕmiš pejsky,aby boli stále v kondícii? Pre toľko psov to musí byť aj finančná záťaž,nie?

    #317371
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    JAKABO

    ráno granule a večer buď losos, nebo maso, které se vyrábí speciálně pro tažné psi. Neni to levná sranda …

    Ryby z moře (tresky a halibuty atd) jim nedáváme, protože ve srovnání s lososem nemají takovou výživovou hodnotu.

    A teď když začlo mrznout, tak dostávají více, a ti, kteří jsou v aktivním tréninku na závody, tak dostávají ještě více, aby se udrželi.

    Jinak od včerejška Ornulf ze svého týmu, se kterým sme jezdili ve dvou spřeženích 6 a 6 psů, aby se trénovalo víc lídrů ve předu, tak z nich teď vybral 10, se kterými jezdí v kuse.

    Takže Husky V10 Power 😀 a opravdu jsou silný, čtyřkolku roztáhnou bez problémů i když mam zařazenou rychlost 😀

    Teď se pejsci budou trénovat postupně na stále delší a delší vzdálenosti a sledovat, jak se chovají na cestě zpět, když jsou unaveni a jak budou jíst po tréninku, protože to je nezbytně důležité, aby byli schopni jíst, i když jsou utahaní. Jinak sice můžou být silní, ale pokud po čas přestanou jíst, tak hodně se hodně rychle vyčerpají a zastaví.

    #317384
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Hollow Hearts v Hasviku v kostele. Jedná se o hudební skupinu, ve které hraje Mikael Jacobsen, Ornulfův syn.

    Mají krásné pohodové písničky (můžete najít na youtube)

    Požádali mě, abych jim udělal nějaké fotky, pouze z dálky, detaily že mají už zpracované. A vzhledem k tomu, že sem uvnitř nikdy nefotil(umělé osvětlení, stíny, nedostatek světla, pohyby), tak sem byl docela vybobkovanej, co z toho vyleze… a upřímně … nic moc, moje nároky to nesplnilo …

    Ale hráli krásně

    Moje nejoblíbenější: Into the city

    #317391
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Aktuálně -7 stupňů a bezvětří, brzké západy slunce nabízejí krásný výhled.

    #317409
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Krásně nasvícený Hasvik z dálky

    #317412
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Ornulf přivezl z Alty nové maso pro pejsky, bloky zmrzlého masa vyráběného s výživovými hodnotami speciálně pro tažné psi. A protože také přivezl auto na valníku k opravě a raději sme neodpojovali valník, aby se dalo zacouvat s autem dolů k mrazákům, tak sem to udělal severskym “línym” způsobem. Postavil sem Polaris Ranger 4×4 vedle Ford Ranger 4×4, pickup vedle pickupu a naládoval nákladový prostor. Převezl vše dolu a pohodlně vyložil … pohodička …

    #317419
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Stále tu straší měsíc, tak mi to nedalo a zkusil sem znovu

    #317472
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Brzy ráno trochu foukalo, tak cesty mimo hlavní silnici byli trochu zafoukané.

    Ale pejsci to s nadšením probrodili, a občas v hlubšim sněhu zabořili hlavu, aby se zchladili.

    #317489
    Sim
    Správce
    (11217 odpovědí)

    Až si budete stěžovat, že u nás napadlo 5cm sněhu. Tak si vzpomeňte na Sámi, jak těžký život za polárním kruhem mají. Zaujalo mě, že na dírkách umí používat sítě.

     

    #317518
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Sluníčko se ukazuje už jen těsně nad horizontem a jen na krátkou chvilku. Týden od teď už nebude vidět vycházet vůbec.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 706. až 720. (celkem z 742)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(108)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...