Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 741 odpovědí. Do diskuze (82 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 4 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 691. až 705. (celkem z 742)
  • Autor
    Příspěvky
  • #317171
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    S pejskama sme dnes zajeli i za Hasvik a otáčeli se kolem Bestemors house

    #317214
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    JAKABO

    polární záře: děkuju za názor, nicméně jestli je záře “rovná nebo točená” neovlivní žádný fotograf, to je zkrátka to, jak daný přírodní jev vypadá v danou dobu. A vzorkovnice RAL je zajímavý ukazatel 😀 nicméně pro focení né úplně průkazný, Anna má záři “zelenější” protože se pak s každou fotkou crcá desítky minut v počítači. Také je jednoduše zřetelné, že Anna má fotky (obzvláště krajinu pod září) podstatně světlejší, což je způsobeno pravděpodobně delším časem závěrky, a samozřejmě prací v pc.

    Já mam noční fotky rád tmavé, protože sou blíže realitě. Když fotim, tak chci aby snímek co nejvíce odpovídal realitě, né aby byl “plakátově krásnej”

    Ale děkuju za zpětnou vazbu, napovídá mi to minimálně to, že se lidem pravděpodobně víc líbí ta “zkreslená krása” víc než realistický obraz.

    Uvidíme co, z toho vyleze v budoucnu 😀

    Na víkend opět hlásí předpověď silnější záře, tak uvidíme, jak bude přát oblačnost a viditelnost.

    Díky a zdar

    #317215
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    osobně nemám rád upravované fotky..je to jako kurwení historie tím, že rusové neosvobodili Prahu, že v Lidicích byl kolaborant..atd…viděl jsem video kde upravovali fotku louky tak, že ve výsledku barvy kytek neodpovídaly přírodě a že tam zrovna nebyl život tak z jiné fotky vykradli čmeláka a přidali ho jak přistává na kopretinu kterou do tý fotky taky vložili…

    #317218
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Sachlj

    Osobně taky nemam moc rád ty “dokonale” vypadající obrázky, ale každému se líbí něco jiného. A grafici si nějak vydělávat musí 😀

    Ono je upravovat a “upravovat”, já třeba každou fotku proženu počítačem, a většinou s ní nic moc nedělam, akorát upravim korekci objektivu(každý objektiv má mírné zkreslení) někdy i upravím deformaci(větší zkreslení, zaoblení v krajích, které korekce neodstaní) a pak už jen vyvážim teplotu barev(což ovlivní odstín celé fotky) a většinou si pohraju se světly a stíny.

    Pro ukázku zasílam 2 obrázky, ten tmavší a žlutější je originál, tak jak se zaznamenal při pořízení snímku, ten světlejší je po 2minutách v pc … narychlo …

    Nechci změnit podstatu fotky, upravuju jen, abych doladil detaily, které mi při vyfocení utekly.

    V obou případech je fotka dost neostrá, ale to se dá spravit jen do malé míry, pokud je fotka rozmazaná pohybem, tak to nezachrání ani svěcená voda …

    #317221
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    Asi ma zaujíma, ako vlastne polárna žiara vyzerá v skutočnosti:-)

    #317222
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Stipko

    Tak prilet ted v zime 😉

    #317232
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Při večerním tréninku cca 19-21h večer sme u hotelu potkali pluh, ten přibrzdil, i když měl spoustu místa, tak z ohleduplnosti.

    Po cestě dolu k trajektu sme potkali někoho venčit nějaký malý 3 trhače 😀 a psi ve spřežení po nich ani nekoukli, byli krásně soustředěný dopředu. V zatáčce před trajektem procházela akorát Ornulfová maminka, tak sme přibrzdili pozdravit a mazali sme dál.

    #317261
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Stipko

    jinak polární záře vypadá realisticky nějak tak, jak ji fotim já, někdy slabší, někdy silnější, ale v podstatě tak. Tma a zelený šmouhy 😀

    A kdybys chtěl tuhle zimu přiletět, tak je možnost, na únor už máme několik poptávek.

    Pobyt je v novém Hasfjord III a délka záleží čistě na dohodě, pronajímá se na denní bázi, jak kdo potřebuje.

    Letadlem do Hasviku, tam s vás vyzvedneme a pak na barák.

    Polární záře, pejsci, dva metry sněhu a tak 😀

    #317266
    Marin
    Účastník
    (51 odpovědí)

    Polární záře, pejsci, dva metry sněhu a Zbony obecný !!!  :-)))

    Zbony Ty jsi démon v té kose tam. Ale máš tam klid od té naší civilizace. Já bydlím 700m vysoko a my tady máme taky jen 2 roční období – jen zima a kurevská zima 🙂 Ale Soroya – to je jiná liga 🙂

     

     

     

     

     

     

     

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 4 měsíci uživatelem Marin.
    #317268
    Marin
    Účastník
    (51 odpovědí)

    Pánové mám prosbu. Uvažuju o půjčení té větší lodě na Soroyi – místo Kvaerno 50HP, tak z rozežranosti zkusit Kvaerno 115HP. (O Kaasbolu nemluvě, ale to už by bylo moc :-))

    1)  Jezdil s tím někdo z vás?   Zkušenosti…?

    2) Jakej je cenovej rozdíl v pronájmu?

    Předpokládám, že to bude bezpečnější, kdybychom měli roupy jezdit z Hasvaagu někam až do tramtárie za Sorvaer atd. A bude to samozřejmě víc žrát. Díky všem.

     

     

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 4 měsíci uživatelem Marin.
    #317271
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Polární záře, pejsci, dva metry sněhu a Zbony obecný !!! :-))) Zbony Ty jsi démon v té kose tam. Ale máš tam klid od té naší civilizace. Já bydlím 700m vysoko a my tady máme taky jen 2 roční období – jen zima a kurevská zima 🙂 Ale Soroya – to je jiná liga 🙂

    Díky 😀 “Zbony obecný” 😀

    Ornulf vždycky vtipkuje, že tady je 8měsíců zima a 4 měsíce hodně špatný podmínky na lyžování 😀

    Žádná krutozima tu néjni, ale k -10 to občas sleze. Teď se to houpe kolem nuly až -5

    Dneska sem zase šůroval sníh, trochu(spadlo ze střechy z filetárny) … než to umrzne a vytvrdne

    #317300
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Přidám pár aktuálních obrázků z Hasviku. Soroya je těžce sevřená mrazem a sněhem.

     

    #317301
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    Pánové mám prosbu. Uvažuju o půjčení té větší lodě na Soroyi – místo Kvaerno 50HP, tak z rozežranosti zkusit Kvaerno 115HP. (O Kaasbolu nemluvě, ale to už by bylo moc :-)) 1) Jezdil s tím někdo z vás? Zkušenosti…? 2) Jakej je cenovej rozdíl v pronájmu? Předpokládám, že to bude bezpečnější, kdybychom měli roupy jezdit z Hasvaagu někam až do tramtárie za Sorvaer atd. A bude to samozřejmě víc žrát. Díky všem.

    Ahoj, jezdil jsem na všech lodích, co tě zajímají. Mě se nejvíce líbil Kaasboll 660. Je rychlejší než Kvaerno 22ft 115HP. Má menší spotřebu. Chytali jsme na něm 4 rybáři. Má hadici, kterou okamžitě opláchneš loď, na konci neumíváš zaschlou krev. 4x držák na prut pro lov halibutů. A hlavně má giroskop, který ti neustále vyrovnává loď, aby dobře seděla ve vlnách. Nejlepší loď, co jsem v Norsku zatím potkal.

    #317329
    JAKABO
    Účastník
    (2998 odpovědí)

    Ahoj Michal/Zbony/.  Trochu Ťa vyskúšame, či vieš.  20.7.2013 sme boli u Ornulfa na návšteve a mal tieto mláďatá/ na foto/. Ktorí sú to teraz?  Mená a foto.

    Nápoveda-  Gaučová princezna to není.

    #317331
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    JAKABO

    Ahoj, vzhledem k tomu, že je to 6 let a těm štěňátkům je tak 6 měsíců, tak spoustu těch psů už nemá, nenechal si všechny a z těch šedivých máme jen starší, takže ty to nebudou. Jediné co mi nějak připomíná něco ze současné smečky je ten žlutej, pokud je to on, tak je to “Tágo” 😀

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 691. až 705. (celkem z 742)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...