Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 741 odpovědí. Do diskuze (82 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Sim a poslední změna proběhla před 4 roky a 3 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 742)
  • Autor
    Příspěvky
  • #316913
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Bilala po celou dobu provázel jeho klub fanoušků v modrých tričkách, na finále v televizním studiu bylo 117 modrých fanoušků 🙂

    Mezi fanoušky ve finále byla i starostka Eva z Hasvik komune(okres).

    Porotci se vždy oblékli tématicky, takže když se rapovalo, tak se patřičně vyšvihli 😀

    Bilal na svém úspěchu tvrdě dřel a od začátku makal na tom, aby vyhrál, ale když došlo k tomu okamžiku, když od poroty zaznělo, že vítězem je BILAL, tak samozřejmě byl dojatý 🙂

    #316926
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Stipko

    Mola uz jsou davno pryc, odvezli sme je uz 12 a 13.10, kdyz bylo krasne a klidne more, ted bysme meli velke problemy a starosti

    Turisticky rybari uz tu nejsou

    Dekujeme, vyridim

    #316927
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    A ja mam letos Vánoce už vyřešený. Mám splněno a překročeno 😀 😀 😀 pořídil sem si 3 objektivy:

    14mm f2.8 (široký záběr ideální na polární záři a krajiny)

    100mm f2.8 (portréty – pejskové, detaily)

    150-600mm f5-6.3 (tuleni, orli, špionáže 😀 😀 )

    Všechny sem pořídil v norsku na finn.no (něo jako bazoš) použité z druhé ruky od majitele, vše v porádku, vždy platba předem přes vipps(aplikace v mobilu, kde je bankovní účet propojen s telefonním číslem a vy posíláte peníze z telefonu na telefon a převod se ukáže okamžitě) doručení poštou bez problému (pomalejší jak šnek, ale funguje to)

    Například ten Canon 14mm f2.8 L II je profesionální objektiv, který se nový v Čr prodává za 58.000 (nejsem j*bnutej, abych platil tolik) a použitý se pohybuje kolem poloviny, … ale já našel objektiv, který byl dost použitý a měl pár menších škrábanců na předním skle (absolutně bez vlivu na kvalitu obrazu) jenže zhýčkaný norkové to nechtěli, tak sem ho koupil za podstatně nižší cenu … a plně funkční 🙂

    Vyberu na finn.no domluvim s prodávajícim, pošlu peníze, on pošle zboží, funguje to, žádný podrazy, všechno v pořádku … to se mi tu líbí

    Mimochodem ty pejskové byli foceni s 14mm a 100mm a polární záře s 14mm

    A Sigma 150-600 je jak bazuka 😀 má 2kg(pouze objektiv) a těšim se až se tu vyjasní, abych mohl odzkoušet nějaké přibližovací fotky 🙂

    * zapomel sem zminit, ze navzdory tomu, ze v Norsku je vsechno drahy jak prase, tak elektronika je tu za stejne(nekdy i o par procent nizsi) ceny jako v cr. A pouzite veci jeste levnejsi. Norkove maji totiz obrovskou kupni silu, a jak nevedi co s prachama tak furt kupujou novy televize, tablety, mobily, fotaky atd, tak se ceny spotrebni elektroniky drzi nizko

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 5 měsíci uživatelem Zbony.
    #316938
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Dny se zkracují a tmy a sněhu přibývá. Jediná obrana je čelovka a sněžná fréza a do útoku 😀

    #316956
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Foťáci se mi líbí ale já mám ruce volšový a oči slepý. Aspoň ždibek znalostí Drtikola kdyby se mi dostalo. Ale otázka. Pro nás středoevropany s geny a dna někde z ukrajiny je těžké se přesídlit k moři. Aspoň podle zažívacího traktu. Nemáš občas “hradčanský komplex” ? A nutnost namastit si hubu pořádným vepřoknedlozelo? Pořádnej gulášek , svíčková se šesti? švestkový knedlíky? bramborák? prdelačka? smažák s tatarkou? smaženej kapr a bramborovej salát?

    #316971
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    sachlj: tak přímo popsaný choutky tak úplně nemam, ale trpim noční žravostí 😀 což sem měl ještě než sem přiletěl na Soroyu, takže z toho těžko můžu vinit podnebí. Je pravda, že ten vzduch je tu jinej a líp tu chutná všechno. A jídla sou tu dost rozmanitý, takže nějakym vyloženym nedostatkem něčeho konkrétního nestrádam.

    A je pravda že v sezoně, kdy je zde spousta českých hostů, tak často využiju pozvání na oběd/večeři, kde třeba i ten knedlíček se zelim, bramborák, nebo bramborový salát bývá v menu. Za to samozřejmě děkuju každému, kdo mě pozval a omlouvám se všem, kde sem k jídlu nepřišel, nebo přišel pozdě, ono totiž naplánovat si tady práci a volno v sezoně na konkrétní čas je docela nemožný 😀

    #316980
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Zmiňoval sem jeden ze tří nových objektivů Sigmu 150-600 jako špionážní 😀 a dnes sem zachytil dva piloty, který hráli na honěnou nad Soroyou, asi letěli na dovolenou a už tam měli být včera 😀 letěli kousek za sebou, a když přelétali nad námi, tak sem je vypleskl z větší blízkosti, to jedno letadlo má zcela zřetelný nápis aerolinek Qatar, ale to druhé podle barev nepoznám.

    Další obrázek je orel, který kroužil nad Hasfjordem. Jednou z fotek je detail na kamenný sloup na kopci protější strany Hasfjordu, který lze z kempu vidět jako malinkatou tečku 🙂

    #316981
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Při dnešním tréninku pejsků sme hned po startu asi 300m potkali sněžný pluh, který uhnul lehce do strany, takže sme mohli v klidu projet a hned za ním asi 50m pošťák, který neměl žádné místo, kam uhnout, tak sem přidal plyn a procedil to kolem zrcátko na zrcátko a vyšlo to 😀 pejskové se ani neohlídli, když sem je pobídl, tak to prostě napálili rovně a neřešili, že něco jede naproti 🙂

    #316986
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    Denně postupně pracuju na nových domečcích pro pejsky, které se musí nejdříve poskládat, vyřznout otvor na vchod, oříznout vršek, aby střecha seděla hladce, nabarvit (v zimě to schne několik dnů) osadit vchod dalšími kusy dřeva(límec, aby nefoukalo dovnitř) zpevnit rohy zevnitř, položit podlahu, nasadit střechu, usadit na paletu a ta dááá .. domeček ready 😀

    #316996
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahoj Zbony, nádherné fotky a super povídání, krásně se to čte. Miluji norsko a vše kolem toho a dle toho co píšeš tak ty taky. Nemít už tady zázemí tak jsem tam . Když dáš ty domečky na paletu, tak jim tam musí zespodu hrozně táhnout , promrzá to i zespodu, dáváš jim dospod nějaký izolant , polystyrén?

    Jinak super díky

    David

    #316999
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    David

    Ahoj, díky, tady si clovek zvykne rychle.

    Domecek ma i ze spodu podlahu, nejakou desku, nebo prkna, aby tam nefoukalo a na podlahu davame suchou slamu, ktera je hreje. Pejsci ji milujou, takze kdyz zasustim se slamou, vsichni vyskocej z domku a zacnou rajtovat, aby upoutali pozornost a dostali taky. Slamu pravidelne menime/doplnujeme podle potreby, aby byla sucha a bylo ji dost, hlavne v zime.

    #317011
    sachlj
    Účastník
    (401 odpovědí)

    Taky to někde psali jak na boudu pro psa. Psali že pod psa raději balík slámy nebo sena, že se v tom zavrtá a hřeje to přirozeně. V žádným případě ne deku, ne polystaren. Polystyren oni nejraději rozkousají a sežerou. A do deky se nasaje vlhkost a pak de fakto mrazí místo toho aby hřála. To se spíš doporučuje sendvičová stěna a podlaha a tam seskládat vrsty, já bych tam dal polystyren a hliníkovou termoizolační folii.

    #317037
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahoj,

    jo slámu dávám taky , pes ji opravdu miluje 🙂 ale i tak mám pod dřevěnou podlahou 10 polyš , samo že se k němu pes nesmí dostat , mezi paletu a domek . ale stejně sou boudy zapadané sněhem tak zespod  to asi nepromrzne, něco jiného je u nás , sníh žáden a mráz to pak promrzne naskrz a jak se říká od noh musí být teplo:-).

    Už si dal klece na humry ? Nebo tam žádní nejsou tak vysoko?

    D

    #317045
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    David

    bývali tu krabi, ale už sou pryč, takže klece na krabi už jsou zazimovaný

    A pejskům ani nijak nepodkládáme podlahu, pouze tu slámu dovnitř. A sněhu tu bývá dost, to je důvod, proč je každá psí bouda na 3 paletách, aby hned nezapadala sněhem.

    #317046
    Zbony
    Účastník
    (736 odpovědí)

    teď sem se v rychlosti prohraboval staršíma fotkama, tak na mě vybafnul Aragorn

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 661. až 675. (celkem z 742)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...