Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov na ostrově Sandoy

  • Toto téma obsahuje celkem 107 odpovědí. Do diskuze (28 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel David a poslední změna proběhla před 9 měsíci a 1 týdnem.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 108)
  • Autor
    Příspěvky
  • #307989
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Pandion: že se nestydíš takto se zřídit…já si tady každý večer s nábožnou úctou otvírám jedno pivo za celý den a piju ho 2 hod. abych mi co nejdéle vydrželo a Ty tohle…((-: Samozřejmě si dělám srandu a sám bych si jich dal klidně víc  (-:     Naštěstí odvykačce a jedinému pivu denně ještě vím kde bydlím a je to opravdu Sandoy jak píše ZM (tímto ho zároveň zdravím) Dokonce i Tobě jsem to psal správně.Stačí zadat Sandøy Møre og Romsdal a máš to hned.

    ZM: dnes fouká jižní vítr,který téměř se 100% jistotou přinese polakům chuť lovit. Jestli to vydrží až do večera a nebude zrovna fičák,nebo kroupy,( a hlavně jestli se mi bude chtít) vezmu kameru a pokusím se něco natočit.Musím ale posílit výzbroj.Včera mi to dvá utrhli a věřím,že měli metr,možná víc.Vůbec jsem je nemohl odlepit…

    #307992
    Pandion
    Účastník
    (248 odpovědí)

    Chlapci, chlapci, otázka začíná být komplikovanější. Jeníku při zadání tvého doporučení ” Sandoy More og Romsdal” vyleze na gůůůůůůglu ostrov Haroy. Jižně od Alesundu je potom skutečně ostrov Sandsoy. A včera jsem měl velmi vyjímečně 2 plechovky 0,5 l. Podívejme se tedy všichni znovu na mapy kde to vlastně Jendo chytáš. Je to Sandsoy, nebo ostrov Haroy. Jinak díky za srandu mám rád tento humor. Tak šup šup chlapci, otevřít mapy a hledat.

    Pandion

     

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 11 měsíci uživatelem Pandion.
    #307994
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Já to mám nalezené dávno,teď se mi tam objeví vždycky Sandoy Post i Butikk. Tam mají i pivo,ne? Proč tedy pít jen jedno denně? Za 25 je Tuborg. To je multikulturní cena.

    Moji kolegové na lodi minulý týden chytali na pruty 30-300g (ano i takové pruty se vyrábí) a sestavu tzv. “na hulváta” , což představuje 110g červený jig s malým twistrem na háčku a jejich celkem úspěšné chytání i na 10m bylo akorát přerušováno výkřiky “Už zase visím”! Ani polakům kolem 90 nemuselo být povolováno, na rozdíl od mého stylového chytání na slabší nářadí se zurčící brzdou i u 70,na které bylo pohlíženo s despektem,že se s nimi  dlouho tahám a vzbuzuju plané představy o velké rybě. Podle mne na tuto sestavu “na hulváta” ryby útočily z pocitu ohrožení než jako na potravu.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 11 měsíci uživatelem ZM.
    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 11 měsíci uživatelem ZM.
    #307999
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Pandion: no tak to máme obá těžký…já kdykoliv zadám mnou popsané, objeví se mi ten můj. Ty použiješ stejný vyhledávač, tam zadáš to samé co já a objeví se Ti ten Tvůj….mají v tom hold ti soudruzi z NDR,jak psal kolega, opravdu bordel  (-: No není to nijak podstatné. Hlavně že trefím domů….

    ZM: však ono na ten tuborg také dojde. Zatím se mi ale do piva za 90,- (mají ho tady za 32,-) ještě nechce, proto se snažím vydržet co nejdéle. Dnes jsem připravil prut 50-80g a o něco větší návnady + silnější monofil. Takže zatím žádná divočina…

    #308008
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Ďakujem 😀

    #309302
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Tak už jsem z ryb doma. Dnes a nejspíše i pár dalších dní, si ve středním Norsku asi zachytá málokdo. Možná ve fjordech. Vítr a vlny podobné těm na obrázku (5 m), nám rybolov znepříjemňují. Takže jestli jste ne tom podobně, něco dobrého na zub a flašky na stůl(-:

    A ještě něco málo ze včerejška. Po letech ježdění po různých kempech Norska, padly rybářům osobní rekordy až zde,na ostrově Sandoy. A důkaz, že pro mnohé nezbytná pletenka není zase až tak důležitá jak si myslí. Tyto ryby byly uloveny na proutek 30g a vlasec 0,18. Můj prut 50g s pletenkou je jim pouze pro smích…Dnes a ani zítra, se nám úlovek ale asi potvrdit nepodaří.Fouká a foukat bude…

    Vyuzený mník skončil v plechovkách…

     

    #309306
    IGORECKO
    Účastník
    (586 odpovědí)

    Môžem recept? Ďakujem!

    #310055
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Mé oblíbené fotky z echolotu. (-:

    Porovnání čínské kopie americké ONWY a LOWRANCE. Zatím co onwa ryby ukazuje jako pouhé souvislé hnědé čáry,lowrance dokáže rozpoznat jednotlivé ryby a identifikovat hloubku.  Ale ani onwa není špatná. Dobrý přístroj pro začínající rybáře,kteří ještě echolotům nerozumí a neradi se pouštějí do nějakých složitých nastavení. V tom vidím její přednost.Přestože má poněkud osekané funkce, tak vše co potřebuje rybář vědět spolehlivě ukáže.

    Podobné místo je snem každého rybáře. Místo, které ale svým způsobem dokáže rybářskou dovolenou i částečně znehodnotit. Zde by si všichni v lodi nachytali svůj limit za jedinou vyjížďku. Toto jsou konkrétně lovící polaci.Pod nimi u dna mníci,kteří se konkrétně zde nechají chytat i na přívlač.

    Protože mi nemá ryby kdo podržet,tak je nefotím. Pro příští rok jsem ale řešení už našel.Koupím si v sexšopu nafukovací panu.Bude mi při mých vyjížďkách dělat společnost a zároveň držák na ulovené ryby.Jen nevím jestli bude mít dostatečně dlouhé ruce a ohebnost v pase, aby se mohla pořádně zaklonit.(-:

    A jelikož právě píšu kuchařku se zaměřením na úpravu ryb chytaných v Norsku,posílám tedy alespoň ukázku ryby již upravené. Osobně ryby moc nejím, pouze ty čerstvě chycené v Norsku a málokdy řeknu, že mi ryba chutnala, ale o této musím svědomitě prohlásit, že byla famózní. Přes noc marinované řezy z černé tresky v marinádě z oleje,česneku a hořčice, smažené ve vinném těstíčku. Křehké,šťavnaté,výborné…

    Kostel na ostrově Sandoy má na špici kostela velikého žraloka. Ryby prostě všude….

    Jednu rybu pro potěšení oka přeci jen posílám.Ďas téměř 40 kilo….

     

    #310081
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Ten bulteriér před kostelem je tvůj ?

    #310083
    Semtamtuk
    Účastník
    (30 odpovědí)

    Osobně si myslím, že radši značku, než kopii. Projel jsem cenovou nabídku s tím, co ta napodobenina údajně umí a do vysypání peněz z kapsy teda mám hodně daleko. Kdyby to bylo za půlku, riziko by bylo akceptovatelné. Takhle ale ne, za  stejné peníze je Garmin.

    JENŽE…..v EU ještě moc prodejců téhle značky neznačky zatím moc není. Pokud si to objednáte z Alibaby nebo Aliexpresu, ještě budete oloupeni o DPH a clo.

    Podle mě :  tučné mínus

    #310085
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    ZM: ano, je to moje bulinka…zrovna jsem s ní byl na procházce. Je to potvora. Já s ní na procházku můžu, lépe řečeno musím, ale ona se mnou na ryby nechce…

    Semtamtuk: když jsem jí poprvé zkoušel, chtěl jsem jí hodit rovnou do moře.Pak mě napadlo přidat k ní LOWRANCE a porovnávat jejich vlastnosti. Dnes jsem rád, že jsem jí nevyhodil. Je maximálně osekaná, ale navigace funguje přesně. Proti LOWRANCE s mírným zpožděním, ale spolehlivě, což je nejdůležitější.Reliéf dna také dobře, hloubku s mírnými odchylkami. Ryby  v hejnu jako tmavé šmouhy, jednotlivé nikdy. Jsem tedy za ní nakonec rád v tom smyslu, že jí jen zapneš bez jakéhokoliv nastavování a přesto se ti dostane veškerých potřebných informací ohledně dna, hloubky a ryb,včetně té navigace. Odpadá složité vysvětlování s nastavením a to základní co umí k rybařině bohatě stačí. Vhodná pro začátečníky, kteří se nedokáží orientovat ve složitějších přístrojích a neumí využít jejich potenciál, nebo jako náhradní, při poruše druhého. Nakonec se mi dostala “pod kůži” do té míry, že mám zapnuté vždy oba. Vypadá to jako zbytečnost, nebo pohodlnost, ale má to i své výhody. Na každém si navolím to,co mi vyhovuje a nemusím pořád něco přenastavovat. Jinak naprostý souhlas s Tebou. Jestliže investovat peníze, tak raději do nějaké pořádné značky.

    A ještě jedna  čerstvá informace. Na Sandoy dorazily makrely..(-:

     

     

    #313765
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Návrat z rybolovu na ostrově Sandoy.5  rybářů, dva výjezdy a limit naplněn. Polaci okolo 90ti cm. žádná vzácnost. Od zítřka už jen halibuti.

    • Odpověď byla upravena před 4 roky a 8 měsíci uživatelem jegrhanz.
    #314889
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Na Sandoy dnes v noci dorazil zbytek hurikánu Dorien. Včera odpoledne se pevněji uvazovaly lodě a uklízelo a přivazovalo vše,co by mohlo odlétnout.  Vítr je nárazově kategorie FULL STORM a na západ od ostrova jsou až desetimetrové vlny. Ten kdo přijel tento týden do západního Norska a není někde hluboko ve fjordu,tak  má velkou smůlu, protože si nejspíše několik dní nezachytá. Ti co se ještě do této oblasti chystají, budou mít později naopak příležitost zachytat si dobře. Proud odnese nadbytek smáčků  a ryby mají začít opět brát. Rybaření je úzce spjaté s děním v přírodě. Vždy,stejně jako u nás doma, je to o tom,být ve správný čas na správném místě. Jedni si zachytají méně,jiní o to lépe.Příroda je bohatá i štědrá, ale má i své vrtochy a musíme jí jako celek respektovat.Rybaření v Norsku je dlouhodobě plánované,nedá se zrušit a nezbývá tedy nic jiného, než okolnosti nešťastného výběru termínu s pokorou přijmout s tím, že příště to bude třeba o něco lepší….

     

     

    #314934
    Sting
    Účastník
    (19 odpovědí)

    Moc hezky jsi to napsal. Pobyt v Norsku míváme vždy naplánovaný rok dopředu. Nikdy si nestěžuji na počasí. Vždy se snažíme přizpůsobit se, udělat pro rybolov maximum. Téměř vždy jsme si perfektně zachytali. Bereme vždy 10denní pobyty, aby byl čas vytvořit strategii pro dané počasí.

    #324355
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Co v Norsku může čekat ty, kteří se i přes tuto hektickou dobu dočkali své vysněné dovolené a pár obrázků i těm, kterým to nevyšlo a můžou se dočkat někdy příště.

    K rybářské  dovolené patří i dobré  rybí jídlo. Kambala je vynikající a nepotřebuje ani nijak složitou přípravu. Na té se prostě zkazit nic nedá.

    Žralok. Bylo mi ho líto, ale pustit už nešel. Jsou okamžiky ,že bych ryby raději nechytal…

    Hejno makrel dlouhé víc jak kilometr.

    Pár pěkných dnešních ďasů. S několika játr<span style=”background-color: #ff8888; color: #000000;”>y</span> rovnou do sklenice , o zbytek se podělili rackové…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 108)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov na ostrově Sandoy

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(12)
(106)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...