Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov Hitra – Dolmoy – zkušenosti, aktuality.

  • Toto téma obsahuje celkem 69 odpovědí. Do diskuze (14 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel kim a poslední změna proběhla před 11 roky a 8 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 70)
  • Autor
    Příspěvky
  • #4415
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Díky pomoci se mi podařilo založit nové téma. Mám za to, že na tyto ostrovy vyjíždí slušná řádka norků. Já do těchto končin jezdím asi 15 let. Před tím jsem byl asi na 4 jiných místech. Tuto lokalitu upřednostňuji zejména z toho důvodu, že i při nepříznivém počasí

    (vítr a vlny a pod.)se mohu mezi desítkami ostrůvků a skalních výčnělků věnovat lovu a nejsem odkázán na sezení na chatě. Myslím, že i zastoupení rybích druhů je zde rozmanité. Každý rok se setkám s tím, že někteří se dočkají velkých kusů – viz např. Honza Dufek a jeho mníci. Za týden touto dobou bych se tam měl již nalézat.

    #40082
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to Kim:už jsi byl doplnit u Vládi ty twistery od spro a zoomy?Vím,že už toho máš asi hodně,ale dva sáčky navíc se určitě někam vejdou.

    #40084
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Ano vzal jsem 3 sáčky. Tak jsem zvědav.

    #40107
    PP
    Člen
    (223 odpovědí)

    Tak já na Hitru pojedu za 13 dní po čtvrté. Před tím jsem byl také párkrát na jiém místě jižněji a musim říct, že okolí Hitry je opravdu dobrá lokalita a souhlasim s kimem, že i když je větrno nechá se schovat, za spousty ostrůvkú. Samozřejmě, že ne vždy. Co se týká ryb tak jsem si nikdy neztěžoval, protože limit byl vždy bohatě nachytán bez problémů. Jezdím do Grevsnesvagenu, kde je to opravdu luxus a nikdy nebyl problém když jsme něco od majitelů cestovky tedy Tomáše a Vládi potřebovali. Doufám, že až tam budu podaří se nám dát sem i nějaké aktuální info nebo foto.

    #40111
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Myslím, že by nebylo na škodu, abychom si navzájem popsali nejzajímavější lovná místa v okolí těchto ostrovů. Nevím, zda již takoho něco bylo popsáno. Tak začnu : Mezi Dolmoy a Froya se nachází několik podmořských vrcholů. Dva z nich jsou ozančeny tyčemi. Jsou bohatě zarostlé chaluhami. U nich jsme měli úspěch nejvíce ráno a potom pozdě večer, ale pouze do 01.00 hod. Pominu hejna malých kelerů. Nechají te tam ulovit polaci, dorši a mníci. Já těmto dvěma místům říkám u KLACKU. Myslím, že mnohé k této lokalitě – určení lovných míst by mohl také popsat Honza Dufek. Mohl by dát např. souřadnice tzv. lavice a pod. O kotvě již bylo psáno. Na okraj: Rusové, co tam jezdí lovit jiným způsobem mají i 120 cm polaky.Poslední roky se Hitra výrazně “zalidňuje” – mám na mysli výstavbu asi víkendových chalup. Příště tzv. starý maják atd.

    #40118
    PP
    Člen
    (223 odpovědí)

    S těmi lovnými místy je to dobrý nápad a myslim, že by v tom mohl pomoci i jigin a dát sem pár takových:-)

    #40120
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Zdravím Vás, já byl na Hitře od EDENU letos po 3 a tak jsem stále nováček. Vrátil jsem se 4.6.2012 a měli jme zde psí zimu. Jednou v noci i mrzlo. Na podkově v jednu noc nachytali cca 50 Kelerů 1 m+. Polaci teprve zvolna najížděli. Děkuji kimovi, který mě sem k Vám poslal, když jsem se dotazoval na zkušenosti s mořskou mapou do Garminu Muvi 55. Jinak všem hezký den, kulik.

    #40121
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    to kim: “u klacků” jsou myšleny tyče od pokovy směrem na Titran nebo na druhou stranu směrem na želvu?

    #40145
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    ahoj kluci,hodím i já pár info s části kolem skály TORSOYA je to tak na pul cesty mezi Titrenem a Dolmoy je na ni maják tak namapách je dobre videt…letos sme lovili výlučne v skupine ostruvku a skal napravo /východ/smerem na froyfjord…ryby tam byli najetý na melčiny tak kolem 5-15m je zajimavý že sme zde lovili hlavne červený chaluhový obecnačky bylo ich hodne a prumerná velikost s týto části 70 a výš….pres metr sme se ale nedostali..stačilo obchytávat skály a ostruvky..vetší koncentrace ryb byla mezi rúznyma pruplavama pomezi skály tak je dobrý to obchytávat s jedný i druhý strany…je tam i hodne polaku mneli sme ich tak prumerne 12-13 na každý výjezd no teklo s nich mlíči tak sme se im až tak moc nevenovali…dobrá je i skupina skál KRAKA je to podmorská hora, zde je potreba hodne opatrnosti jelikož za silného prílivu se tu lámou príbojove vlny a smrdí to tam pruserem tak doporučuji jen za klidného počasí…je to prímej nábeh s Froyafjordu a proto slušne obsazeno rybami….hned kousiček začínaji hloubky jsou tam dva kanály, hezky je videt na mapách…s hloubkov kolem 120 m idealni je západní drift kdy vás to udrží v kanálu v podstate i letos co spustení to mník nebo brosma škoda že kuli počasí se nedalo intenzivne venovat tyhle hloubkam…loni jsme tam lovili spousta jednoskvrnek,vlkú samozrejme mníku..hned nad kanálama jsou díry 307-312-296m na podzim tam kluci lovili obrovský mníky nej 169cm pres 30kg vid fotogalerie CA HITRA..letos to brácha skoušel ale kuli špatnému počasí to nešlo udržet…jinak je tam potreba návin aspon 600m šnúri, 500m venku není vubec problém…pilkr 600-1OOOg….a spousta masa, na jeden výjezd spotreba pro tri lidi cca 25 makrel…

    #40146
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    brosmy s kanálu…

    #40147
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    s letošní výpravy

    #40150
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Jigine – dotaz měly ty brosmy červy, jak píší kolegové z jiných lokalit? Také lovím v průplavech – t.j. kde ústí na volné moře. Myslím, že je dobře, že jsou v této lokalitě podmořské hory, které jsou určitou překážkou rybářským lodím se sítěma.

    #40170
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    no s kanálu co sem popsal jsou brosmy docela čistý,zajímavý je že lengové nemají vubec červy s tyhto míst…za léta co jezdím do tychto míst sem rybárskou lod nepotkal a ani sem neslyšel že by se sem cpaly…prece je tam dno členitejší a ve froyfjordu lovit asi nesmí…naštestí…já na brosmy používam zajimavý systém montáže takže spadne minimum ryb…udelám ho a nafotím a dám to na tohle vlákno…zítra se stim pohrám,tak bude zas co na hezkou diskusi…:-P

    #40191
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    jak sem včera slíbil nafotil sem múj systém na brosmy a mníky…v podstate používam dva trojháky pod pilkr na obratlíku…trojháky jsou od sebe tak na 5cm a spojení je udeláno s pletenky 4krát..mezi to vkládam bužírku na 4.5mm svítici antenky…na háčky si delám cáry s makrel tak 2cm široký a 10cm dlouhý dávam na každý hák jeden cár takže je ich 6 na celom systeme…háky používam kvalitnejší OWNERY takto se to nemotá a mníci spolehlive visí na háčkach.pak se múžov otáčet kolik chtejí kúli obratlíkum je celý systém pohyblivý…v podstate se mi nestáva že by nejaký pad v kritický hloubce 20-40m…vím že vznikne polemika jestli to nevázne na dne…loni sem utrh dva pilkry za oba turnusy a letos ani jeden.brácha chytá jenom s jednim trojhákem svítici antana visí tak 5cm pod hák a taky mu to funguje…

    #40195
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1. až 15. (celkem z 70)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov Hitra – Dolmoy – zkušenosti, aktuality.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...