Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov Hitra – Dolmoy – zkušenosti, aktuality.

  • Toto téma obsahuje celkem 69 odpovědí. Do diskuze (14 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel kim a poslední změna proběhla před 11 roky a 9 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 70)
  • Autor
    Příspěvky
  • #40196
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    #40197
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    #40198
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    #40207
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Jigine. Zítra jdu dokoupit trojháky a pod. Vyzkouším to. To že se málo uvázne je asi způsobeno jednak pohyblivostí systému a pak asi tím, že fileta asi trojhák nadnáší. Je to zvláštní – uvidím. Ještě dotaz – lze také použít větší fluorescenční kuličky (korálky) ?

    #40212
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    ahoj Kime,jasnačka že se dá ,ty svítici prvky je potreba dát kolem háčku i kdyby si je mnel uvázat na tenký vlasec…v podstate, když lovím nad 200mtak to svíti jak vánoční stromeček..:-P kolem stovky stačí i jedna antena…dobré jsou pilkry s očkem které je ze zhora nafotím to..lovím stím tak, že klepnu o dno a mírne zvednu,..zábery jsou docela hned,nekdy používam i jeden príves s jednohákem tak 80cm nad pilkr hlavne když se objevý jednoskvrnky a taky svetlo a jeden cár s makrely…

    #40232
    PP
    Člen
    (223 odpovědí)

    To jigin

    Tak letos to také vyzkoušim vim, že jsme o to mspolu v hospůdce mluvili a Miloš pokud ho hned zas neodvezou s trojhákem v ruce to bude chtít vyzkoušet taky. Jinak ještě jednou dík za nástrahy a s těmi očkama počítám ještě Ti pošlu soukromý mail.

    #40244
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Také jsem používal svítivé tyčinky,ale čím větší chlad tím menší svítivost.Dnes již používám fosforové doplňky jako korálky ,bužírky a samozřejmě pilkry.Ty nasvítím UV světlem na prohlížení bankovek -stojí pár korun.Pak uvidíte vánoční stromeček.Dva trojháky dobrý nápad,ale nám dělalo problém vyprostit z tlamy brosmy i jeden trojhák.

    #40247
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    to máš úplnou pravdu, taky kuličky používam…mám ich na gumičkách a pridávam ich prímo na háčky..brosma ich pak líp trefí…málokdy se stáva že by mnela brosma nacpaný oba háky v tlame a když ,tak je to menší problém:-Dpak to chce trpelivost a pozor na prsty…

    #40249
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    ono já si myslím,že najdúležitejší je ten obratlík nad háčkami,zkoušel sem i menit velikost trojháku ,u pilkru menší a dolu vetší, ale je to jedno, jak to zbaští, tak visí…:-P

    #40251
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    nekdy to dopadne i takhle…Miloši…letos si vem porádny klešte 😀

    #40267
    Harty
    Účastník
    (1242 odpovědí)

    Tak toho obratlíku jsem si nevšiml ,to je dobrej nápad.Málem jsem přišel o zápěstí když jsem vytahoval brosmu za pilkr a ona se roztočila.

    #40269
    honzak
    Účastník
    (2580 odpovědí)

    jigin napsal:

    nekdy to dopadne i takhle…Miloši…letos si vem porádny klešte

    Auuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

    #40276
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    letos sem mnel ten systém ješte doladenejší,použil sem obratlík s karabinou a jen sem si prepínal háčky s masem které sem si pripravil v klidu na chajde….ono ve vlnách je taky zážitek napichovat cáry na háky pak to dopadne jak foto nahore..výmena háku je daleko snadnejší a bezpečnejší aj rychlost chytáni se zvýši.. akorát že letos bylo špatné počasí a vyjeli sme na hloubky jen jednou..no nepadla nám ani jedna ryba…je to už na vás kluci,to vyzkoušet popripadu doladit a podat zprávy..letos se už do norska asi nepodívam…

    #40355
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Zítra je den D – naše parta odjíždí na Hitru. Ještě dnes jsme dokupovali nějaké potřeby, vycházejíc ze zkušeností zdejších vebových stránek. Myslím, že jsme pro úspěch udělali co bylo v našich silách. Pokud to bude možné budeme podávat zprávy – samozřejmě pokud něco ulovíme. Ještě zítra mě kolega přinese mouchy – něco na způsob jak byla zachycena jejich výroba na některém vlákně zde. Budou i s očima. Každý máme asi 40 – 50 zoomů různých barev a tak jsem zvědav. Hlavně je důležité, aby si naši nováčci Norsko zamilovali resp. mu propadli.

    #40359
    pavel
    Účastník
    (172 odpovědí)

    Kime,preji klidnou cestu ,ať se vám to povede podle prání….:-P.letos sem mnel se sebou taky nováčky a ješte ted jsou ve vytržení…hodne štestí…budu čekat na správy…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 70)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Rybolov Hitra – Dolmoy – zkušenosti, aktuality.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(13)
(107)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...