Nápověda Doporučujeme:
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (celkem z 563)
  • Autor
    Příspěvky
  • #108033
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Oli napsal:

    Rybí hranolky

    potřebuješ:

    filety z tresek nejlépe z kelerů, sůl, citronový pepř, hladkou mouku a olej.

    Z filetů nařežu kostky (čverečky cca 3×3 cm) nasolím, posypu citronovým pepřem a nakonec obalím v mouce. Takto připravený polotovar hodím na rozpálený olej a honím po pánvi, než se opeče dozlatova.

    Vznikne neskutečná dobrota k pivu, která se jí bez přílohy. Garantuji, že nepřestanete dokud bude co. Už se moc těším na letošní lov a čerstvé hranolky!

    Doporučuji ještě mouku obohatit o sladkou a pálivou papriku (pálivou papriku lze nahradit i sušeným chilli) v poměru vlastní chutě k pálivému a drceným kmínem.

    #108056
    Oli
    Účastník
    (16 odpovědí)

    T

    MifakM napsal:

    Doporučuji ještě mouku obohatit o sladkou a pálivou papriku (pálivou papriku lze nahradit i sušeným chilli) v poměru vlastní chutě k pálivému a drceným kmínem.

    To si nemyslím, citronový pepř je sám o sobě velmi výrazný. Ale bez něj to bude s ingrediencemi Mifi zase jinak dobré.

    #108114
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    ty hranolky zní dobře….:-P

    #108136
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Hranolky jsou vynikající, ale není tresčího masa na hranolky škoda? Hranolky dělám z kapra, je to jediná úprava v jaké jsem ochoten kapra zblajznout, protože nemusím vybírat ty mrňavý kostičky. Můžu doporučit pikantnější hranolky podle tohoto receptu:

    600 g filetů z kapra

    20 g česneku

    4 vejce

    sladká sojová omáčka

    chilli omáčka

    sůl

    pepř

    200 g hladké mouky na obalování

    sladká mletá paprika

    500 ml oleje na smažení

    Kapra vykostíme a z filetů nakrájíme nudličky ve velikosti větších hranolků.Z vajec, drceného česneku, sojové omáčky, chilli, soli a pepře vymícháme marinádu, do které kapříka naložíme alespoň na dvě hodiny.Pak kapra vyjmeme a necháme okapat.Do mouky přidáme papriku a v této moučné směsi obalíme nudličky, které smažíme v rozpáleném oleji dozlatova.

    #108140
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    MadMack napsal:

    Hranolky jsou vynikající, ale není tresčího masa na hranolky škoda?

    Není 😀 Já používám odřezky a především břišní partie. Zužitkujeme tak skoro vše

    #108172
    Roman
    Účastník
    (88 odpovědí)

    Hoši hoši.Co mi to děláte?Po tolika játrech a hranolkach mám poslintané i boty.Mělo by se to zakázat takhle veřejně trápit chuťové buňky :-D:-D:-D8-O

    #108290
    Oli
    Účastník
    (16 odpovědí)

    Vubec to není škoda tresky obzvláště čerstvé a spousta z nás ryby bůhví jak nemusí a raduje se rodina a známí když to dovezem. Jsem jedním z nich, ale hranolek se nacpu vždy k prasknutí. Jedem za tři týdny na Hitru a bude to první co udělám 😎

    #111176
    IGORECKO
    Účastník
    (587 odpovědí)

    Paté z makrely:

    1 údenú makrelu – vykostíme, “odkožíme”

    2, čerstvo nastrúhaný chren – 1 čajová lyžička

    3, kyslú smotanu – 150g

    4, syr typu Lučina – 100g

    5, čerstvé mleté korenie

    6, 1 čajovú lyžičku kôporu – čerstvého. Pozor, je silný, odporúčam pridávať postupne, aby sme “neprekôprovali”

    7, šťavu z citróna

    Jednoduché – všetko dokopy zmiešame.

    Pozn.: Pridávajte ingrediencie postupne, podľa potreby. Nie každá makrela je rovnako veľká – navyše keď sa vykostí, ostane jej podstatne menej

    Tip: Nekupujte “vákuovo balené filety z makrely”. Ad 1.: sú podstatne drahšie Ad 2.: Veľmi suché – a aj tak sú v nich kosti. Najlepší pomer cena výkon – je celá makrela.

    Bon appétit.

    #111181
    IGORECKO
    Účastník
    (587 odpovědí)

    K textu Pozn.: Nemal som už zamrazené makrely – musel som ísť kúpiť :-S

    Ale aj tak je to výborné.

    Z čerstvo údených to bude božské 8-O:-D

    #111240
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Igorko, díky vyzkouším to.:-|

    #111259
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    No čte se to nádherně takhle před obědem. Taky dělám výbornou pomazánku z uzené makrely. To se vykostí a rozebere uzená makrela, přidá pomazánkové máslo, 2 vejce na tvrdo, cibule, nastrouhaná kyselá okurka, lžička plnotučné hořčice, šťáva z poloviny citronu, sůl, pepř a majolky tak akorát, aby nám vyhovovala konzistence. Míchám pouze vidličkou, nechci to rozmixovat na tekutou kaši. Dělám to večer a v lednici nechám do druhého dne, aby se vzájemně prolnuly chutě. Kdo chce výraznější chuť, může přidat trochu sardelové pasty nebo chilli. Chutná to i dětem, které jinak ryby nemusí, tak že když zaváhám, nezbyde.:-)

    #111275
    Petr
    Účastník
    (80 odpovědí)

    tak jsem si poslintal klávesnici a jedu na oběd. 😀

    jirka66 napsal:

    No čte se to nádherně takhle před obědem. Taky dělám výbornou pomazánku z uzené makrely. To se vykostí a rozebere uzená makrela, přidá pomazánkové máslo, ……. Chutná to i dětem, které jinak ryby nemusí, tak že když zaváhám, nezbyde.

    dělám to obdobně jen používá uzené šproty. Makrelu bych při vykosťování sežral a do pomazánky by nebylo co dát.

    #111323
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    Petr1K napsal:

    dělám to obdobně jen používá uzené šproty. Makrelu bych při vykosťování sežral a do pomazánky by nebylo co dát.

    No při tom vykošťování je to docela vnitřní boj, aby vůbec něco zbylo. A to na mě ještě loudí pes 😀

    #117983
    David
    Účastník
    (307 odpovědí)

    Ahojte ,

    viděl jsem , že lidi berou sebou ostrouny a fotí se s nimi na souši, čímž se domnívám , že by někdo dokázal z ostrouna udělat nějakou baštu? Máte někdo zkušenosti , jak z něho dostat tu močovinu a udělat z masa nějaký pokrm ?

    #117984
    dosky
    Účastník
    (2656 odpovědí)

    David napsal:

    Ahojte ,

    viděl jsem , že lidi berou sebou ostrouny a fotí se s nimi na souši, čímž se domnívám , že by někdo dokázal z ostrouna udělat nějakou baštu? Máte někdo zkušenosti , jak z něho dostat tu močovinu a udělat z masa nějaký pokrm ?

    Vzhledem k tomu, že žraloci jsou celoročně hájeni, tak bych toto téma asi nerozváděl. :-?:-?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 511. až 525. (celkem z 563)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...