Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec – volný pokec o všem možném

  • Toto téma obsahuje celkem 648 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel os a poslední změna proběhla před 1 rokem a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 649)
  • Autor
    Příspěvky
  • #42908
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    …Špoty loupla zlato..!!!! Gratulace do Londýna..!!!!:-):-):-)

    #42922
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Bára je kus,zato ta kulturistka8-O haha….

    #42995
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Včera sem domluvil termín a Sokolovnu ve Spálově.

    Sraz v roce 2013 bude 16.3.

    Výstava v Brně je 7-10.3 a Velikonoce sou 1.4.2013

    #43039
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Dneska mi přiklepl účast na srazu ve Spálově cetovatel,dobrodruh,tremp,yachtař a ještě nevím co…:-):-)

    Pavel Síkora..

    Když pátý sraz,tak se vším všudy….;-);-);-)

    #43080
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Kluci mám dotaz …existuje někde přehled juniorských rekordních úlovků na moři ?

    #43168
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    I já mám dotaz. Před nějakým časem kolega zkoušel pevnost šňůry kterou má na navijáku a jeho pokus skončil naprostým rozčarováním.

    Mezi rozevřené štafle pověsil na rybářskou šňůru barel na vodu a začal barel plnit. Šňůra, která měla mít nosnost cca 40 kg praskla už při cca 20 kg. Dal i novou a jiné značky a výsledek byl prakticky stejný.

    Setkali jste se někdy s tím, jak se taková pevnost šňůry stanoví? Pravdou je, že máte prut, který svou akcí velmi pomůže, máte seřízenou brzdu navijáku,.. atd.

    Ale přeci. Jak to tedy je s tou pevností?:-?:-?:-?

    #43169
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 husky19

    Nejlepší je to neřešit. A to proto, že se nikdy nedobereš jakéhokoliv výsledku. Každý výrobce to má jinak. A nikde se nedopídíš podle čeho a podle jakých pravidel si výrobce nosnost určuje. Co je ale jisté, že v drtivé většině udávaná pevnost nedosáhne reálnou sílu přetrhnutí.

    Ten stejný “bordel” platí i u udávaného průměru šňůr. V 90% je uvedený průměr pletenky na obalu nižší než je průměr skutečný.

    Vím opravdu o čem mluvím. Cca rok jsem se snažil dopátrat nějakých informací, ale jediné co jsem na internetu našel bylo pouze potvrzení výše zmíněných informací co se pevnosti/nosnosti a průměru týká. Na nějakou normu, podle které by se testy provedly, jsem bohužel nenarazil.

    #43170
    Hlaváček Milan
    Účastník
    (271 odpovědí)

    to husky19 zkus to bez uzlu a bude to lepší;-);-);-)

    #43171
    Preparator
    Účastník
    (777 odpovědí)

    husky19 napsal:

    I já mám dotaz. Před nějakým časem kolega zkoušel pevnost šňůry kterou má na navijáku a jeho pokus skončil naprostým rozčarováním.

    Mezi rozevřené štafle pověsil na rybářskou šňůru barel na vodu a začal barel plnit. Šňůra, která měla mít nosnost cca 40 kg praskla už při cca 20 kg. Dal i novou a jiné značky a výsledek byl prakticky stejný.

    Setkali jste se někdy s tím, jak se taková pevnost šňůry stanoví? Pravdou je, že máte prut, který svou akcí velmi pomůže, máte seřízenou brzdu navijáku,.. atd.

    Ale přeci. Jak to tedy je s tou pevností?

    Někteří výrobci dělají to, že dají na zem třeba závaží 40 kg a pokuď s tím šňura pohne, i když pak praskne, tak dají nosnost 40 Kg.

    Většinou bývá nosnost cca šňůry o 40 % menší a i průměr nesedí, vždy je větší. Já bych to také neřešil a koupil něco ozkoušeného.

    #43173
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Děkuji za názory, kolegové. Potvrdili jste mi, že je lepší to neřešit. ;-):-):-D:-D:-D

    #43202
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Čo sa týka pevnosti šnúry, mne sa zdá, že výrobcovia sa rozhodli, že libra a kilogram prerdstavujú rovnakú hmotnosť. Ja deklarovanú pevnosť v kg “chápem” ako pevnosť v librách a vtedy to celkom sedí. K deklarovanému priemeru šnúry však nemám žiaden ekvivalent:-(:-P:-P

    #43212
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    vojtko napsal:

    Čo sa týka pevnosti šnúry, mne sa zdá, že výrobcovia sa rozhodli, že libra a kilogram prerdstavujú rovnakú hmotnosť. Ja deklarovanú pevnosť v kg “chápem” ako pevnosť v librách a vtedy to celkom sedí. K deklarovanému priemeru šnúry však nemám žiaden ekvivalent

    Teď jsi to trefil asi naprosto přesně.

    Libra : kilogram je zhruba 2:1 a tak nějak to odpovídá :-x:-E:-S

    #43218
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Vážení, přesně to je: 1 Libra = 453,5924g.

    #43219
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    2 kulik

    To víme, případně si to můžeme zjistit… ale vědí to i ti výrobci? 😀

    #43221
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    MifakM napsal:

    2 kulik

    To víme, případně si to můžeme zjistit… ale vědí to i ti výrobci?

    Ti výrobci s tím mají asi největší problém :-P:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 649)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Pokec – volný pokec o všem možném

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...