Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

  • Toto téma obsahuje celkem 391 odpovědí. Do diskuze (70 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 7 roky a 11 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 392)
  • Autor
    Příspěvky
  • #72670
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    přesně tak,taky mám ten názor….:-D

    #72676
    Lubomir
    Účastník
    (285 odpovědí)

    Ta tandemová zostava ma zaujala. Skúšam kdečo, a tak nabudúce určite vyskúšam aj tandem. Potom dám vedieť, ako sa mi darilo. Na prívlač, ktorá je v posledných rokoch v Norsku moja najčastejšia technika lovu používam buď gumy do 14 cm, alebo pilkre o hmotnosti 80g. To všetko do hĺbky okolo 60 m, ale skúšali sme aj hlbšie. Samozrejme najlepšie to ide v hĺbkach okolo 30 – 40 m. Chytali sme najmä polakov, tresky tmavé, ale aj obecky. Dokonca sa zadaril aj halibut. S prívlačou sme spokojní.

    #72710
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Jak psal už dříve jigin1 ,když víme že tam jsou a oni nechtějí brát tak se nám osvědčilo chytání na asi 20cm. dlouhého plovoucího woblera. Ten byl opatřen kuličkami (chrastítkem).Je zajímavé že Polaci na něj nereagovali při navíjení,ale jenom když volně ležel na hladině a pohupoval se ve vlnách.A pravidelně byl na něj záběr ,když ustáli záběry při klasickém vláčení pilkříků či gum.Kolikrát se nám stalo že jsme wob. ztratili z dohledu při vláčení a najednou se ohnula špička prutu a začal ječet naviják.Vypadalo to jakoby útočil na konkurenta,protože bylo vidět několik výskoků než zabral.Často se taky stávalo že na wob. útočila Obecňačka,to ale vždy jen těsně při dopadu na hladinu.-Kamarád tomu říkal koukání na televizi.Vlastně to byl on kdo to z nás vyzkoušel jako první.

    #72722
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Harty příšti rok voblery vyzkouším….rozhodně zajimavý poznatek

    #72723
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Woblery už jsem měl dvakrát sebou, ale nikdy nebyla nutnost až tak

    experimentovat….teď jsem rozhodl…přístí rok jedou znova:-)

    #72742
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Harty: Gratulace a díky. Tak vidíš,že Ti to s tou klávesnicí jde výborně. A ještě Tě poprosím o popis toho lovu na splávek. To může být úžasné nad chaluhama.:-P

    #72743
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Harty a můžeš sem dát foto a nebo napsat,ktrý/kteří wobler byl nejúspěšnější? A také nad jakou hloubkou jste toto nejúspěšněji aplikovali. A bylo to úspěšné i nad chaluhami? A i další rady a poznatky. Díky.:-P

    #72744
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Jigin1: Ještě jsem Tě chtěl požádat o popsání lovu v “hloubkách” a u zlomů a ploten. Díky.:-P

    #72745
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    kolem poledne to sem dám:-)

    #72751
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Jigin1: Rozumím, díky a už se moc těším.:-P

    #72777
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    LOV POLAKU NA HLOUBKACH….Nevím jak ostatním,ale mně se jěště nepovedlo cílene chytat výlučně Polaky na hloubkach.Vždy to byl spíš vedlejší produkt při lovu Kelerů nebo mníku…mám zato, že velké hejna jsou namíchaná z rúznych druhů a je to spíš o tom kde se v daný moment nachází nástraha…jak sem sledoval úlovky kluků,který se věnovali hloubkam a z diskusí s nima, přesně tohle vychází.ryby měly namíchané z různych druhů…kelery kolem metru,vždy pár polaků ale taky kolem metru,jednoskvrnky a obecňačky.všechno to tahali z jedného hejna…vpodstatě všechno chytali formou rýchleho jigingu v hloubkach kolem 70m.používali pilkre a papriky do 200gr.Ja sem tenhle spůsob rybolovu už pár let nepoužil, tak by sem taky byl rád, kdyby se někdo podělil o zkušenosti.Polaky z hloubek letos sem dostal na přívěs s masem.ale nebyla to cílena ryba…největší hloubka byla 150m,co tam dělal…nevím:-|Kluci kdo chytáte cíleně Polaky na hloubkách napište,taky se rád poučím….co mám super zvládnuté, tak je lov polaků z mol,to popíšu večer…

    #72779
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Jigin1: Díky. Já považuji “hloubku” od 30m do 60m. Ve větších hloubkách to je asi tak, jak píšeš, nevím. V hloubkách mého chápání jsem polaky našel u zlomů a nebo ostrůvků, kde byla hloubka z 10-20m najednou (zlomem a nebo prudkým klesáním) do těch cca 50-60m. Zde byli polaci a byli vždy větší a nebyli jednotlivě. Někde jsem zde četl, že z jara (květen) jsou polaci více v hloubce cca 80m a více. V místech, které zde uvádím jsme je chytali více na “vertikální” přívlač. Tím myslím, že jsme gumu/pilkra pustili ke dnu a nechali vyset nade dnem, pak mírně povytáhli a opět nechali vyset, pak znovu a následně vše opakovali.:-P

    #72816
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Má zkušenost chytání Polaků na hloubkách je taková ,že jakmile jsou vhodné podmínky, tak takováto rybačka je má nejoblíbenější.Výhodou je,že se dají chytit ty největší kusy 90+.Bohužel takoví to způsob chytání je náročný vzhledem k povětrnostním podmínkám,danému proudu ,času a spotřebě benzínu.Dobrým výběrem místa se dá zabránit záběrům od všude přítomných Kelerů a tak Polaky chytat cíleně.Pokusím se popsat jeden z příkladů jak chytáme. Hloubka moře v daném místě je 90-100m. s tím že se hloubka postupně snižuje jako velké schodiště do 40m. a zase zpět tzv.podmořská hrana.Nástraha 50-80g. pilkřík. Musíme najet tak daleko aby jsme dostali pilk. na dno na místě kde se dno začne zvedat.-a to je poměrně hodně daleko a dlouhá doba než pilk. dostanem na dno-na cigáro.Snažíme se najíždět tak aby v momentě dopadu pilk. na dno loď dosáhla driftem nejnižší hloubky tj. 40m.. Poté ihned navíjíme,spíše rychleji a nesekáme.Když počítáme dobu po úspěšném záběru do vylovení ryby ,tak loď odpluje hodně daleko od místa nahození,proto naročný na čas a spotřebu.A s tím souvisí i počasí.Při silném větru a velkých vlnách není šance dostat pilk. na dno.

    #72825
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Přesně teuhle techniku používam ijá,jen používam těžší pilkry od 100-250GR je to podle driftu.Většinou taky sme měli problém s kelermi…Souhlasím že je to poměrně těžká technika a musí ji mít zvládnutou všichni na lodi.Právě v poslední dobe,vždy provázím nejakého nerybaře a předce jen je tato technika trochu těžká pro ně.Líbi se jim pořád tahat ryby, tak je vodím po mělčinách:-D……nejlepší na velké Polaky jsou podmořské hory, přesně jak píšeš Hartrty…Kolem lokality, kam v posledních letech jezdím je jich nekolik ve Froyafjordu a jsou to nejžhavejší místa…mezi ostrovem a horou je kanál 100m hluboký a šířka tak 200m hora stoupa do 30 m aprávě tahle hrana je top..

    #72830
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Jak sem slíbil tak popiíšu lov Polaků z mol. v roce 2010 jsem se intenzívně věnoval molům,,kedže v Grefsnu jsou tři dlouha mola má člověk možnost v pohodě sledovat život pod nimi a to mně právě pořádně nakoplo….spousta potěru a kolem nich spousta Polaků a ne ledajakých,některým do metru moc nescházelo…to byl pohled8-OHned sem utíkal po prut a gumi..říkal sem si že ted jim vyčistím rybník:-Dmůj optimizmus hodně rychle upad,když sem ani po hodině nemněl na prutu ani jednoho.Jen si tak plavali a sem tam koukli co asi dělám…To byla výzva, která mně pořádně nakopla.Vytáh sem na molo všechen vercajch a snažil se něco vymyslet…v životě sem nevystřídal tolik nástrah najednou:-D bez co len jednoho škrtnutí…No prostě ryby byli tak vyčuraný…nakonec sem šel cestou zjemňováni…a sledováni, kdy vlastně intenzivně loví…na druhý den sem vstal ráno ve 4 a šel se podívat pod mola.Bylo to 2.září a byla jěště tma na molech svítily lampy a pod nimi hejna rybiček.to co sem viděl mám jěště i ted před očima.torpéda intenzivně bušili do rybiček:-|takhle na blízko sem to vživotě neviděl, bylo to jak v televizi.to mně nakoplo a utíkal sem po prut..hned na první spuštění a pecka do prutu na malé Banjo vzal Polak tak v dvou metrové hloubce.Samozřejme že sem nemněl povolenou brzdu a byl sem jen štatista…po navázaní se to opakovalo ,akorát druhý mi zajel pod lano,až třetího se mi povedlo dostat ale bylo to o život.Takhle na krátko Polak úplně jinak bojuje.Jeho výpad je okamžitý ahned si veme několik metrů vlasce…prostě s tim se musí počítat…takhle to trvalo asi hodinku do svítaní…povedlo se mi chytnout 7 polaků kolem 70 cm…kamarádi když ráno vstali tak jen valily oči..jenže po východě slunce se Polaky stáhly a znovu si jen tak plavali…Přes den sme vyráželi na moře ,tak sem se už nemoh dočkat večera, kdy znovu budu na molech.Ve filetárně to bylo za hoďku hotové a hned sem s prutem šel na molo.Polaky byli tam….hned sem navázal to co sem měl ráno ,ale žádnej záběr…to není možné pomyslel sem si a utíkal hledat něco co by je dostalo…jelikož vážu streamry, do norska si beru vždy nádobičko…co budu asi dělat když bude foukat….uvázal sem malého streamrika na osmičku háček z Flash dubingu červené barvy…hned sem utíkal na molo..no problém jak ho dostat dolu..udělal sem boční návazec jek u muchaření a navázal streamr.Dolu sem nechal 8gr jig s rybičkou a pustil dolu.Teměř okamžitě byl útok Polaka samozřejme na streamra…polak mněl tak 50 čísel, ale první úspěch mně nadchnul.Druhý hod to samé….Třetí zas v lanech…všechny polaky co sem ten den chyt, byli na boční přívěs se streamrem..to odstartovalo můj intenzivní zájem o možností použití streamru při lovu Polaků…ten pobyt sem na mole strávil spousta hodin a zkoušel a zkoušel…vnoci se dali Polaci lovit i na gumi,ale přez den to byli ojedinelé ryby…Bylo štěstí že sem mněl jednu cívku s 0,18 vlascem tak sem hned trefil tu správnou kombinaci návazce.Kombinaci se streamrem sem začal hned používat i přez den, jak sme brouzdali kolem ostrůvků…většinu polaků sem dostával právě na přívěs…keďže sem nemněl na člunu svoji posádku a kluci byli vybaveni jenom těžkým náčiním, tak to byla pro ně docela otrava… v ty dny byl 90 proc.úlovků ode mně..i když sem jim to navázal tak bud to hned utrhli i z polakem nebo to mněli tak předimenzováno,že to nemnělo ani význam něco dělat…Samozřejme moje snažení na molech neušlo pozornosti osádce kempu.Začali se zajímat o to jak to lovím a zkoušet taky něco chytnout…V tyhlety dny vznikaly přátelství,které trvají dodnes a z některými klukami jezdím v společné posádce i teď….tyhle epizody nastartovali můj intenzívni zájem o lov Polaků se streamrem…příšti rok sem jel do Norska dva krát v květnu a v Záři…intenzivně sem se začal věnovat Polakům na molech a hlavně testovat velikosti a barvy…Tento rok sem poprve použil jigstreamre, které z úspěchem používam na candáty.jejich úspěch mně fascinoval a nastartoval k jejím intenzivním používaní na moři..můžu říct že od roku 2O11 většinů Polaků sem ulovil právě z jig streamrami…tak vlastně vznikl i Flashjig.Dal sem si vyrobit specialni vysokolesklé vlákna a navázal to na jigové hlavy.Od roku 2012 se stali pro mně a moje kamarády standardí základní nástrahou pro lov Polaků.Z mol sem zkoušel používat i jině nástrahy…Dobře fungují i malé twistříky a červy ,jen všechno to musí být na velikosti okounových nástrah a hlavně zjemnit vlasec až na 0,16…Kdo chce chytat intenzivně Polaky z mol,zapomente na šňůry, budete mít daleko víc záběrů.Z mol používam většinou vertikálni vláčku zvedání a natřásaní…Jistě, úspěch záleží i od lokality, kterou navštěvujete.Rozhodně se je potřeba podívat pod molo stojí to zato…

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 106. až 120. (celkem z 392)

Téma ‚Neschází vám Polaci?’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...