Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

  • Toto téma obsahuje celkem 391 odpovědí. Do diskuze (70 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Duke a poslední změna proběhla před 7 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 392)
  • Autor
    Příspěvky
  • #72494
    Harty
    Účastník
    (1244 odpovědí)

    To jigin1: Vlastně s vámi ve všem souhlasím a jsem rád že se zase rozjela diskuse o lovu Polaků.V podstatě si tento rok na počasí nemůžu stěžovat a právě proto v tom byl zakopanej pes.Letos jsme vlastně ani vlny neměli,pořád jenom olej.Jezdím na ostrov Storfosna Krakvag a to je kousek od Hitry, tak že se dá říci místo idealní. Používám šňůru Berkley Whiplash Crystal 0,10mm. a používám karabinky bez sil.návazce.Do Norska jezdíme vlastně kvůli této rybě.Tak mně překvapilo že funguje pod splávkem zavěšená gumová nástraha a nebo volně se pohupující wobler na hladině-roky předešlé jenom vláčení gum,pilk.,a peří. Pilkříky co máte na obrázcích-souhlas.Trhání pilk.-souhlas:-P Na příští rok mám připravený novinky,které mám vyzkoušené,samozřejmě pilkříky. Chtěl bych přijet na sraz do Prahy a nějaké věci nabídnout.Ještě se musím domluvit s organizátorem akce,jestli je to možné.Myslím že to je Zerp. P.S. nevíte co je s panem Křivánkem?Nemůžu se mu dovolat a na email neodpovídá.Všem zdar Harty

    #72503
    dub
    Účastník
    (785 odpovědí)

    Keď sa trafíš do polakov , tak Zoomy sú fajn. 😉

    #72504
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Trošku začnu polemizovat…

    Tento rok po prvním výjezdu, bylo dost zklamání, že se na naší náhradní lodi(funglovka)při vypnutí motoru a znova nastartování

    vypíná echolot(což znamenalo několikaminutové nabíhání map atd.)

    První myšlenky….nevypnutý motor…nebudou polaci…

    A hle… na standardních místech(ne příboj) s nastartovaným motorem

    na volnoběh….polakům to vůbec nevadilo…a to nebyl ani extra drift,

    spíše v..olej..

    Na malých hloubkách cca 5mm+chaluhy….při dobrém světle…byla vidět nástraha…..polak přiletěl jak stihačka odněkud….a útok…

    Proto o tom tichu při nájezdu na lovné místo trochu polemizuju.

    Obrat v chytání polaků byl hlavně cítit při byť lehké změně počasí..

    z 90cm kousků jsme spadli na cca 60cm mrńouse…

    #72506
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to Hoop:myslím,že rybám nevadí zvuk motoru,ale hlavně rány v lodi.Přijedeme na místo,chytneme dva tři polaky a pak nic.Na dalším místě je to stejné.Podle mě jim vadí ten hluk kolem vylovování a v lodi.

    #72509
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    ..no já jen reaguji na to, že Kulík přijíždí na místo v papučích

    a potichoučku našlapuje…:-D

    #72510
    respi
    Člen
    (1804 odpovědí)

    Do ryby nevidis,myslim ze polak je ryba naladova a klidnejsi nez keler. Ma rad klid,schovany v chaluhach vyrazi za koristi,spise v hornich vodach..:-|8-)8-)a videl nekdo hejno polaku ve sloupci..??8-O

    #72513
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Dodám ještě jeden postřeh – nemusí to být pravidlo, ale xkrát se nám to stalo toto. Driftovali jsme např. 3 lodě v rozmezí asi 150-200m. Z ničeho nic na všech lodích přišel v rozmezí pár minut záběr polaka. Ulovili se třeba 4-6 ks a pak bez záběru. Dovozuji z toho, že asi muselo projíždět menší hejno, které pokračovalo kamsi dál do chaluh. Zpravidla to bylo v místech, kde byly jakoby “vjezdy” z volného moře. Nebyly tam žádné chaluhy a hloubky skákali od 12 do 22 m.

    #72515
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Je možné, že vadí hluk na lodi a kolem ní a ne hluk motoru. Snažím se jen o co nejmenší rámus v prostoru kde budu lovit. V příboji je to asi zanedbatelné s ohledem na rachot vln. Možná by mohl ten co v příboji chytá prozradit jak je to při “velkém” a “malém” příboji, kdy je velký rozdíl hluku od příboje. Vím však, že při “doklouzání” do mělčiny jsou úspěšné první náhozy a pak už skoro nic. Jiné je to na hloubce např. od 30-40m.

    #72516
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Harty: Na sraz do Prahy určitě přijeď. Už se těším na Tvé “šperky” pilkříky a pilkry a hlavně novinky.:-?

    #72523
    Harty
    Účastník
    (1244 odpovědí)

    Přijedu,ale hlavně potřebuju p.Křivánka aby my vyrobil formu.Nemůžu se sním nějak spojit.Nevíte někdo co sním je?:-(

    #72524
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Přesně tak kluci,tyhle poznatky máme i my…Polaky mají svoje loviště a z určitou pravidelností je objíždejí…myslím že v určitým období jsou docela stanovištní.tento poznatek mám ze sledováni polaků kolem mol… .Byli tam dva se zraněním na hřbetu asi od volavky.pozoroval sem je z balkonu jak loví potěr a objevovali se pravidělně ráno a večer a to po celých deset dní co sme tam byli…měly tak 60cm…je zajimavý že se mi je nikdy nepovedlo ulovit i když zájem o nástrahy rozhodně měly…jen vždy byl rychlejší nejaký jinej polak…to se mi stalo i ted na podzim že sme během tří dni ulovili čtyři krát stejného polaka ze stejného místa…měl jen půlku ocasu a tak 50cm tak šel pořád naspátek do moře.Snadno sme ho identifikovali a držka už byla jak síto od háků.:-|

    #72526
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Jigin1: Už to nemůžu vydržet a tak se ptám, kdy bude ten lov polaků v chaluhách, na hloubce, v mělčinách u ostrůvků atd. Promiň, že jsem tak nedočkavý, ale tvé poznatky a zkušenosti jsou suprové a vyprávění také.:-P

    #72533
    mara45
    Účastník
    (2722 odpovědí)

    to kulik:kdyby jsi se na srazech nevěnoval jen jídlu a pití,tak se od nás taky dozvíš spoustu zajímavých poznatků… :-P:-x:-D

    #72535
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    2mara45:8-O

    #72537
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Tak já se snažím něčemu přiučit, když mě “kamarádi” ničemu nepřiučili, jen jídlu a pití a to mám za to. Možná, že i žárlí, že mě učí jiní a móóóóóc dobře.:-D:-D:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 61. až 75. (celkem z 392)

Téma ‚Neschází vám Polaci?’ nepřijímá nové odpovědi.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Neschází vám Polaci?

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...