Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,096. až 1,110. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #70279
    Červený Jndřich
    Člen
    (1078 odpovědí)

    A co přidat ze spodu k závaží jednohák s masem k zvýšení úspěšnosti?

    #70281
    bestik
    Účastník
    (297 odpovědí)

    Jindrich napsal:

    A co přidat ze spodu k závaží jednohák s masem k zvýšení úspěšnosti?

    To uz spise druhe rameno na opacnou stranu. Bylo by to vyvazenejsi…

    Dole u zavazi je nebezpeci vazky.

    #70282
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    MifakM napsal:

    2 husky19

    zkoušel jsi jakou to má nosnost?

    Nosnost jsem nezkoušel, ale na kmenové šňůře je karabina do které je napojen rovnou systém. Potom je už jen důležité vybrat správný silon na umístění nástrahy. Závaží věším na tenčí silon právě pro případ uvíznutí. Pokud se trhne, je to z hlediska vytažení ryby nepodstatné.

    #70283
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    To Jindřich:

    Tak jak píše bestík. Bylo by větší nebezpečí vázky. Takto jsem spokojen. Jeden prut pustím dolů na mníka, vložím do držáku a nechám ho “blemcat” nade dnem a druhým vláčecím prutem se bavím s jinými rybami. Myslím, že na správném místě by se i halík mohl objevit. Klidně bych tam zavěsil i roybaita a čekal a čekal a čekal. :-D:-D

    #70290
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    husky19 napsal:

    MifakM napsal:

    2 husky19

    zkoušel jsi jakou to má nosnost?

    Nosnost jsem nezkoušel, ale na kmenové šňůře je karabina do které je napojen rovnou systém. Potom je už jen důležité vybrat správný silon na umístění nástrahy. Závaží věším na tenčí silon právě pro případ uvíznutí. Pokud se trhne, je to z hlediska vytažení ryby nepodstatné.

    Myslím něco jiného než píšu.. samosebou jsem myslel hmotnost :-D:-D:-D

    #70309
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    Jirko, díky za foto. Než jsem to zkoukl, tak je tu už velká diskuze. Můj názor je, už nic nepřidávat, neboť v jednoduchosti je krása. Místo závaží druhý hák a i případné druhé rameno bude znamenat eliminaci původního záměru, aby se to nezamotávalo. Zamotaná nástraha je jako žádná nástraha. Na ochutnávací návštěvě se na to podívám a popovídáme o tom i jiných možnostech a tricích.:-?

    #70310
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    😀 Hmotnost drátu je v porovnání s hmotností závaží naprosto zanedbatelná. Zajišťuje pouze nástrahu nade dnem a brání zamotání nástrahy do závaží. Mám vybitou kuchyňskou váhu, ale koupím baterku a zvážím.;-)

    #70311
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    kulik napsal:

    Jirko, díky za foto. Než jsem to zkoukl, tak je tu už velká diskuze. Můj názor je, už nic nepřidávat, neboť v jednoduchosti je krása. Místo závaží druhý hák a i případné druhé rameno bude znamenat eliminaci původního záměru, aby se to nezamotávalo. Zamotaná nástraha je jako žádná nástraha. Na ochutnávací návštěvě se na to podívám a popovídáme o tom i jiných možnostech a tricích.

    Těším se na tebe. Vypadá to, že makrel bude dost, takže nám hned něco také vyudím. Snad na to bude čas. Ale hlavně, popovídáme o rybách!!! 😎

    #70406
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Omlouvam se za zdrzeni, ale jsme jeste stale na rybach u norku a kdyz se o pulnoci dostanu na barak, tak jiz nejsem schopen davat fotky na forum ;-).

    Husky uz dodal sve fotky :-).

    Zde je to, co pouzivame momentalne my 🙂

    Samotne raminko z pomerne mnekeho dratu, takze je jiz pomerne zohybane. Nemam jiz originalni obal, ale myslim si, ze to bylo id firmy Ice Fish.

    Navazec na raminko od firmy Ice Fish (omlouvam se, akorad jsem z toho sundal makrelu 😀 a vzhledem k pozdni nocni hodine, jsem to jiz neresil 😉 ). Urcite nedoporucuji danou karabinu, jeste tyz vecer jsem o ten navazec prisel. V zaloze jsem meli jeste dvouhackovou montaz, kterou jsem pridelal na lepsi karabinu a podle ni si udelal podobnou montaz, ale s vetsim hakem. Dvouhackova montaz se mi vic osvedcila, protoze makrela se nemusela dratovat – na vrchni mensi hak prijde hlava a vetsi hak do zbytku filety. Paradox (o ten novy navazec jsem prisel hned druhy den pri prvni rybe, ale proc mi to upalila netusim, protoze karabina tam byla jiz kvalitni, jedine, ze bych ji v nervozite zapomnel zapnout 🙁 ).

    null Zajimalo by me vase zkusenost s tim, jak veliky haky pouzivate na dany navazce?

    Zde raminko se zavazim:

    Zde sestaveny vse dohromady:

    A zde vse i s filetem makrely (trochu jety, prave jsem jej vytahl z vody a nechtelose mi tam rvat novy 😉 po celodenim chytani :-(, pro predstavu to staci 😀 )

    Vcera jsem na to vytah ktasneho dorsaka takove male vykrmene prasatko 🙂

    Vsem preji hodne zdaru pri rybareni ;-)!

    #70407
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Masovy jednohak na obrtlik!!!

    Letos jsem vyzkousel jeste jednu vychytavku (proste obejevuji Ameriku ;-))- nekde jsem to videl a kdyz jsme se pripraovali na Norsko a delal navazce, tak jsem si rekl, ze bych to mohl vyzkouset. Drive jsem masovy jednohak provlikal primo do oka navazce a chycena ryba to vzdy strasne zdevastovala (prekroutila, nekdy takovym zpusobem, ze kolem sebe omotala zbytek navazce a ryba pri vytazeni vipadala jak rolada ;-)). To co jsem videl, bylo vlozeny obrtlik mezi smicku a jednohak! Pouzil jsem nevyuzite obrtliky ze zakoupenych navazcu a krouzky. S vysledkem overenym praxi jsem moc spokojeny. Behem teto sezony, kdy jsem na maso chytali kazdy den – nejvic za dobu, co jezdime do Norska (na nic jineho ryby porade nesli), ted pojedeme domu a navazce jsou skoro jako nove :-D.

    P.S. Ten hak je uz min 3 sezonu v Norsku ;-).

    Mame velmi oblibene cervene papriky na chytani tmavek a ac je to stredni velikost, ktera neni vybavena obrtliky, tak se na to radi vesi i makrely (presto, ze tuto vetsi velikost pouzivame, abychom se jich zbavily :-() a vsiml jsem si, ze ta tmavka zkrouti smycku navazce, potazmocely navazec (o makrele ani nemluve) a tak jsem si tu ejden navazec predelal podobne, jako haky na maso a ac nebylo az tolik prostoru to odzkouset (tmavky berou tuto sezonu jen par hodin za den :-(), tvari se to stejne uspokojive, jako v prvnim pripade.

    #70408
    dors_Luky
    Člen
    (23 odpovědí)

    Volny konec vlasce u smycky navazce!

    Drobna dalsi vychytavka letosniho roku – (fotku nemam, vse bylo rozmazane 🙁 mel by to byt jednoduche si to predstavit :-D). Kdy jsem uvazal smycku na konci navazce, vzdy mi tam zustal pod uzlem trcet jeden volny konec monofilu, ktery se tak rad vzdycky zamotaval do vodici snury – proste k zesileni:-E! Od letoska, vzdy voly konec stahnu elektrikarskou paskou s vodicim silonem a je klid!!! 8-). Zabere to dve minuty a na vode usetri spoustu casu a predevsim nervu!!!

    #70423
    kaqpa
    Účastník
    (320 odpovědí)

    Husky, jen pro jistotu – ty kroužky na šibenici jsou přidělány jak? Díky.

    #70424
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    kaqpa napsal:

    Husky, jen pro jistotu – ty kroužky na šibenici jsou přidělány jak? Díky.

    Právě jsem se vrátil !ne z Hradu), ale z Přešovic na Moravě, kde jsem strávil velmi příjemný víkend při kytarách, slivovičcč a dobrém jídle.

    Oka na šibenici jsou jsou navařená a do nich dám buď karabinu, (tam kde je hák) nebo vážu “napevno” (závaží)

    #70425
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    Vloni tu hrazdu jeden kolega měl a měl na ní poměrně slušný záběry tak sem jich letos taky pár udělal.On ale dával celou makrelu,průběžnej jednoháček za hlavu a na konci trojháček přivázaný na pevno píchl do kořene ocasu-oba háčky jsou na jednom vlasci.Závaží to chce pověsit na slabší vlasec asi 20-30cm dlouhej,když chytneš za dno tak urveš jen závaží.Na obrázku je forma na závaží,závaží a komplet nenavázaná hrazda.Hrazda je z nerez drátu 2mm.

    #70426
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,096. až 1,110. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(21)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...