Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 781. až 795. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #60539
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    paveln napsal:

    husky19 napsal:

    Barometr jsem díky Mifakovi objednal a děkuji mu za typy.

    Včera jsem se dozvěděl, že k “sousedům” přivezou novou CNC mašinu na které by bylo možné si vyrobit nějakou tu formu na pilkry. Zatím ale nemají 3D skener abych nějaký pěkný naskenoval. Vzhledem k tomu, že programy typu CAD, nebo SolidWorks jsou licencované, nemám možnost formu namalovat. Nemáte někdo namalovanou nějakou formu, kterou byste mohli poskytnout? Nezáleží mi na velikosti ani tvaru. Nechci nikomu brát kšeft, neboť s příchodem Roybaitů a Cutbaitů zůstavají moje pilkry částečně v zapomnění a koupit si formu za pár korun u 007křivánka není fakt problém. Jde mi jen o zajímavost a podívat se, jak taková mašina pracuje.

    SolidWorks mam a delam s nim dnes a denne

    Pokud by jsi mi poslal nejaky nacrtek (rukou na papir a oskenovat), co presne chces v Solid Works nakreslit, mohl bych to zkusit.

    Tak to je paráda. Moc děkuju. Nafotím pilkr, ke kterému mám i formu a kdyby se ti něco podobného povedlo, tak bych byl rád. Udělal bych třeba menší, nebo větší. Na víkend odjíždím na Zadov a hned po víkendu bych sundal pilkry, nafotil a poslal. Pošlu ti je přes SZ.

    #60540
    Pavel Neužil
    Účastník
    (65 odpovědí)

    SolidWorks mam a delam s nim dnes a denne

    Pokud by jsi mi poslal nejaky nacrtek (rukou na papir a oskenovat), co presne chces v Solid Works nakreslit, mohl bych to zkusit.

    Tak to je paráda. Moc děkuju. Nafotím pilkr, ke kterému mám i formu a kdyby se ti něco podobného povedlo, tak bych byl rád. Udělal bych třeba menší, nebo větší. Na víkend odjíždím na Zadov a hned po víkendu bych sundal pilkry, nafotil a poslal. Pošlu ti je přes SZ.[/citace]

    Nejasej predcasne, jeste jsem to neudelal. Nektere tvary se kresli jednodusse, nektere jsou obtiznejsi. Uvidim, jak pujde tenhle. Nejake pilkry tady mam a mohl by zkusit nakreslit tyhle. Bude to dostatecne komplikovane. Jedna se totiz o to, ze zakladni symetricke tvary jsou v pohode, ale pilkr ma dost spatnou symetrii. Kazdopadne to jde, jeden muj student neco takoveho pred par lety kreslil, ale ja ne.

    #60541
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    To paveln:

    Pokud to nepůjde, tak se nic neděje. Mám jednu formu, která je podle osy symetrická. Je to pouze “korýtko” :-D:-D, které se pokrývá rovnou krycí částí. V horní části je nalévací otvor.

    Pokud to půjde, bude dobře, pokud ne, tak se také nic neděje.

    #60542
    Pavel Neužil
    Účastník
    (65 odpovědí)

    husky19 napsal:

    To paveln:

    Pokud to nepůjde, tak se nic neděje. Mám jednu formu, která je podle osy symetrická. Je to pouze “korýtko” , které se pokrývá rovnou krycí částí. V horní části je nalévací otvor.

    Pokud to půjde, bude dobře, pokud ne, tak se také nic neděje.

    Zkousel jsem ted nakreslit kridlo, jako ma bombarder B2 a vypada to, ze je to docela jednoduche. Jako ostatne vse, pokud vis, jak na to :-). Tak mi posli ty obrazky a podivam se na to.

    #60543
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Pošleš mi na sebe mail? Pošlu ti ty fotky.

    Jirka

    #60673
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    zdeneko napsal:

    Harty napsal:

    dnes 28.

    14.

    Harty ty děláš i tyhle hlavy?

    dělám i hlavy

    #60674
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Dnes 26.

    #60742
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Dnes 25.

    #60757
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Pánové, když sleduji co dokážete vyrobit tak smekám. S nadsázkou mohu jen poznamenat že je snad škoda takové skvosty namáčet do slané vody. Když si vzpomenu jaké pilkry a pilkříky se používali např. před 15 lety (trubky od kočárků vylité olovem a pod.)je to nebetyčný rozdíl. Myslím, že by to snad chtělo vytvořit chronologický vývoj pilkrů a někde je instalovat. Nevím o tom, že by někde existovalo norsko – rybářské museum. Obdobně by se dalo hovořit o dalších nástrahách – tzv. peříčka a pod. Je to doklad o tom jak jsou naši norci vynalézaví.

    #60803
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Tak jsem sjel příspěvky a hodně norků trápí počasí,tak ať se to zlepší.Já dnes za 24.

    #60915
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    Ahoj,

    právě jsem vyhrabal svoje hodinky HIGHGEAR Summit co mají barometr, atd. Kdysi jsem je vyhrál v nějaké souteži a následně založil. Až teď když to tu čtu, došlo na ně 🙂 .

    Jen prosím o radu, jak z údajů barometru vyčtu vývoj počasí?

    Díky Holzby

    #60920
    Step
    Účastník
    (1080 odpovědí)

    To by nemělo být nic složitého. Změna tlaku předchází změně počasí, a to buď k horšímu nebo k lepšímu. Když k horšímu, myslím tím ze slunečna na bouřku, (někdo to může mít opačně) je to známka toho, že může přijít silný nárazový vítr předcházející bouřce, s bouřkou můžou přijít kroupy a silný vítr může přetrvávat. To že se mění tlak a přijde změna počasí je znát na barometru už hodinu i víc před tím, než ke změně počasí dojde. Je dobré se tedy podívat, když vyjíždíš na moře jaký je tlak. Když je 1021 hPa a pak se během hodiny, dvou změní na tlak 1005, tak čekej do další hodiny “průser”.

    Opačně od nízkého tlaku k vyššímu asi nebývají takové problémy, spíš ryby přestanou žrát. To je můj pohled laika. Rád si přečtu i názor jiných.

    #60990
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Udělejte si fluores.barvu. Rozpusťte reklamní ozdobné fluo. kamínky v malém množství acetonu.Stačí natřít a nechat zaschnout.Docílíte na bílém podkladu vysoké svítivosti.Je dobré takto natřené nástrahy přelakovat.Dnes 23.

    #60998
    Michal
    Účastník
    (246 odpovědí)

    Vypada to krásně,ale nemůžu si pomoci,nejvíce záběrů jsem měl, za celém roky co jezdím do Norska, na klasické stříbro…;-)

    #60999
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Harty, nevím jestli se na to někdo ptal, ale čím lepíš oči?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 781. až 795. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(167)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...