Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #57415
    jirka66
    Účastník
    (353 odpovědí)

    kloboukatej napsal: Jako český nerybář a norský zapálenec stále objevuji ve znalostech mezery. Snad mi někdo poradí.

    Do Norska na pilkrování se doporučuje na konci prutu spíše očko, než kladka. Koupil jsem si prut na pilkrování. Na špičce je klasické koncové očko. Když nasadím multiplikátor, vlastně prut přetočím, a to koncové očko, jak se mi zdá, je ale konstruované na zatížení v opačném směru. Mám obavu, až budu mít větší rybu, aby to očko vydrželo. Ta kladka se mi zdá pevnější, ale je tu riziko uskřípnutí pletenky.?????????????

    Na lodi stojí prut v držáku většinou trochu šikmo a za jízdy se vlastní vahou zpravidla otočí multíkem dolu. A v momentě, když jsem ho bral a obracel multíkem vzhůru, pletenka mi občas přeskočila mezi kladku a boční vedení. U silnějšího vlasce by se to nestalo.Když kladku utáhnu,netočí se,když ji trochu povolím,vždy tam nějaká škvírka je. Pár let používám prut s očkem a bez problémů.

    #57430
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    Nejvíce trpí koncová očka, hlavně jejich keramické, nebo jiné výplně. Mně se u několika koncových oček stalo, že keramický kroužek odpadl, tím odpadl samozřejmě celý prut. Jiný problém je s manipulací prutem, mimo výlov. Šlápnutím na prut na lodi, nebo i mimo loď, nebo jinou nešetrnou manipulací, a tím zničení očka, mně přimělo ke koupi “in line”, zatím jednoho prutu. Od této doby jsem alespoň na jednom prutu očko nezničil.

    Mohu doporučit.

    #57495
    Erg
    Účastník
    (272 odpovědí)

    vapno1 napsal: Nejvíce trpí koncová očka, hlavně jejich keramické, nebo jiné výplně. Mně se u několika koncových oček stalo, že keramický kroužek odpadl, tím odpadl samozřejmě celý prut. Jiný problém je s manipulací prutem, mimo výlov. Šlápnutím na prut na lodi, nebo i mimo loď, nebo jinou nešetrnou manipulací, a tím zničení očka, mně přimělo ke koupi “in line”, zatím jednoho prutu. Od této doby jsem alespoň na jednom prutu očko nezničil.

    Mohu doporučit.

    Doporučuji pořídit prut bez výplně oček – SIC je celé očko, takže se ti nemá co vylomit – kupříkladu WFT takové pruty dělá docela běžně.

    #57506
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    erg máš pravdu, dobré řešení. Nesmíš ale např. šlápnout na prut, tím i na očko, ohnout ho, a při snaze narovnání ti rupne. A to se mi stalo. Proto ta výměna za inline. Hlavně moje nešikovnost a za to se platí.

    #57525
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Dají se někde u nás koupit nerezová očka ,jde mi o koncové očko.

    #57531
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Pánové díky všem, co se vyjádřili k mému problému koncové očko nebo kladka. Zatím to tedy nebudu nijak hrotit.:-P

    #57869
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    #57870
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    Systém Halibut

    #57874
    ZM
    Účastník
    (1125 odpovědí)

    Kliknis – Co to je,to vyrábíš? (prut jsem nezjistil,ještě jsem nevyndal pruty z tubusu – zítra určitě!)

    #57875
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    ZM

    Kdepak na to nemam čas, vyrábí to nějaká slovenská firma TTpilker.

    Vypadá to dost zajímavě, hlavně ten systém halibut.

    #57876
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    #57877
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    V praxi to vypadá takhle

    #57884
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    kliknis napsal:

    V praxi to vypadá takhle

    nejni to nějak moc okované

    jak je to velké????

    #57887
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    bulik napsal: kliknis napsal:

    V praxi to vypadá takhle

    nejni to nějak moc okované

    jak je to velké????

    Je to až na 40 cm velkou nástražní rybu.

    #57936
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Fredy takto jsem ti udělal ty 200g. ještě začistím a pošlu ti je.Ty menší budou příští týden.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 601. až 615. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...