Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #57389
    mikulcak
    Účastník
    (376 odpovědí)

    To kulik-zkus např toto

    [yt=dz5R3WCrNqg=yt]dz5R3WCrNqg[/yt]

    #57391
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Mikulcak: Jo, to by stálo za vyzkoušení. Díky.

    #57393
    vapno1
    Účastník
    (445 odpovědí)

    To kulik. V linku Gumy Keitech od bestika, mě zaujal jig “swing Impact. Jeho pohyb na šutrech, v trávě i chaluhách by mohl vyhovovat. Je tam přiložený film.

    #57395
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Matně si vzpomínám, že tu někdo ukazoval jak přidává na Cutbaita ještě trojhák. Nevíte někdo kde bych to našel??

    #57396
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Vapno1: Díky, kouknu na to.

    #57397
    kulik
    Účastník
    (2754 odpovědí)

    To Husky19: Nebyl to Kikibut? Přidával trojhák a připevnil jej gumičkou.

    #57399
    kloboukatej
    Účastník
    (202 odpovědí)

    Jako český nerybář a norský zapálenec stále objevuji ve znalostech mezery. Snad mi někdo poradí.

    Do Norska na pilkrování se doporučuje na konci prutu spíše očko, než kladka. Koupil jsem si prut na pilkrování. Na špičce je klasické koncové očko. Když nasadím multiplikátor, vlastně prut přetočím, a to koncové očko, jak se mi zdá, je ale konstruované na zatížení v opačném směru. Mám obavu, až budu mít větší rybu, aby to očko vydrželo. Ta kladka se mi zdá pevnější, ale je tu riziko uskřípnutí pletenky.?????????????

    #57400
    jan
    Účastník
    (88 odpovědí)

    Cca pred 15 rokmi mi brat daroval gumené nástrahy,ktoré pripomínajú dažďovku. Tie mu kedysi doniesol synovec z Ameriky a mne ich dal preto,že sám pre nich nemal využitie. V tej dobe som ani ja nevedel čo s nimi a tak “zapadli” prachom. Spomenul som si na nich až keď som začal navštevovať Nórsko. Veľmi mi totiž pripomínali morské červy.

    Každý z nás určite zažil situáciu, keď ryba jednoducho neberie a vtedy v zúfalstve siaha aj po neosvedčených nástrahách. Našťastie som pred tromi rokmi pri návšteve Snillfjordu mal pribalené aj “dážďovky” po ktorých som siahol práve v spomínanej, pre každého rybára frustrujúcej situácii.Po niekoľkých hodinách bez záberu som na jigovú hlavičku napichol dážďovku. Po nahodení do miesta, odkiaľ pred tým neprichádzali žiadne zábery prišiel tak prekvapujúci rýchly a razantný záber, že som nestihol ani zareagovať.Neskorým zásekom som sa o rybu pripravil. Po ďalších náhodoch som už bol pozornejší a ryby sa mi podarilo nielen zaseknúť,ale aj vytiahnúť. V tej dobe to boli najúčinnejšie nástrahy na hlbkach do 80 m.

    Záver: Nástrahy uvedené vo videu a im podobné majú podľa mojich oso-

    ných skúsenosti veľký potenciál k lovu rýb prívlačou.

    #57401
    zdeneko
    Účastník
    (439 odpovědí)

    Očka na prutech určených k pilkrování by měla být konstruována tak, aby jsi je mohl používat jak dolů tak nahoru. Jezdí nás 16, máme levné i drahé pruty ale tohle jsme zatím nikdy neřešily. Asi bych ti poradil ať to neřešíš.

    #57403
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Mal msom a stále aj mám drahé, ale aj lacné prúty na pilkrovanie s kladkou na konci a ešte sa mi nestalo, že by sa šnúra dostala mimo kladku a dáko sa tam “zaštipla”. Na pilkrovanie používam šnúru PENN,WFT 0,32mm/51kg ??? a to by už musela byť veľmi zlá konštrukcia kladky, ktorá by “dokázala Zaštipnúť” túto šnúru. Toto je môj názor a moje skúsenosti, ale netvrdím, že niekto nemá iné:-P:-P:-P

    #57405
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    kulik napsal:

    To Husky19: Nebyl to Kikibut? Přidával trojhák a připevnil jej gumičkou.

    Myslím že to byl Kikibut, ale nemohu to najít. Byli tam i fotky.

    #57406
    Hokynar
    Účastník
    (81 odpovědí)

    kloboukatej napsal:

    Jako český nerybář a norský zapálenec stále objevuji ve znalostech mezery. Snad mi někdo poradí.

    Do Norska na pilkrování se doporučuje na konci prutu spíše očko, než kladka. Koupil jsem si prut na pilkrování. Na špičce je klasické koncové očko. Když nasadím multiplikátor, vlastně prut přetočím, a to koncové očko, jak se mi zdá, je ale konstruované na zatížení v opačném směru. Mám obavu, až budu mít větší rybu, aby to očko vydrželo. Ta kladka se mi zdá pevnější, ale je tu riziko uskřípnutí pletenky.?????????????

    Reaguji na vůj dotaz zda očko, nebo kladku. Za dobu co navštěvuji Norsko jsem už zažil jak očka, tak kladky a je pravda, že kolega na “otočeném” prutu očka vylámal, ale bylo to při vázce, nikoli při zdolávání velké ryby-takže bych se toho asi nebál. Také s kladkou byly problémy a to jak píšeš může dojít k tomu, že se šnůra dostane mimo kladku a pak to většinou utrhneš. Není to však nijak často, ale stát se to může. My jsme to vyřešili pruty bez oček jak na pilkr, tak vláčku a je pokoj. Tak ti přeji hodně zdaru.

    #57409
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    To husky19:

    Podívej na oficiální stránky SavegeGear,

    mají to v katalogu u Cutbaitů.

    Vypadá to jako candátí háček, krátké a dlouhé ramínko.

    Malým háčkem do ryby. Celé to visí na kevlarovém lanku za přední háček.

    Ale mám pocit, že se to u nás ještě nedá koupit.

    Kiki říkal na pražském srazu, že zatím nemá..

    #57410
    Holzby
    Účastník
    (633 odpovědí)

    kloboukatej napsal:

    Jako český nerybář a norský zapálenec stále objevuji ve znalostech mezery. Snad mi někdo poradí.

    Do Norska na pilkrování se doporučuje na konci prutu spíše očko, než kladka. Koupil jsem si prut na pilkrování. Na špičce je klasické koncové očko. Když nasadím multiplikátor, vlastně prut přetočím, a to koncové očko, jak se mi zdá, je ale konstruované na zatížení v opačném směru. Mám obavu, až budu mít větší rybu, aby to očko vydrželo. Ta kladka se mi zdá pevnější, ale je tu riziko uskřípnutí pletenky.?????????????

    Ahoj, taky musím uznat, že po 12ti letech v Norsku se mi nikdy nestalo, že by se pletenka dostala mimo kladku. Osobně mi ta kladka přijde lepší na přenos tlaku.

    #57413
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Hoop napsal:

    To husky19:

    Podívej na oficiální stránky SavegeGear,

    mají to v katalogu u Cutbaitů.

    Vypadá to jako candátí háček, krátké a dlouhé ramínko.

    Malým háčkem do ryby. Celé to visí na kevlarovém lanku za přední háček.

    Ale mám pocit, že se to u nás ještě nedá koupit.

    Kiki říkal na pražském srazu, že zatím nemá..

    Díky, podívám se a něco pořídím. Zatím je ještě čas. :-D:-D:-D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 586. až 600. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...