Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 7 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #42931
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (63 odpovědí)

    Jakýkoliv olova ti naleje 007krivanek. Pak ještě Dufek, ale ten malý gramáže na candáty mít nebude.

    #42943
    honza dufek
    Účastník
    (1494 odpovědí)

    ..malý gramáže dělám jen pro známé když chtějí lepší háček..Malých jigovek je plný Mrk.cz..

    #43021
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Je vás tady hodně takových, kdo již nějaký ten pátek chytáte na Roybaity. Také se k tomu chystám a stál bych o nějakou radu. Nahazujete “co to dá” a necháte spadnout do hloubky a přitahujete, nebo jen pustíte volně pod loď a využíváte vhodného driftu k vlečení nástrahy? Díky za každý případný typ.

    #43036
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    husky19 napsal: Je vás tady hodně takových, kdo již nějaký ten pátek chytáte na Roybaity. Také se k tomu chystám a stál bych o nějakou radu. Nahazujete “co to dá” a necháte spadnout do hloubky a přitahujete, nebo jen pustíte volně pod loď a využíváte vhodného driftu k vlečení nástrahy? Díky za každý případný typ.

    Ne s Roybait nemá cenu nahazovat..spustíš volně pod loď na dno,povytáhneš pár metrů nade dno cca 5-10m a jemně pracuješ s prutem nahoru a dolu,tím mu dáš pohyb,který potřebuje…

    Měl sem prut v ruce,když byl dobrý drift,ale nemá to ten účínek…je lepší s ním trochu pracovat,když je drive…prostě pořád mu dát trochu pohybu..

    Na Roybait,když je klidná hladina a mírný vítr,tak ho dostaneš v klidu do 60m..myslím tím Roybait 250g..

    Větší gramáž dostaneš ještě víc dole…;-);-)

    #43041
    honzak
    Účastník
    (2585 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    husky19 napsal: Je vás tady hodně takových, kdo již nějaký ten pátek chytáte na Roybaity. Také se k tomu chystám a stál bych o nějakou radu. Nahazujete “co to dá” a necháte spadnout do hloubky a přitahujete, nebo jen pustíte volně pod loď a využíváte vhodného driftu k vlečení nástrahy? Díky za každý případný typ.

    Ne s Roybait nemá cenu nahazovat..spustíš volně pod loď na dno,povytáhneš pár metrů nade dno cca 5-10m a jemně pracuješ s prutem nahoru a dolu,tím mu dáš pohyb,který potřebuje…

    Měl sem prut v ruce,když byl dobrý drift,ale nemá to ten účínek…je lepší s ním trochu pracovat,když je drive…prostě pořád mu dát trochu pohybu..

    Na Roybait,když je klidná hladina a mírný vítr,tak ho dostaneš v klidu do 60m..myslím tím Roybait 250g..

    Větší gramáž dostaneš ještě víc dole…

    Ahoj musím souhlasit s panem Šroubkem :-):-):-):-):-)

    Mám úplně stejný postup při chytání s touto nástrahou.

    #43047
    Naki
    Účastník
    (900 odpovědí)

    To já s PANEM Šroubkem tak úplně nesouhlasím. Dá se s ním pracovat i více, nám se celkem osvěčilo spustit ho na dno a pak s ním rychle vláčet až k lodi. Toto hlavně působilo na velké kelery.

    #43052
    Sim
    Správce
    (11314 odpovědí)

    Naki napsal:

    To já s PANEM Šroubkem tak úplně nesouhlasím. Dá se s ním pracovat i více, nám se celkem osvěčilo spustit ho na dno a pak s ním rychle vláčet až k lodi. Toto hlavně působilo na velké kelery.

    Mě letos nej halík zabral při vytahování roybaitu k hladině.

    #43063
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Díky pánové za své postřehy a zkušenosti. Určitě vyzkouším vše dle vašich rad. Mám jednu 400g a další (i lehčí) dokoupím. V úterý máme s partou sezení u pivka a tam dám dohromady objednávku k Simovi do shopu. 😉

    #43077
    sroubek282
    Účastník
    (6210 odpovědí)

    Naki napsal: To já s PANEM Šroubkem tak úplně nesouhlasím. Dá se s ním pracovat i více, nám se celkem osvěčilo spustit ho na dno a pak s ním rychle vláčet až k lodi. Toto hlavně působilo na velké kelery.

    Taky možnost,ale s lehčí nátrahou…za čas Ti upadnou ruky od navíjení.. ;-);-);-),ale proč ne..

    #43078
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    sroubek282 napsal:

    Naki napsal: To já s PANEM Šroubkem tak úplně nesouhlasím. Dá se s ním pracovat i více, nám se celkem osvěčilo spustit ho na dno a pak s ním rychle vláčet až k lodi. Toto hlavně působilo na velké kelery.

    Taky možnost,ale s lehčí nátrahou…za čas Ti upadnou ruky od navíjení.. ,ale proč ne..

    Ještě jednou díky, pánové.

    #48520
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    Začíná čas příprav,tak jsem si pořídil holo.folie šupiny a nemají chybu.

    #48521
    Harty
    Účastník
    (1247 odpovědí)

    #48524
    Zdendek
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Harty napsal:

    Kde se to nechá koupit?

    #49103
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Rád bych se zeptal MifaKa, jak byly uspěšné Vaše “péřové” nástrahy.

    Odprezentoval jsi zde na začátku roku, že jste měli nějaké svoje peří

    a nějak jsem nezaregistroval, jaké bylo zhodnocení.

    Já jsem měl bohužel jenom 2ks s Polska(asi 50g) a než jsem je dokázal nějak zhodnotit, tak jsem je urval…Nicméně dorsche jsem bez problému nachytal(i když jsem čekal polaky), ale to vytahování trojháčků bylo šílené…

    Po urvání jsem improvizoval s peřím racků(co jsem našel po břehu), ale na to evidentně nereagovaly.

    Pořád přemýšlím, co vymyslím tento rok…

    #49104
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 376. až 390. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(22)
(172)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...