Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

  • Toto téma obsahuje celkem 1,699 odpovědí. Do diskuze (164 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Piva a poslední změna proběhla před 5 roky a 2 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,636. až 1,650. (celkem z 1,700)
  • Autor
    Příspěvky
  • #105322
    Candat – Rosťa
    Účastník
    (195 odpovědí)

    Do těch origo přibalených bužírek to dávám taky. Jde to tam velice špatně, ale nasadím alespon do poloviny bužírky (cca 3 mm) a ještě mi svetlo nespadlo. Otázkou je jestli mi to fungovalo, jelikož ve 3 lidech na lodi to používám pouze já a nevidím nějaký nárust úlovků :-).

    Ještě jen dodám, pokud to nenasadím do celé bužírky, tak tu vyčnívající část směřuji ke spodní části montáže, mám potom pocit, že to nevytváří nějaké bubliny nebo tak něco.

    Světolo většinou cca do hodiny vyměním, protože už nesvítí moc dobře, dám do kapsy aby se zahřálo a měním než shasnou úplně. většinou mám 2 světla na jeden den, pak už opravdu svítí málo a dle mého to strácí smysl (o kterém jsem se ještě nepřesvědčil).

    #105331
    meky
    Účastník
    (286 odpovědí)

    Budu reagovat na blikátko a četnost záběrů. Kamoš to nasadil a měl evidentně více záběrů než zbývající2. Pak to utrhl a byli jsme na tom zase všichni stejně.

    #105335
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    lacoh napsal:

    Ja sa chystám tento rok vyskúšať podvodnú blikačku priamo na to určenú – Mini LED Deep Attraction Drop Underwater Fishing Lure Light

    tahle je na zavit a daj se mnenit baterky a bojim se ze to dole nevydrzi tlakove

    #105340
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    mira.sta napsal: tahle je na zavit a daj se mnenit baterky a bojim se ze to dole nevydrzi tlakove

    Zatiaľ s týmto druhom nemáme žiadne skúsenosti.

    Rozmer to má 1.9cm x 6cm

    Vyzerá to celkom pevné že by to nejaký tlak malo vydržať. Dnes do odjazdu na Soroya – 66. Ak to nezabudnem doma potom dám vedieť, ako sa to prejavilo. 😀

    #105341
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    Záblesky to vydáva dosť výrazné. V niektorom príspevku som videl ako ryby reagovali na svetlo od kamery, tak by to mohli skúsiť aj na toto svetielko.:-D:-D

    #105345
    Navarchus
    Účastník
    (617 odpovědí)

    Loni jsme na Loktě zkoušeli malá chemická světýlka, nasazené v bužírce přímo na trojháku. Zda to přineslo zvýšené záběry, to jsme nedokázali posoudit.;-) Ryby braly,nebraly pořád stejně.8-)

    #105348
    frigo
    Účastník
    (120 odpovědí)

    Jen chci připomenout, že ta světýlka mají teď v nabídce v Lídlu, kdyby je někdo chtěl – 50 ks za 100,-Kč

    #105353
    Harty
    Účastník
    (1246 odpovědí)

    Dá se také sehnat chem.světlo v tyčinkách s práškem.Jsou tenčí a svítivost mají mnohem větší a nevadí jim tolik chlad.Jednoduchá aplikace do gum. nástrah.Trnem udělat otvor a tyčinku zasunout.

    #105368
    MadMack
    Účastník
    (119 odpovědí)

    Chlapi, když už je tu řeč o světelných atraktantech, co říkáte na různý hrkačky, řechtačky a jiný akustický plašiče? Letos by jsme chtěli věnovat o trochu více času lovu na maso a tak přemýšlím, zda na návazce dávat nebo nedávat zvukový prvek.

    #105376
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Klucí,trochu zasáhnu do diskuse….všechny svítíci prvky, řechtačky ,zvonky ,turbínky mají vnabídkach všechny firmy zabývajíci se mořským rybolovem. Většinou stojí pár korun a jsou uspůsobeny tlaku v hloubkach.V drtivé většině se používají při lovu Lengů v mníkových montážích…Z mých zkušeností všechno co pouštíte pod 100m musí svítit jak vánoční stromeček:-D…ak chcete lovit cíleně velke lengy +130cm bez blikacího světla se neobejdete. Jsou to světla reagujíci na slanou vodu.Nám se osvědčily modré a bíle impulzní světlo..zítra vám takovou blikačku nafotím…i celou montáž co používame…

    #105377
    jigin1
    Účastník
    (984 odpovědí)

    svítici zlamovačky taky používame a jak Harty píše, práškový svítí lépe…důležité je aby byla celá sestava správně sestavena…kupříkladu na hloubky používame s kamarádama jen jednoháky 10/0 a výš….z trojháků padá daleko víc ryb…pak nebudete mít problém ani z takovýma příšerama

    😀

    #105382
    Otta
    Účastník
    (632 odpovědí)

    to frigo:Moc dík za dotaz,rozputal jsi tu dost užitečnou debatu.:-D:-D:-D:-D

    #105386
    mira.sta
    Účastník
    (1492 odpovědí)

    mam ted tyto na zkousku

    #105390
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Já teda nevím, ale kolik ryb V Norsku svítí?

    #105391
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Ps: Honzo Dufku, taky mníkům svítíš?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 1,636. až 1,650. (celkem z 1,700)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nástrahy, návnady, finty

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(18)

Nahrávání ... Nahrávání ...