Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nadlimitní množstí ryb

  • Toto téma obsahuje celkem 167 odpovědí. Do diskuze (59 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel JAKABO a poslední změna proběhla před 11 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 168)
  • Autor
    Příspěvky
  • #58865
    Roker
    Účastník
    (312 odpovědí)

    Taky to známe:-?:-D

    Ale vždy co člověk, tak bedna,jezdíme si tam zarybařit.

    #59087
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Loni jsme mněli štěstí ,ani jedná kontroka.Letos mám zprávy že celníci se budou zamněřovat hlavně na rybáře a na limity ryb+alkohol.Partu která je na Lofotech kontrolovali ve Švédsku a potom v Norsku na E12.Zaplatili mastnou pokutu za alkohol a byli varováni ať dodrží limity až pojedou domů.Jedem 24.5 na Otroyu tak uvidím jak dopadnem.

    #59089
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To Leiter

    Vim, ze chodi celnici v civilu po parkovisti pri cekani na trajekt jak v Dansku, tak i v Norsku a davaji si urcite zpravy. Zda take jezdi s trajektem nevim a ani o nejakych jinych konkretnich akcich ci mistech.

    #59090
    janka
    Účastník
    (2448 odpovědí)

    To Holzby

    jestli to nebyl jeden z techto 🙂

    http://www.nrk.no/nyheter/distrikt/ostfold/1.10978779

    #59259
    skroban5
    Člen
    (158 odpovědí)

    Dá se proclít pivo nad limit a kolik by to stálo?To samé mně zajíma u ryb.

    #59274
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    Ad 1 – dá, loňská cena byla dle soba 10 NOK za půllitr viz tohle vlákno dole.

    Ad 2 – dle mě dostupných informací zcela legální cestou to nelze. Nejsem expert na clo, ale domnívám se že clo funguje vždy jako regulátor importu – clo jako takové by tedy v případě návratu z Norska do EU byla otázka do Bruselu, jenže to co se tu řeší zejména je omezení vývozu na Norské straně.

    #59275
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    skroban5 napsal: Dá se proclít pivo nad limit a kolik by to stálo?To samé mně zajíma u ryb.

    Pivo nad limit běžně proclíváme, je to pak bez nervů. Pivo tě pak vyjde dle druhu mezi 45-60 CZK, což je lepší cena, než v norských obchodech 🙂

    Bez cla jsou současné radlery, které mají jen 2% alkoholu 🙂

    Ryby se podle mě proclívat nedají, jedinou možností je nákup od licencovaného prodejce v Norsku -potom se ti koupené ryby nepočítají do limitu 🙂

    #59546
    Petr Novák
    Účastník
    (1356 odpovědí)

    Výše bylo že radlery do 2.5% a najednou jenom do 2%? Tak co je správně? 😡

    #59560
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Dle ambasády v Norsku, kterou jsem s tímto dotazem kontaktoval loni jsou to 2% jak píše Pafka!

    #59568
    jirik
    Člen
    (115 odpovědí)

    Je zvláštní, že ambasáda uvedla do 2%, když v ofiko celních předpisech je do 2,49%. Každoppádně radler má 2% a není co řešit

    #59570
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    2 PEN

    Špatně jsi to pochopil a nebo já špatně napsal 🙂

    Bezcelně lze do Norska dovážet nápoje do 2,5% alkoholu. Ve zmínce o radlerech jsem měl na mysli, že tyto mají kolem 2% a proto jsou pod limitem. Možná znáš radlery, které mají těch 2,5%, s těmi jsem se ale nesetkal (když je občas piju, tak Staropramen a nebo Gambrinus, s jinýma zkušenost nemám).

    Pro bezcelní dovoz alkoholu do Norska existují 3 alternativy :

    a) 1 litr pálenky (od 22 – 60%) + 1,5 litru vína + 2 litry piva

    b) 3 litry vína + 2 litry piva

    c) 5 litrů piva

    Jen pro doplnění – minimální věk osoby převážející alkohol je 18 let, 20 let u osoby převážející nápoj s obsahem alkoholu vyšším než 22 %

    #59572
    husky19
    Účastník
    (1722 odpovědí)

    Jirik napsal:

    Je zvláštní, že ambasáda uvedla do 2%, když v ofiko celních předpisech je do 2,49%. Každoppádně radler má 2% a není co řešit

    Možná jsem nevhodně položil otázku. Zajímaly mne právě jen rádlery s obsahem alhoholu do 2%. Tak jsem dostal odpověď na to, na co jsem se ptal. ;-);-)

    Jinak českobudějovický Budvar začal vyrábět PardálOVO (bezinka) a prý je luxusní. Tak ho vyzkouším. 😛

    #59575
    jirik
    Člen
    (115 odpovědí)

    to husky19:

    Jasný, to je v pohodě, vždyť se nic hrozného nestalo. Výborný je i Samson, ale ten má tuším právě 2,5% 😛

    #59593
    Zdendek
    Účastník
    (281 odpovědí)

    Jirik napsal:

    to husky19:

    Jasný, to je v pohodě, vždyť se nic hrozného nestalo. Výborný je i Samson, ale ten má tuším právě 2,5%

    Tušíš správně. Teď jsem se koukal na flašku.Samson má 2,5%

    #59600
    Pafka
    Účastník
    (3890 odpovědí)

    Jestli tam je vytisteno 2,5%, uz by mohl nastat problem 🙁

    Norove maji stanoveno, ze celni predpisy se vztahuji na lihoviy od 2,5% alkoholu, tzn. vcetne. Takze pokud by se celnik spatne vyspal, nebo si spatne …, mohl by byt maler 🙂 🙂

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 46. až 60. (celkem z 168)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Nadlimitní množstí ryb

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(6)
(20)
(164)
(27)

Nahrávání ... Nahrávání ...