Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 196 odpovědí. Do diskuze (62 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Volnas a poslední změna proběhla před 7 roky a 6 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 197)
  • Autor
    Příspěvky
  • #31705
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Zdarec,

    nechal jsem se od kamoša přemluvit na el.mulťák(už několikrát jsem

    měl jet na Balt) a prý v Norsku na hloubkách…

    Tak jsem sehnal v DE za celkem pro mě dostupnou cenu WFT Elektra 700PR.

    Prosím jestli by někdo neposkytl český manuál, nemyslím si, že by tam bylo něco zásadního, ale…třeba budu chytřejší…Díky

    #32500
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to fuoco

    je potreba dodat ze zobrazenej navijak je urcenej pro levaky.

    Kdo pouziva normalne pravou ruku(vsichni pravaci) potrebuje navijeni na opacny(pravy) strane

    #32618
    Northwolf
    Účastník
    (659 odpovědí)

    2 shark – co to je normálně používat pravou ruku ? Když jsem pravák a mám pravou ruku “šikovnější” tak v ní potřebuju mít prut nebo kličku ? Já jsem měl možnost vidět praváky s kličkou do pravý ruky s vrhacími multiplikátory jak při každém náhozu přendávají prut do pravý ruky (stačí se někdy zastavit třeba na Saltstraumen nebo podobných místech), protože levou prostě tak dobře nenahoděj a proto mi klička v pravý ruce přijde bejt pěkná prasečina. Ale uznávám že u pilkrařiny to až tolik nevadí. Jestli někdo znáte výhodu kličky v pravé ruce pro praváka rád se poučím, já ji zatím neobjevil.

    #32621
    Vojtko
    Účastník
    (325 odpovědí)

    Dôležité je, aby každý mal aspoň jednu ruku “pravú” a to bez ohľadu na to, či je to ruka pravá, alebo ľavá.:-P:-P:-D. Najhoršia je kombinácia, keď sú obe ruky “ľavé”. Vtedy je to už naozaj problém;-)

    #32626
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to northwolf

    Nemoc,jinak to nazvat neumim;-)

    Pisou pravaci levou rukou?Pak muzou i multik mit na levou kliku8-O8-O

    Ale abych byl objektivny tak musim napsat ze denne potkavam v USA rybare co maj smekaci navijak na vrchu prutu(vzhuru ,,nohama,,) a vesele tocej klickou (tim padem na pravy strane) do protismeru;-)

    Jo zvyk je zvyk:-D

    Takze v Cechach v tom nejste sami.

    To vsak nemeni nic na faktu ze multik patri navrch a klika na pravou stranu.To je stejnej fakt jako ze smekaci navijak patri vespod a klika v levo….

    Pro tuhle konstelaci jsou navrhovany i pruty a obvinovani vyrobce ze vam to nevihovuje je docela blbost…

    Chytani s multikem je supr….ale musi se to umet.Nic ve zlym ale pokud si poridite vybaveni pro levaka necekejte ze vas to zacne nekdy bavit

    😕

    Ps.pravak nahazuje pravou rukou…netusim jak jinak to udelat

    #32629
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Já mám Ryobiho na pravou ruku,manuála. A naopak mi to na pravou vyhovuje 😎 I když ze záčátku jsem měl Commandera na levou a přechod na pravou mi osobně nevadil. Ale co si nedokážu představit mít smekací naviják na pravou. To jsem si jednou zkusil a je to strašný 😡

    #32630
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    to kikibut

    Tak to máš dobrý, že si přešel z jednoho na druhej.

    Já mam Commandera do Norska na levou a u nás na sumce Cabelas na pravou, to je vždycky pořádnej blázinec, než se zas člověk předělá:-P

    #32631
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    dulezita je cela sestava,zejmena typ prutu.Casto vidim pridelanej multik na prutu pro smekaci navijak…pak to moc nefunguje…

    Multiplikator je tady o par desitek let dele nez navijak smekaci…a muzete si panove bejt jisty ze kdyby pro pravaka byla klika vlevo lepsi tak jiz na to nekdo prisel:-D:-D

    To ze to tak nekomu vyhovuje neznamena ze to tak je dobre…ale ze ,,nekdo,, proste chytat s multikem neumi.

    Ale na tom nic neni,muzu jen doporucit ze pokud v multiku zalibeni nenajdete tak zustante u navijaku smekaciho.Ovsem snaha ,,zmenit svet,, a tvrzeni ze ,,vsichni to delaji spatne,, mi prijde jen usmevna:-D

    Ale pro ty zo je to zajima je i na netu dostatek materialu ,,jak na to,, Nikdo ucenej z neba nespad a osobne mam takovou skusenost ze naucit pouzivat multik je mnohem jednodussi nekoho ce ryby v zivote nechytal,nez ,,stareho kozaka,, co ma jiz sve odchytano ale navijakem smekacim;-)

    [yt=c_SrdDkhtoM&feature=yt]c_SrdDkhtoM&feature[/yt]

    #32632
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to kliknis tvoje kombinace je primo ,,vrazedna,, ja bych si u toho uplet z rukou svetr:-D

    #32633
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Kliknis tak si kup oba dva na stejnou ruku 😀

    #32635
    Anonymní uživatel
    Neaktivní
    (3572 odpovědí)

    Jako dlouholetý “elektrikář” si nedovedu představit kliku vlevo,protože na ovládání mulťáku mi vždy vystačí pravý palec na spouštění,přibrzďování a navíjení a v případě záběru /např. i počas spouštění nebo navíjení/ vypnu tím stejným palcem elektriku a kličku mám prakticky v ruce.Neumím si představit,že při záběru bych musel přehazovat obě ruce.

    #32638
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    JJ kdo s multikem opravdu chyta a ne jen o tom keca,vi kam klika patri:-D

    Krom rejpani musim dodat ze znam nekolik lidi z Cech co multikum vladnou excelentne!Je to vse o zvyku a to tom nechat jsi ze zacatku poradit i kdyz nektere veci mohou prijit (lidem zvyklym na navijak smekaci) uznavam divne

    #32639
    Kliknis
    Účastník
    (951 odpovědí)

    shark napsal: to kliknis tvoje kombinace je primo ,,vrazedna,, ja bych si u toho uplet z rukou svetr

    kikibut napsal: Kliknis tak si kup oba dva na stejnou ruku

    Já vim, je to masakr a proto Commander půjde do zálohy, jen co bude pár drobnejch navíc, abych koupil elektriku, zatim musim mít pevný nervy, doufam že už jen letos8-O:-P:-D

    #32643
    lacoh
    Člen
    (792 odpovědí)

    2 shark: ja osobne si myslím, že ľavák alebo pravák sa pozná podľa toho ktorou rukou nahadzuje a zdoláva rybu a nie podľa toho, ktorou rukou točí kľučkou. Pritom nezáleží, či je na udici obyčajný naviják zospodu, alebo mulťák zvrchu.8-O:-D

    Mne skôr pripadá nenormálne nahadzovať pravou a potom preložiť prút na obsluhovanie a zdolávanie ryby do(slabšej)ľavej ruky a pravú (silnejšiu)používať len na točenie kľučky. 8-)To musí robiť len ten, kto si kúpil mulťák na nesprávnu ruku.

    Tam odkiaľ ste stiahol to inštruktážne video na všetkých ďaľších ten čo nahadzuje udicu pravou rukou obsluhuje kľučku mulťáku ľavou rukou.

    8-O:-D::-E

    #32644
    shark
    Člen
    (486 odpovědí)

    to lacoh je tezko odpovedet nekomu co mne chce presvedcit ze zem je placata a miminka nosi cap:-D

    Ps.jakej ze to mas multak?

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 91. až 105. (celkem z 197)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(16)
(119)
(19)

Nahrávání ... Nahrávání ...