Nápověda Doporučujeme:
  • Toto téma obsahuje celkem 196 odpovědí. Do diskuze (62 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Volnas a poslední změna proběhla před 7 roky a 4 měsíci.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 197)
  • Autor
    Příspěvky
  • #29839
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Stipko. Jsme na tom stejně. Také ta mám to pilkrování, ale nechám to na kamarádech, kteří jsou oproti mě velmi technicky nadaní. Při koupi multíku mi vysvětlovali, ale vím, že na to nejsem. Něco jako u automatické pračky – tu absolutně nezvládám. Upřímě řečeno se o to ani nesnažím. Vím, že se to nikdy nenaučím. Musí přijít dobrý a trpělivý učitel. Další možnost je, že mě okolnoisti přinutí.

    #29842
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    stipko napsal:

    Má niekto skúsenosti s elektrickým mulťákom DAIWA LEOBRITZ a nastavením automatického pilkrovania – pilkrovacej šablóny?

    Keď to už tý Japonci vymysleli, tak by som to chcel skúsiť. Funguje to?

    Na tu si střádám ! Jeden z nejlepších co zatim spokojenost ?

    #29843
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    😀 Kime stejně pak klasicky pilkruješ 😀

    #29848
    stipko
    Účastník
    (980 odpovědí)

    To Kikibut: To som si spravil radosť k narodeninám a teším sa stále.

    Jak som nechápal, že môže niekto robiť žeriavnika, tak teraz by som to nedal z ruky.

    Rozšírili sa možnosti obrovským spôsobom.

    Púšťať pilkra do hĺbky > 150m , tak po pár pokusoch sa na to každý vykašle, aj keby tam stáli ryby.

    S týmto zázrakom, pilker može z vody každých 5 min….:-D

    A to ešte nemáv vyskúšané všetky funkcie.:-)

    #29851
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Daiwa je kvalita 😎 To znám vytahovat rybu za rybou manualem ze 120m a + . To je o hubu :-S

    #29885
    Pafka
    Účastník
    (3886 odpovědí)

    Leobritz je skvělej, nedám na něj dopustit. Automatické pilkrování ale nepoužívám, jsem línej studovat návod 🙁 A do půříštího roku bych to stejně zase zapomněl, takže pikruju za aktivního využití palce 🙂 🙂

    #29900
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    Pafka napsal:

    Leobritz je skvělej, nedám na něj dopustit. Automatické pilkrování ale nepoužívám, jsem línej studovat návod A do půříštího roku bych to stejně zase zapomněl, takže pikruju za aktivního využití palce

    Tak tak :-):-):-)

    #29965
    purdey
    Účastník
    (8 odpovědí)

    Ok! Chlapi díky za rady, půjdu do toho commandera, ale chtěl jsem se ještě zeptat, jen tak pro zajímavost na toho senatora, jaké jsou s ním zkušenosti, ten taky nemá řadič šnůry což si myslím, že by mohl být problém, nebo se mýlím?

    zdraví purdey

    #29981
    stroft
    Účastník
    (136 odpovědí)

    purdey napsal:

    Ok! Chlapi díky za rady, půjdu do toho commandera, ale chtěl jsem se ještě zeptat, jen tak pro zajímavost na toho senatora, jaké jsou s ním zkušenosti, ten taky nemá řadič šnůry což si myslím, že by mohl být problém, nebo se mýlím?

    zdraví purdey

    Osobně bych to ještě promyslel. Pokud ho chceš použít na pilkrování v hloubkách, tak ho tam spustíš a vytáhneš třikrát a prut hodíš do stojanu a už na něj nesáhneš. Pak ti zbude jako náhradní, jak psali kluci. Ovšem k čemu je náhradní multiplikátor, snad na nějaké vyvěšení ryby pod loď. Osobně bych se podíval po nějaké bazarové elekrice, dá se sehnat už od 5000,-kč. Ale pokud si v treningu a Norsko bereš jako silovou přípravu, tak proč né.8-)

    #29983
    bulik
    Účastník
    (334 odpovědí)

    to Purdey

    když jsme začínali jezdit do Norska, já od 1995, tak žádné elektrické multiplikátory nebyly, a taky se pilkrovalo, i na hloubkách, takže pro začátek to asi stačí, a pak na to přijdeš sám, že si ho koupíš, když budeš jezdit častěji, nebo půjdeš jen do přívlače,ale to je škoda:-)

    #29984
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    purdey napsal:

    Ok! Chlapi díky za rady, půjdu do toho commandera, ale chtěl jsem se ještě zeptat, jen tak pro zajímavost na toho senatora, jaké jsou s ním zkušenosti, ten taky nemá řadič šnůry což si myslím, že by mohl být problém, nebo se mýlím?

    zdraví purdey

    Senator je legenda ! Vytáhl hoooooodně světových rekordů plachetníků,mečounů,žraloků atd. atd. Bezvadná brzda a nenajdeš v něm žádný plast samá ocel. Ale spíš bych šel do Commandera jelikož při pilkrování po 6hodinách ucítíš každý dkg a Senator je těžší.

    #29986
    Sim
    Správce
    (11208 odpovědí)

    purdey napsal:

    Ok! Chlapi díky za rady, půjdu do toho commandera, ale chtěl jsem se ještě zeptat, jen tak pro zajímavost na toho senatora, jaké jsou s ním zkušenosti, ten taky nemá řadič šnůry což si myslím, že by mohl být problém, nebo se mýlím?

    zdraví purdey

    Ten Senator není do Norska to pravé, má hodně pomalé převody a strašně se namotáš, než to vytáhneš. Absenci řadiče nevidím jako výhodu, protože budeš muset řadit palcem, což při zdolávání velké ryby není žádný med! Multiplikátory bez řadiče se používají hlavně na BIG GAME, kde ryba zabere v 60km/h rychlosti, tyto podmínky si vynucují multiplikátory bez řadiče.

    #29988
    ZAPA
    Účastník
    (258 odpovědí)

    Jen si dovolím doplnit Simovo shrnutí o jeden poznatek. Senátor je konstruován hlavně pro tvrdé pruty a použití klasického vlasce. S vašim vybraným prutem by to nebyla dobrá kombinace. Sám jich mám několik a v Norsku je nepoužívám. Vyjímku tvoří pouze jeden na kterém mám vlasec a chytám sním velké halibuty.

    #30025
    Hoop
    Účastník
    (939 odpovědí)

    Rád bych se zeptal, jaký názor máte na použití smekacího navijáku na pilkrování. Myslím třeba Okuma Salina nebo podobný.

    Minulý rok jsem zadřel půjčený legendární multiplikátor Shakespeare(2x maznička z boku-a ty se dlouho nemazaly) a byl jsem nucen odpilkrovat z velkým taktéž legendárním smekáčem stejné značky. Byl jsem tak 2xrychlejší než ostatní klasické

    mulťáky, bez známky nějakých potíží, pouštěno až do cca 180m/ max 600g

    Podotýkám, že jsem 85 procent přívlačák.

    Radši ani nebudu psát o akci prut+multiplikátor od Pennu co koupili kluci na tropicliberec. Mulťáku se zadrhávala šńůra do nepochopitelných míst a následně praskala…totální zoufalství..

    Myslím, že když multi tak min 3000Kč, ale třeba ta Salina na ten občasný pilk…

    #30035
    kim
    Účastník
    (1879 odpovědí)

    Já již před několika lety jsem multík vyřadil z provozu – pomalé navíjení. Leží si spokojeně doma. Používám velký smekací naviják 90. Je na něm dostatek šňůry asi 300m a je plně dostačující. Zpravidla pilkruji (chytám na maso) asi tak na 80 m. Něco jiného je elektrika, kdy není třeba uvažovat nad hloubkou. Vše se podřizuje “ekonomice provozu” t.j. odpadá dřina. Takže nyní s sebou vozím jak velký smekací, tak i elektriku.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 16. až 30. (celkem z 197)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(15)

Nahrávání ... Nahrávání ...