Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 339)
  • Autor
    Příspěvky
  • #283394
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Nádherní halíci , gratuluji jo kdo umí ten umí , co výjezd to halík. Vše bylo na gumu ?

    D

    #283400
    kara1111
    Účastník
    (31 odpovědí)

    Dlouhodobě sleduji situaci na Loppě  a i názorové souboje mezi Monerem a ostatními a už mi to nedalo. Chtěl bych se trochu zastat pana Monera, ale i Loppu a pana Šimečka. Do Norska jezdím již 15 let, tak nějaké zkušenosti si myslím mám. Letos jsme na Loppu přijeli 1.května. Jednalo se o první návtěvu této lokality, bez nějakých místních znalostí. Je pravdou, že nám absolutně nevyšlo počasí, tak jsme se poflakovali po fjordech, které tvoří Silda a pevnina. Za mě bych tvrdil- téměř bez ryb. Zděsil mě pohled ve filetárce asi třetí den, kdy tam rybáři  filetovali 30 cm. kelery a ostatní lodě se po dnu na moři ve  fjordu vraceli s 1 nebo 2 treskami kolem 70 cm. Vzhledem k období, ve kterém jsme tam byli, jsem měl opravdu jinou představu. Na šelf jsme se zatím  nedostali, tak situace docela zoufalá. Čtvrtý den jsme se na radu ruských rybářů vydali za malou Loppu. Cesta se 6 m. protivětrem trvala 1 hod 10min. Docela dost na hraně.   Tam se konečně nějaké ryby povedlo nachytat. Ale situace, jedna loď nachytala 2 bedny a druhá loď 1 tresku a 1 kočku, i když byla vedle nás.  Tak mě napadá ” když dva dělají totéž, nemusí to být totéž”.  Na místě jsme vydrželi asi tři hodiny, pak jsme se k vůli počasí museli vrátit. Další den se jedné lodi povedlo vyjet na večer kolem 10 hodiny na  začátek šelfu před Sildou. Za 2 hodiny asi 20 tresek do 1 metru. Déle nás tam počasí nenechalo.  Konečná bilance na Loppě  – jedna loď- 90 kg. filet za 7 hodin lovu v místech, kde byly ryby a druhá loď – 1 treska a 1 kočka.     Jsem přesvědčen, že za normálního počasí bychom nachytali ryb spoustu, ale ne ve fjordech. Tam ryby opravdu nebyly a nebyly tam ani v době, kdy tam byl Moner, což bylo 14 dní po našem odjezdu a podle mého názoru tam moc tresek není i v této době. Něco jiného je šelf a lokalita za malou Loppou, ale tam jsem strávil jen 7 hodin z 9 dnů pobytu. Rybaření na volném moři při silnějším větru je poměrně dost fyzicky náročné i pro mne a nevím jak pro Monera, který je, jak píše důchodce. Ale pokud se držel ve fjordu, tak nenachytal… Dále otázka období, my jsme tam jeli za treskama, pan Šimeček jel na halibuty o měsíc a půl později, kdy je úplně jiné počasí a i aktivita těchto ryb je  jiná. Proto bych doporučil zvážit období, kde , kdy a na co do Norska jedu. Letošní jaro ale bylo na severu extrém i podle Norů.

    #283403
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    To mr Simecek : muzeme se nekdy az budete mit cas prijet k vam podivat – prave sme na sor tverfjord a pokud jsou Vase sluzby takove jak pisete tak se muzeme dohodnout ze budeme jezdit k vam , napiste mi pls jak mate cas :

    608979749 diky Martin

    #283425
    moner
    Účastník
    (26 odpovědí)

    Děkuji pane KARA1111 za zastání a hlavně za to potvrzení mých slov. V podstatě píšete to samé co jsem se tu snažil ostatním sdělit.  Jsem rád, že tu jsou i slušní lidé a ne jen hulváti co z vás dělají hlupáky a když to nestačí přistoupí k vulgarismům.

    #283426
    milos
    Účastník
    (228 odpovědí)

    no jo no … je mi tě srdečně líto, že to bereš jako křivdu – všichni občas tvrdě narazíme … ale když se tak nějak samo nedaří (což je skoro vždycky) tak se nejvíc vyplatí hledat progres u sebe – kdo chce hledá způsoby a kdo nechce hledá důvody

    #283427
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Ahoj Davide, děkuji za pochvalu,  je to zatím asi tak 70% na gumy a 30% na kelery, ale mám vyzkoušeno  čím teplejší počasí, tak začínají daleko lépe fungovat celé ryby, hlavně v srpnu a září

    #283452
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Tak dneska prvni vejlet na vodu , pocasi nic moc ale to je asi jeste pozustatek z cesty sem , ve fjordu na mejch mistech pouze keleri ale jen kolem 50 cm tak sem zajel na tutovku mezi lopou a sildu a za hodku 5 metrovek a jedna nadherna kocka , bohuzel na vlacku                    ( charisma)  a malou gumu skocil halik urcite pres 20 kg , jelikoz sem byl na lodi jen s mamkou tak u lodi po 30 min pretahovane a naprahnutym gafem urval karabinku do 25 kg

    tak snad se to povede jindy a na jinej prut

    #283453
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Tak dneska prvni vejlet na vodu , pocasi nic moc ale to je asi jeste pozustatek z cesty sem , ve fjordu na mejch mistech pouze keleri ale jen kolem 50 cm tak sem zajel na tutovku mezi lopou a sildu a za hodku 5 metrovek a jedna nadherna kocka , bohuzel na vlacku ( charisma) a malou gumu skocil halik urcite pres 20 kg , jelikoz sem byl na lodi jen s mamkou tak u lodi po 30 min pretahovane a naprahnutym gafem urval karabinku do 25 kg tak snad se to povede jindy a na jinej prut

    Podle mne na zacatek dobry. Jen skoda toho halibuta. Seš určitě na Loppě?

    #283470
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    🙂

    ve filetarne sem se bavil s nemcourama a je pravda ze za treskama 100+ se musi nezdit za loppu nebo za sildu kde se da chytat podle echolotu  ve fjordu je to o hledani

    ale to co psal moner – pouze pohodlnost rybare chytajiciho na severu proste hledam a ptam se a pozoruju vodu

    #283479
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahojte , no já jsem asi měl vždy smůlu, protože nám se tedy nikdy nestalo , že bychom ve fjordu chytali ryby 100 +, jo sem tam něco, nebo hejno kelerů u sádek , ale abychom ve fjordu chytali za sebou jen 100 + nikdy , vždycky jsme museli hledat ať jsme byli na Nordkapu nebo na Smole. Jo něco jiného bylo v březnu u vjezdu do fjordu , to byl masakr , ale zase to bylo už na výjezdu na moře. Už se moc těším odjezd na Sandland pátek 2 hodiny ráno, příjezd neděle.

    #283484
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Ja měl taky smůlu. V březnu sem tam nikdy nebyl, ale v dubnu a květnu ve fjordu taky jenom do 80 nebo nic. Jezdime pořad na moře když počasi dovolī a tam zase štěsti máme. Musim poklepat. Lepši to ve fjordu bylo s rybama začatkem září. Četl jsem diskusi Sor-tverrfjord 2014, tehdy nenajeli ryby do fjordu ještě ani v pulce července.

    #283485
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    to David:

    Ahoj. Ne žebych tady chtěl nějaké slovní přestřelky ale přeji vam šťastnou cestu a lomte pruty. Kdybis měl čas tak pozdravuj Thorbjorna a vskaž mu že možna se uvidime ještě letos v září. Kterou cestou jedete?

    #283491
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    to orfo,

    my už jezdíme posledních 8 let přes Polsko ,Litvu, Lotyšsko, Estonsko, Trajekt Talin Helsinki s kabinami , kde přespíme a pak Finskem nahoru , nejhorší úsek okolo Waršavy ten se snažíme projet v noci, jinak super pohoda.

    D

    #283509
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Dneska nic moc , 25 litru a stezi bedna ryb , fjord je prazdny takze zitra jedem na more

    #283526
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahojte , prosím jedna rychlá otázka kdo už byl nebo ví , jsou v Sandlandu u Stiny v ceně povlečení a ručníky ?

    Díky

    D

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 181. až 195. (celkem z 339)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...