Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 339)
  • Autor
    Příspěvky
  • #285409
    Kikibut
    Účastník
    (1822 odpovědí)

    To je strašná škoda. To jsme na Loppě už taky zažili, ale věřím že se velká placka klukům povede a mrzí mě, že jsem nemohl odjet také 🙁

    #285450
    Ota
    Účastník
    (269 odpovědí)

    Já musím potvrdit. Včera jsem byl z dětma a rodinou a nedostali jsme se ani na moře mezi Sildu a Lopu. Projeli jsme pouze tím tím úzkým a mnělkým průplavem a dál jsme se dedostaly. Ryba skoro na hod….(-: Tedka je to tady paráda už několik dní.

    #285453
    chata
    Účastník
    (25 odpovědí)

    Dotaz na Ota. Neměl jsi náhodou půjčenou tu menší novou loď s kabinou co tam jsou letos nové? Zajímalo by mě jak se na ní chytá v místě kde je kabina. Před par lety jsem si naběhl s těma hliníkovýma s excentricky umístěnou kabinou a byla to katastrofa. Jezdíme ve čtyřech a chceme být na jedné lodi. Je to vůbec reálné? Jaké má pohodlí ten na přídi a není tou kabinou člověk oddělen tak trochu mimo dění? Zvažuji jet naproti do Bergsfjordu a rozhoduji se jakou loď si pronajmout. Mají tam tu samou nebo klasiku. Díky. Ps. letos jsi to vychytal na jaře tam nebyla ani mřenka, prostě šťastný člověk.

    #285455
    Ota
    Účastník
    (269 odpovědí)

    Ahoj. Mám půjčenou Sildu, to je ještě větší lod. Ale tu na kterou se ptáš budu mít vyjímečně dneska, tak ti pak sem napíšu moje poznatky. Ale asi až zítra kolem oběda.(možná dneska brzy ráno) Jinak jsem to určitě nevychytal. Ještě pár let to určitě nebude možné no a pak asi také ne(-:  PS: Jinak já za sebe na lodi upřednostnuji 2 až tři lidi max. Ve čtyřech bych snad uvažoval o střídání….Ale je to na každém.

     

    #285456
    chata
    Účastník
    (25 odpovědí)

    Kdysi jsme také jezdili na lodi ve dvou. Pak jsme náhodou byli nuceni chytat na jedné lodi a přišli jsme na to, že je to mnohem větší zábava. Chytili jsme stejné prd jako vždy ale dvakrát tolik jsme se tomu nasmáli. Od té doby to jinak nechceme. Pak to má ještě jednu výhodu po těch 10 dnech si tak lezeme na nervy, že jsme raději pak doma a to ocení děti i drahé polovičky.  Ty si ale vozíš tyto radosti sebou a tak chápu, že voda je jediné místo kde máš trochu klidu.

    #285514
    Ota
    Účastník
    (269 odpovědí)

    To Chata: Wilde boat 650 je po včerejší zkušenosti mnohem lepší než norův plecháč s kabinou. Rozdíl je v tom že WB je kabina trochu menší, ale dostatečně velká pro 4 lidi.Dále nezasahuje do úplné špičky lodě takže se dá sedět, stát a fungovat na špičce i z bednou jak ryb tak vybavením. Ta lod byla mimochodem přímo navržena a vyráběna místním norem v Bergsfjordu, kterého jsem také náhodou potkal a hnedka se vytahoval, že to jsou lodě od něho. Pak ještě další věc. Každá další lod je vždy o trochu lepší protože vždy na ní přepracují nějaké detaily dle potřeb rybářů. Takže Hynkovy lodě jsou ještě o maličko lepší. Každá jedna lod se vyrábí cca 2 měsíce tak je vždy čas tam něco vylepšit. Jo a vedle kabinky v té uličce se dá také stát, být opřený o kabinu slušně chytat. Za mě dobrý…(-:

    #285515
    Ota
    Účastník
    (269 odpovědí)

    Jinak včera halibut cca 15kg, nějaké tresky kolem metru prostě klasika. Nějací litevci pak měli v kuchátně z jedné lodi 4 halibuty odhadem od 120 do 140…

    #285517
    chata
    Účastník
    (25 odpovědí)

    Děkuji za nezávislé informace. Jsou pro mě cenné při rozhodování ke komu jet. Jen přidám perličku. Když jsme tam byli a lodě jsme okukovali tak přišel majitel. Ten co je starostou a vykládal, že ty lodě sám vymyslel a nechal vyrobit někde v Holandsku. Dokonce nám ukazoval fota na jeho FB jak jí vezou na vleku do Norska. Tak nevím. Bez diskuze je to asi nejpokročilejší loď co se dá v okolí půjčit.

    #285519
    Ota
    Účastník
    (269 odpovědí)

    Jen ještě jedna rada pro tebe. Pokud  plánuješ sem někam tak si pospěš z objednávkou a rezervací. Například Steinar už má na 2017 skoro plno a jou tam jen díry mezi třema apěti dny. Což je způsobeno hlavně rybářema ze skandinávie, pobaltsých republik a těch co sem létají.(Skoti, Angličani, bohatí rusové atd)  Mají to tu dostupné nebo blízko a kouskují to tady. Bylo mě umožněno kouknout do online rezervačního systému na celý rok 17 a 18. Je to prostě drahá, ale žádaná destinace. A sazí se tady na majetnější klientelu o čemž svěčí i neustálá pomalá výměna lodí za lepší a lepší.

    #285528
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Potvrzuji slova Oty, zdejší ubytování mají vyprodáno na dva roky do předu a určitě to neni způsobeno reklamou, je to tim že zdejší kraj je opravdu krásný, možností chytat i za špatného počasí ve fjordech a obrovským množstvým dobrých lovišť v blízkém okolí. U mě stále volné termíny jsou, ale pro ty co zvažují navštívit příští rok můj kemp, doporučuji neváhat s objednávkou, protože se mi to plní velice rychle.

     

    #285534
    Ota
    Účastník
    (269 odpovědí)

    Dneska jsme se šli podívat jestli už rostou houby. Zatím nic moc, ale celkem to šlo….Ještě pak fotka ze včerejška z kucharny.(Litevci)

    #285576
    chata
    Účastník
    (25 odpovědí)

    Jak to vypadá s makrelou už se letos objevila? V minulých letech tam byla a tak mě zajímá co s tím udělalo letošní počasí?

    #285577
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Občas se nějaká makrela náhodně chytí při chytání nástražních kelírků, ale určitě jich ještě přibude, letos je vše opožděné.

    #285611
    Ota
    Účastník
    (269 odpovědí)

    Já hlásím, že už jsou. Včera jsem je měl za úkol nachytat a povedlo se 10ks. Takže přibývají…..pomalu, ale jistě.

    #285754
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Halibuti berou na Lopě parádně, dnes se mi povedl dabl 27 a 26kg. Včera ke mě dorazila nová parta, říkali, že jim moc ty halibuti nejdou a po prvním dnu už mají na kontě pět kousků. Stále hledám tři rybáře na doplnění naší party na září 8-24.9, kdyby jste si se mnou chtěli zachytat tyhle krásné ryby, tak se ozvěte. tel.775378416

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 241. až 255. (celkem z 339)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(15)
(115)
(17)

Nahrávání ... Nahrávání ...