Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 339)
  • Autor
    Příspěvky
  • #282562
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Kabinové lodě se 150 hp co máme u nás dokáží za dobrého počasí při rychlosti okolo 40km za hodinu ujed na 20l benzínu 40km, ve větčích vlnách je spotřeba samozřejmě větší.

    #282563
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Kabinové lodě se 150 hp co máme u nás dokáží za dobrého počasí při rychlosti okolo 40km za hodinu ujed na 20l benzínu 40km, ve větčích vlnách je spotřeba samozřejmě větší.

    #282564
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Kabinové lodě se 150 hp co máme u nás dokáží za dobrého počasí při rychlosti okolo 40km za hodinu ujed na 20l benzínu 40km, ve větčích vlnách je spotřeba samozřejmě větší.

    Pak je spotřeba opravdu stovnatelna s malym kvaernem.

    #282565
    moner
    Účastník
    (26 odpovědí)

    Přejměte moji omluvu z toho údaje mě vypadla jednička. Správně tam mělo být 1750 Nok.  Cena benzínu v ten den na stojanu byla 17,36 nok. Vzniklo to velmi jednoduše koukl na ukazatel a řekl “projeli jste 100 litrů.” Pak šel k čerpací stanici a vypočítal, že chce 1750 Nok. Ano bylo tak špatné počasí kdy se s malou lodí pro vlny déšť a občasné sněžení nedalo na moře jinak dostat.  S lodí co byla k pronájmu jsme jezdili jen ve fjordu, dál nás pud sebezáchovy nepustil. Denně jsme opravdu, na malé lodi, vyjezdili jen kanystr, cca 20 litrů. Špatně jste četl je tam napsáno . ” “vzala  za den 20 litrů i méně.” V tomto si vás dovolím opravit. Nikoliv jak píšete vy ,že je spotřeba o 20 litrů nižší než u velké lodě. Jestli jsme opravdu projeli 100 litrů nedokážu s jistotou říci. Nevím na o kolik nás majitel natáhl. Nádrž byla vestavěná a podle ukazatele to nedokážeme odhadnout. Odhadem jsme najeli cca 65 až 75 km to by těm 100 litrů zhruba mohlo odpovídat. K tomu kde jsem byl se nebudu vyjadřovat, nechci nikomu dělat reklamu ani nikomu škodit.

    #282566
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    To vás nejspíš natáhl, tak velká spotřeba není u nového motoru a běžné lodi možná, snad jen ve velkých vlnách a malé rychlosti okolo 15km za h, vezl jsem manželku a syna z Bergsfjord kabinovou lodí se 150hp na letiště do Alty celkem 180 km z toho bylo 25km ve velkých vlnách, zbytek cesty byl dobrý a spálil jsem přesně 95 l benzínu

    #282569
    Marfius
    Účastník
    (64 odpovědí)

    Dělám to nerad ale musím sem už něco vložit , na Loppu jezdím několik let a pokaždé chytám jinde a jinak a pokaždé rybu aktivně hledám a sem tam hodím pod lod kameru a sleduji co se pod vodou děje, kolikrát ani tuk a pak se podívám na záběry a vidím mraky ryb, nepomlouvejte už toto místo a nejezděte tam. za 14 dnu na Loppě nashle

    #282572
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Byl jsem teď nějakou dobu mimo počítač jen na mobilu jsem si přečetl diskusi. Nejsem člověk co se rád hádá, proto se toho zúčastňovat nebudu , chtěl jsem jen pomoci někomu kdo o to nestojí a to byla chyba . těším se na reporty Hynka , snad ho to alespoň vyprovokuje a bude co číst. Budu ho střídat od 02,07 s celou naší partou v Sandlandu . Jinak bohužel pokud se někomu zdají ryby 80 + malé tak to tak bohužel je . Prostě není pokaždé posvícení aby se chytali všechny ryby 120 + . Bylo už tady hromada věcí napsána , ale chci jen potvrdit , i když je lokalita super , nemusí být nikdy dáno člověku chytit rybu , někdy stačí ponořit nerezovou lžičku a člověk vytáhne metrového halibuta a někdy tam máčíme vše co máme a nic .

    Přeji všem pěknou dovolenou ať si to každý užije co nejlépe.

     

     

    #282574
    moner
    Účastník
    (26 odpovědí)

    O tom, že nás s lodí i benzínem natáhl nepochybuji. Nedalo se ale nic dělat. Jiný provozovatel co má velké lodě ji půjčit nechtěl. Když slyšel, že bydlíme u konkurence najednou měl vše obsazené i když tam evidentně nikoho neměl. Je tam asi mezi nimi boj o klienty. Musím ještě upřesnit, aby jsem nekřivdil Norům, ten co nám loď půjčil možná nor nebyl. Mluvil  anglicky s divným přízvukem. V každém případě měl norské ceny. Ke skutečné spotřebě se u této lodi nemohu kvalifikovaně vyjádřit. To by musel asi někdo kdo podobnou loď měl půjčenou a sám ji tankoval.

    #282892
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Zdravím z Bergsfjord, včera jsme dorazili, a dnes jsme si vijeli zavláčet do fjordu, chytali jsme na gumy na hloubkách do třiceti metrů, ryby brali clkem slušně sice žádný obři, ale zachytali jsme si hezky, voda se oteplila na 7 stupnů a rybám začíná chutnat. Finští rybáři ulovili minulí týden na Sandlandu halibuta 150kg.

    #282924
    Hynek Šimeček
    Účastník
    (132 odpovědí)

    Ten kdo tady psal, že Loppa je na nějákém dnu, by měl přijed někdy ke mě a já mu rád ukážu jak na to.

    #282931
    jegrhanz
    Účastník
    (234 odpovědí)

    Dobrá práce! Pádná odpověď všem těm zklamaným,kteří naivně odjíždějí do Norska s představou, že se jim budou od rána do večera na udici věšet ryby 120+ ,ryby 80 jsou jim malé a když ne, “tak je fjord bez ryb”.Ryby žijí ve fjordu stále a to ve velkém množství a když navštíví fjord i rybyí hejna z oceánu je to jen třešnička na již tak bohatém dortu.Každý kdo tam přijede a má alespoň slušné počasí, si krásně zachytá a jestli má rád i rybí maso,odveze bez nejmenších potíží domů i limit.No a ten kdo to tam navíc i zná a umí rybařit,nemá problém lovit i tak krásné ryby co chytáš ty. Chce to především si dopředu ujasnit co od cesty na daleký sever očekávám,počítat s nepřízní počasí a aktivitou ryb, která z různých,přírodou daných důvodů kolísá,ale především ubrat na své vlastní fantazii a přehnané  víře ve vlastní rybářské umění.Připouštím že svojí roli může sehrát i smůla,nebo naopak štěstí. Není to prostě Lipno,nebo Orlík kam můžeme vyrazit každý víkend a štěstí znásilnit. Je to Finmark ,dlouhá ,nákladná a mnohdy nebezpečná cesta a nějakým způsobem riskuje každý, kdo se na tuto dalekou cestu za rybami vydá.Třeba i to,že nenachytá.A s tím se musí počítat vždy…

    Fandím ti a držím palce. Jen více takových fotek.

    #282932
    venca
    Účastník
    (18 odpovědí)

    No paráda konečně něco pozitivního 2,7 nástup

    #282982
    David
    Účastník
    (303 odpovědí)

    Ahoj Hynku ,

    krásný halík odhaduji tak 165 , 65 kg, na kelera? a asi vpředu u malé loppy ?

    D

    #282990
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    Hanz to napsal moc hezky a neni co vic dodat. Snad jen to ze se Hynku tesim minimalne tak jako vy z ryb co jste nachytali a dalsich fotek. Kdybis moh ješte napsat kde ve fjordu a na co bylo by to fajn. David ceka taky. Zdar.

    #282991
    Orfo
    Účastník
    (75 odpovědí)

    A kdyz uz tipujeme tak muj tip je 150cm a kolem 50kg. Tipujme dal az nam to Hynek sděli.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 136. až 150. (celkem z 339)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Loppa Bergsfjord 2017

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(4)
(11)
(100)
(14)

Nahrávání ... Nahrávání ...