Nápověda Doporučujeme:

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kniha praní a stížnosti

  • Toto téma obsahuje celkem 72 odpovědí. Do diskuze (30 diskutujících) se naposledy zapojil uživatel Babson a poslední změna proběhla před 9 roky.
Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 73)
  • Autor
    Příspěvky
  • #119612
    Ota
    Účastník
    (269 odpovědí)

    To Potech:

    Vy jste platily likvidaci odpadů nad rámec ??(někde mě uniklo v textu asi) Díky za info

    #119618
    poteh
    Člen
    (49 odpovědí)

    Ne, nic takového jsem nepsal. Jen jsem poukazoval na neuklizené odpadky ve filetárně. Tam se povalovali lahve, plechovky v koutě celý týden. Nevím v jakém jste vztahu k majiteli ale prostě to tak je. Není to tam samozřejmě nijak horší než jinde to jsem nechtěl říci. Je to ale prostě továrna na turisty. Já chápu když je tam čtyřicet lidí a stará se o to jedna, asi rodina, tak toho má dost a nějaké služby musí počkat. Když jsem byl v Sor tverfjord tak to taky byl velký pronajímatel ale starali se tam o to lépe. Starý pán, denně kontroloval lodě a pokud něco objevil tak se snažil to opravit. To samé i v apartmánech. Paní a ten mladý opravdu vše hned řešili. Zas to bylo hodně daleko na moře a poměrně malé lodě to ve větrném počasí moc dobře nezvládali. Příští rok tuto lokalitu asi opustím a zkusím nového pronajímatele z druhé strany poloostrova. Je to jen dům s jednou lodí tak uvidím jaké budou loviště.

    #119619
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Ota napsal:

    To Potech:

    Vy jste platily likvidaci odpadů nad rámec ??(někde mě uniklo v textu asi) Díky za info

    To jsi mne špatně pochopil jak jsem to myslel 🙂

    Myslel jsem to tak, že cena by měla obsahovat takový finanční obnos za svoz odpadů, aby se nestávalo, že je kolem baráku pomalu skládka. Tedy majitel by si měl zajistit třebas i denní odvoz odpadků pokud by to tam bylo potřeba.

    Já spíš narážel na prochor52, kde říká, že ten svoz odpadků je strašně drahá záležitost 😉

    #119629
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    prochor52 napsal:

    Ale my, co jezdíme do Norska třeba 20 let, víme, že je to jako jinde na rybách-někdy prostě neberou, jindy se můžou strhat. Takže i tohle riziko je do představ o rybaření v Norsku zahrnout.

    :-D:-D:-D:-D:-D palec nahoru!

    #119630
    prochor52
    Účastník
    (120 odpovědí)

    To jsme se špatně pochopili. Já jen konstatoval situaci, samozřejmě je mi jedno, co a v čem si kdo pitivo přiveze. My to u nás zvládáme bez nějakého bordelu kolem, chtěl jsem jen z trochu jiného úhlu vyjasnit, proč se to možná může jinde stát. Představa MifakaM, že si ovšem majitel může zajistit třeba denní odvoz odpadků, je trochu mimo. Chodí to tak, že komuna všem majitelům domů oznámí, kdy a jak a co se podle plánu odváží. Ono je to celkem pochopitelné, že to jinak nejde, když má komuna třeba 1500 obyvatel na 1000 km2.

    #119633
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    prochor52 napsal:

    …Představa MifakaM, že si ovšem majitel může zajistit třeba denní odvoz odpadků, je trochu mimo. Chodí to tak, že komuna všem majitelům domů oznámí, kdy a jak a co se podle plánu odváží. Ono je to celkem pochopitelné, že to jinak nejde, když má komuna třeba 1500 obyvatel na 1000 km2.

    Tak samosebou jsem myslel to, že sám majitel zajistí dostatek popelnic, nebo třeba i kontejner či jiné sběrné nádoby aby nedocházelo k povalování odpadků kolem domu 😉

    Ať mi nikdo netvrdí, že za určitou dobu co majitel pronajímá barák není schopen odhadnout, kolik popelnic bude potřebovat.

    #119636
    stipko
    Účastník
    (984 odpovědí)

    Padla tu celkom dôležitá informácia, že Nory skoro všetko separujú.

    Len škoda, že niesu nádoby u každej chaty. Naše plechovky od piva (čiarový kód) v obchodoch neberú ale do triedeného odpadu by som ju dal.

    #119638
    vlastina
    Účastník
    (226 odpovědí)

    No,co dodat? Dál si budu vozit pivo a pokud budou mít majitelé kempu nezaplacený odvoz odpadu,plechovky vyrovnám ke kontejnéru.

    To já řešit nebudu a omezovat se kvůli tomu také nenechám.:-P přeji pohodový večer.

    #119639
    komar
    Účastník
    (42 odpovědí)

    Zdravím.Do této diskuze jsem nechtěl psát,ale problémy s odpadky,jsme nikdy neměli.Jezdím s nejmenovanou cestovní kanceláří a tam jednou týdně odpadky odvezou.To že je problém na filetarne,je problém spíš vlidech,kteří tam zpracovávají ryby a ne v majiteli a nebo delegatovi.

    #119644
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    Nechce se mi spát, je hrozné vedro, snad můžeme závidět naším “Norkům” to počásko, nechci zde moc rýpat, jen snad trochu přispěji, když už je tady to nové téma, – začátkem června jsme navštívili v 8. člené výpravě na severu Kokelv, pro všechny pouze jedna toaletní mísa, v koncem září pojedeme ještě na Dolmoy, čtu tady spíše negativní poznatky, ale zatím se nikdo nevyjádřil třeba k tomu, proč je tolik odpadků, když jsou dle čtení tady pro domorodce velké náklady na jejich likvidaci, , co takhle se zamyslet nad tím, jestli by nešlo “třeba ” množství našich plechovek od piva rovnou sešlapávat na místě , – a že jich není málo…, tvoří velkou část našich zbytků…

    Je to veliký rodíl, samozřejmě, už tady budu číst kritiku,- třídíme…., jo, do jaké míry… Nebo snad někdo napíše že se snaží obaly výhodně zpeněžit, pokud je vezou místní automaty ????

    My se snažíme toto eliminovat, i když musím přiznat, že nejsme 100% .

    Snad jen ještě na závěr,- i když je v ceně závěrečný úklid, nesnesu abychom opustili chatu se “špinavým” záchodem, i když ani v naší skupině se nesetkávám u všech zúčastněných se stejným názorem , a tak se někdy stydím, a věřím tomu že je tady na těchto stránkách takových jako já více , děláme vizitku celé ČR,SR a tak , jako my kritizujeme nedostatky našich hostitelů, zrovna tak oni se baví o nás mezi svými vrstevníky. Co Vy na to ???

    Teď jsem zvědav, co se dozvím nvého, už se na to těším.8-O

    #119645
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    stipko napsal:

    Padla tu celkom dôležitá informácia, že Nory skoro všetko separujú.

    Len škoda, že niesu nádoby u každej chaty. Naše plechovky od piva (čiarový kód) v obchodoch neberú ale do triedeného odpadu by som ju dal.

    Někde se to řeší různobarevnýma pytlama. Pokud si dobře vzpomínám tak:

    Zelený pytel – bio odpad

    Modrý pytel – plasty

    Bílý pytel – ostatní odpad

    A tohle vše pak jde do jedné popelnice.

    A sklo společně s plechem a konzervama do samostatné nádoby.

    Na chalupě je i takový obrázek co kam patří. takže za naši partu mohu říct, že mi poctivě odpad třídíme.

    Našel jsem na netu podobný jako je na chatě:

    #119649
    stipko
    Účastník
    (984 odpovědí)

    To MifakM:

    Nikdy sme sa s ničím podobným nestretli.

    Ale nikdy sme sa ani nestretli s problémom s odpadom.

    Všade kde som bol, všetko fungovalo.

    #119650
    janek.su
    Člen
    (176 odpovědí)

    Jj, chválím Mifaka a Stípka, je to vše o lidech,o jejich mentalitě, jejich chování, smýšlení, tak proč neudělat trochu více proto, abychom nebyli bráni jen jako komerční zákazníci.

    Sám jsem to vícekrát poznal, když se vracím na navštívené místo, domácí se to velice !!! dobře pamatují, jak kdo z nás opouští poskytnuté “obydlí “

    #119651
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    stipko napsal:

    To MifakM:

    Nikdy sme sa s ničím podobným nestretli.

    Ale nikdy sme sa ani nestretli s problémom s odpadom.

    Všade kde som bol, všetko fungovalo.

    Mi jen dodržujeme pravidla, která nám byla vždycky na začátku nástupu řečena. Toť vše. Jestli to domácí jinde takhle nemá zavedené, pak OK a asi to ani nechce po klientech. Nějak to vyřešené určitě má 🙂 (buď to třídí sám – což pochybuji, nebo netříděný odpad je již zahrnut v ceně pobytu)

    #119653
    MifakM
    Účastník
    (2601 odpovědí)

    Ale co je hodně důležité a mělo by to tady zaznít je (a nejsou to jen má slova):

    Pokud se nám cokoliv nelíbí, je třeba se ozvat HNED na místě a ne to řešit až v ČR na diskuzi. Jinak nemá domácí nebo pronajímatel či cestovní kancelář šanci cokoliv napravit, nebo se o problému dozvědět.

Aktuálně je na stránce zobrazeno 15 příspěvků - 31. až 45. (celkem z 73)

Pro reakci na toto téma se musíte přihlásit.

Úvodní stránka Fóra Diskuze mořského rybolovu Kniha praní a stížnosti

Lokality

Bakkan Wahl

Soroya

Seter Brygge

Madagaskar

Maledivy

Poslední fotogalerie

Madagaskar » listopad 2022

Maledivy » únor 2022

Tanzanie » Listopad 2022

Anketa

Jak hodnotíte system registrací a vývozu ryb?

(5)
(20)
(163)
(26)

Nahrávání ... Nahrávání ...